Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Obviněným z vraždy podnikatele hrozí doživotí, tipovali si další oběti

  14:38aktualizováno  14:38
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu obvinil kvůli zmizení podnikatele Petra Vlacha pět lidí. Všichni jsou českými občany a v minulosti už byli trestáni. Za vraždu podnikatele, jehož tělo bylo nalezeno v Itálii, jim hrozí doživotí.

Tělo zavražděného podnikatele Petra Vlacha bylo nalezeno v Itálii. | foto: koláž iDNES.cz

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu se případu začal věnovat 9. března a velice úzce spolupracoval s kolegy z Francie, Itálie, Švýcarska a Rakouska. Podle šéfa útvaru Roberta Šlachty pachatelé Vlacha vylákali v souvislosti s prodejem dvou luxusních pražských vil do francouzského Nice.

Fotografie obviněných v případu zavražděného českého podnikatele Petra Vlacha

Fotografie obviněných v případu zavražděného českého podnikatele Petra Vlacha

Vlach se tam sešel s mužem, který se mu představil jako Robert Kelner. Spolu z letiště odjeli taxíkem do hotelu, kde už čekali další tři, už maskovaní pachatelé. Ti se podnikatele snažili přimět k převedení peněz z účtů, sebrali mu i platební karty.

V Česku potom kriminalisté zadrželi šest lidí, mezi nimi i bratry Skopalíkovy, kteří jsou známí ve zlínském podsvětí. Jeden z bratrů byl podle médií vrahem, Šlachta to odmítl potvrdit. Policie nakonec obvinila pět lidí z omezování osobní svobody, vydírání a vraždy. Za to jim hrozí až doživotí.

Policisté podezírají muže, že si v Česku tipovali další oběti z řad bohatých podnikatelů. Šlachta proto vyzval občany, které pětice kontaktovala pod podobnou záminkou, aby se s případnými informacemi obraceli na jeho útvar na číslo 974 842 690.

Stopa po Vlachově mobilním telefonu se vyšetřovatelům ztratila 7. března někde mezi Nice a Monakem. Tělo našli na severu Itálie ve křoví asi deset metrů od silnice. Na těle bylo patrné střelné poranění krku (více zde).

Jak Šlachta uvedl, zatím se jeho detektivům nepodařilo prokázat, že by Vlachův případ souvisel s případem jiného podnikatele Jana Moťovského, který před několika lety zmizel právě v Nice. "Společným jmenovatelem je zatím pouze Nice," uvedl Šlachta na čtvrtečním brífinku.

Útvar organizovaného zločinu se do čtvrtka k případu nevyjadřoval, jeho mluvčí Pavel Hanták to zdůvodnil prováděním kroků podstatných pro objasnění celého případu. Krok francouzské policie, která k případu zveřejnila informace, byl podle Hantáka nešťastný.

"V době probíhajících úkonů trestního řízení směřujících k objasnění celého případu a prověření konkrétních zjištěných skutečností, nemůže, dle našeho přesvědčení, ukvapená medializace, snad kromě samotných podezřelých, nikomu a ničemu prospět," podotknul Hanták.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muži obviněnému z vraždy v Černolicích u Prahy hrozí až výjimečný trest

Policie vyšetřuje vraždu v Černolicích u Prahy. Prohledává okolí. (17.1.2018)

Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého zadrželi po úterní vraždě v Černolicích v Praze-západ. Obvinili...

Senior v Telči srazil na přechodu pro chodce ženu a čtyřleté dítě

Taxík ženu nabral na přední část kapoty a na sklo.

Osmdesátiletý řidič osobního vozu ve čtvrtek v Telči na Jihlavsku srazil ženu a čtyřletého chlapce. Oba chodce převezli...

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

Najdete na iDNES.cz