Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vy to snad chcete slyšet od učitele?

  0:01aktualizováno  0:01
Takový dialog o sexu by mi rozhodně zajímavý nepřišel. Lepší je promluvit si s někým jiným Učitelé by děti o sexu poučovat neměli. Proč si to myslím? Nikdy jsem žádnou sexuální výchovu neměl a řekl bych, žemi to ani moc nechybí.

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Kdybyste se zeptali samotných učitelů na jejich názor, velká část vám odpoví: "Vždyť ty děti toho vědí mnohdy víc než my."

Můj názor je takový, že by toto téma měli s dětmi řešit rodiče nebo třeba starší sourozenci. U mě sexuální výchova probíhala tak, že neprobíhala. Respektive probíhala tím způsobem, že jsem se většinu zásadních a důležitých informací dozvěděl od svých starších kamarádů.

Když se mě pak jednoho krásného dne můj otec, mimochodem učitel na střední škole, rozhodl poučit o sexu, mohli jsme si tento rozhovor klidně odpustit, protože jsem už všechna důležitá fakta znal.

Neumím si ani moc představit, jak by měla ve školách sexuální výchova probíhat. Existuje několik závažných otázek, například: Měli by ji vyučovat třídní učitelé, nebo například učitelé občanské či tělesné výchovy? Neměli by být učitelé nějak vyškoleni, jak se mají chovat, když řeší tento problém například s patnácti chlapci z jedné třídy?

Je přece jenom rozdíl bavit se s jedním dítětem a s celou třídou. Přikláněl bych se k tomu, kdyby se dětem ve školách pouštěla videa, například o nebezpečí nechráněného pohlavního styku apod., ale rozhovory s pedagogem mi přijdou naprosto zbytečné.

Myslím, že ani děti by tento rozhovor nelákal, raději si promluví s někým, koho znají, než s někým, kdo je každou chvilku trápí písemkou, zkoušením nebo domácím úkolem. Mně by určitě takový dialog zajímavý nepřišel. Vám snad ano?

Radim Dalík,
Gymnázium Dr. A. Hrdličky HumpolecHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

STUDENTI: Lidé nikdy nebudou dobro a zlo vnímat stejně

Ilustrační snímek

Globální morálka? Že všichni lidé mají stejně nastavené hodnoty? Že všichni musíme vnímat dobro a zlo stejně? Na světě...

STUDENTI: Svět je barevná mozaika. A to dělá náš život zajímavým

Protesty proti USA a amatérskému snímku Nevinnost muslimů v Kábulu (21. září

Globální morálka. Co si pod tímto pojmem máme vůbec představit? Každá kultura, náboženství nebo politická strana bude...

STUDENTI: Spor o burku. Znak víry, či útlaku

(ilustrační snímek)

Před dvěma lety bylo ve Francii zakázáno nošení burek. Tehdejší prezident toto rozhodnutí odůvodnil tím, že tento kus...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz