Komplicem vraha čerpadlářky mohl být nemocný muž, řekl policii ortoped

  0:01aktualizováno  0:01
Žena a muž, nebo dva muži? Policie se už čtyři dny snaží rozklíčovat, kdo byli maskovaní pachatelé, kteří přepadli benzinku na Mělnicku a zavraždili obsluhu. Policisté pracují s variantou, že by komplicem vraha podle rozevláté chůze mohla být žena, podle lékaře - ortopeda, který se ozval policii, by druhým pachatelem mohl být také muž.

Čerpací stanice na Mělnicku, kde byla zavražděna čerpadlářka | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Podle informací MF DNES se policii ozval lékař-ortoped, který prohlásil, že člověk, který kráčí takto „zeširoka“, trpí postižením kolenních kloubů a že může jít o muže.

„Dokonce z chůze identifikoval, že by jeho nemoc měla být již v pokročilé fázi,“ uvedl policejní zdroj. Policisté proto neopouštějí ani variantu, že šlo o dva muže. „Dál pracujeme s oběma možnostmi,“ řekl ve středu mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.

Podle zjištění MF DNES čerpadlářka Jana právě domyla stojany a vrátila se do benzinky za pult (to vysvětluje, proč nezamkla jako obvykle). Bylo přesně 2:36 v pondělí nad ránem, když lupič s kuklou na hlavě vtrhl do dveří, za běhu natáhl zbraň a vystřelil. „Nedal jí žádnou šanci,“ poznamenal policista. „Když jsme zpomalili záběry kamery, je vidět, že druhá osoba má v ruce paralyzér a provázek,“ dodal. To znamenalo, že dvojice šla na benzinku rovnou s cílem, obsluze ublížit (vše o vraždě na benzince čtěte zde).

Jak vrah natáhl závěr již nabité zbraně, z výhozného okna vylétl náboj a zakutálel se pod pult. Na něj pak šlápl komplic v kapuci a podklouzl. Jak zavrávoral, opřel se o pult levou rukou, na které neměl rukavici. Kriminalisté tudíž s největší pravděpodobností mají k dispozici jeho otisky.

Vrah popadl pokladnu a utekl. Komplic sebral cigarety a další zboží a vyběhl za ním. Celé to trvalo jen 40 sekund. Podle některých informací mohlo být v pokladně jen něco kolem deseti tisíc korun. Tolik si totiž čerpadláři běžně nechávali na noční směnu.

Fotogalerie

Sto tipů na vraha a komplice

Není jasné, jestli lupiči přijeli na benzinku autem, nebo je opodál vyložil další komplic. Na záběru venkovní kamery žádné vozidlo není vidět.

Policisté již v úterý zveřejnili záznamy ze dvou kamer na benzince, jedna zabírá prostor od prodejního pultu, druhá z opačné strany. Zároveň se okamžitě obrátili na veřejnost s prosbou o pomoc. Lidé jim dali už asi stovku tipů, většina z nich se týká oblečení pachatelů a vybavení. „Volali třeba, že vědí, kdo má podobný batoh,“ říká jeden z kriminalistů. Takových oznámení získali asi dvacet.

Další tipy se týkaly podivné chůze vrahova komplice. Ani toho se však zatím nepodařilo vystopovat. Ze záznamu je patrné jen to, že by mohl mít světlé vlasy, které se v jednu chvíli na záznamu objeví, když se mu posune kapuce na hlavě.

Středočeská policie na webu zveřejnila další záběry, tentokrát z venkovní kamery. Na těch „postižený“ komplic běží a vypadá zdravě. Oba vbíhají dovnitř, první vrah, za ním spolupachatel. V druhé polovině sestřihaného záznamu vybíhá komplic, za ním vrah s pokladnou v podpaží. Oba utíkají směrem přes pole, které obklopuje benzinku, směrem k železniční trati a k prvním domkům v obci Podhořany.

Teplická espézetka

Přesná úniková trasa není známa. Lupiči mohli zmizet buď pěšky, či nasednout do auta, jež mohli mít připravené opodál. Kriminalisté proto prověřují záznamy z dalších kamer nebo i z benzinek v okolí.

Takto vytipovali třeba vozidlo s teplickou registrační značkou, které patří jednomu z recidivistů. Policisté ho našli a prověřili, ale museli konstatovat, že s loupeží neměl nic společného.

Vyšetřovatelé nyní podrobně mapují časový úsek, kdy se pachatelé mohli vyskytovat nejen přímo na místě činu, ale také v jeho okolí.

„Kriminalisté veřejnosti děkují za spolupráci, přesto se na ni opakovaně obracejí se žádostí o pomoc, aby se jim ozvali případní další svědci či řidiči, kteří se v pondělí 3. prosince v době mezi druhou a třetí hodinou ráno pohybovali ve zmíněné lokalitě nebo přímo na silnici číslo 608 a povšimli si podezřelých okolností, třeba neznámého vozidla nebo cizích osob,“ uvedl Chalupa. „Prosíme také o pomoc řidiče, kteří mají ve vozidle zabudované kamerové zařízení,“ dodal.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Po střelbě ve Štrasburku jsou tři mrtví, útočník je stále na útěku

Policie hlídkuje v centru Štrasburku, kde útočník zabil několik lidí...

Tři lidi zastřelil v úterý večer v centru Štrasburku útočník, který je nyní stále na útěku a možná i mimo Francii....

Francouzi znovu vyšli do ulic, ke žlutým vestám se přidaly i Marianne

Ve Francii se opět sešli příznivci hnutí žlutých vest, které protestuje proti...

Na pařížské třídě Champs-Élysées se v sobotu k protivládním protestům sešly asi tři tisíce členů hnutí takzvaných...

Za nadávky v TV Barrandov podala ČT trestní oznámení. Soukup se směje

Jaromír Soukup ve svém pořadu na TV Barrandov

Česká televize se právně ohradila proti obsahu vysílání TV Barrandov, podává trestní oznámení. Veřejnoprávnímu médiu se...

Dokážeme skokově ochladit Zemi, ale je to nebezpečné, varuje expert

Martin Dočkal se zabývá krajinným inženýrstvím.

Geoinženýring zná nástroje, kterými se skokově dá ovlivnit klima na naší planetě. Jeho nejtvrdší forma však může být...

„Miliardářce“ ze směnáren šéfovali bývalí politici. Žena se zastřelila

Poslanec za hnutí ANO Bronislav Schwarz

Ve vedení firmy To & Mi z Varnsdorfu, v níž pracovala Zuzana K., která za čtyři roky podle policie protočila až 12...

Další z rubriky

Úniky v kauze Kuciak: Člen klanu se policii přihlásil těsně před zatčením

Podle slovenských médií byl údajně zadržen vrah i organizátoři vraždy Jána...

Vyšetřování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka se dál stahuje kolem vlivných slovenských podnikatelů a ukazuje,...

Pilot před přistáním v Praze volal policii, na WC se našel obrázek bomby

Letadlo, v němž letuška našla na WC papírek s nakreslenou bombou, na ruzyňském...

Pravidelný let z Manchesteru do Prahy měl v neděli mimořádně napínavé přistání. Urychlil ho nález letušky na jedné z...

Nejdříve ledovka, poté oteplení. Bílých Vánoc se ani letos nedočkáme

(ilustrační foto)

Předvánoční týden bude chladný a s minimem srážek. Meteorologové očekávají zvýšený výskyt ledovek. Změnu přinese teplý...

Najdete na iDNES.cz