Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vrah nevěděl, jak se těla zbavit

  19:16aktualizováno  19:16
Brno, Praha - Policie v pondělí pozdě večer zatkla dvaatřicetiletého muže z Prahy 10, který rozřezal tělo své stejně staré družky a jeho části poslal ve dvou balících poštou na smyšlené adresy. Ostatky ženy, se kterou předtím společně žil jeden a půl roku, nalezli pracovníci dvou brněnských pošt. Vrah podle policie ženu rozřezal pilkou, protože nevěděl, jak se jejího těla zbavit. Muž, který sám ohlásil zmizení ženy, se po výslechu k vraždě přiznal. Za vraždu mu hrozí 12 až 15 let vězení.

"Zřejmě v afektu svou přítelkyni zardousil a pak mrtvé tělo ještě v bytě rozřezal," přiblížil Mojmír Popp, mluvčí městského policejního ředitelství v Brně.

Kromě toho, že části končetin odeslal v balících poštou, pohodil vrah také zabalené torzo těla v Praze 10 a hlavu zakopal za městem na místě, které policistům sám prozradil. "Přesto tělo ještě nemáme kompletní," přiblížila jihomoravská policejní mluvčí Dagmar Bartoníková.

K vrahovi se policisté dostali přes seznam pohřešovaných osob, v němž bylo i jméno oběti. Motiv zatím vyšetřují. "Pravděpodobně to byly vzájemné neshody," uvedla Bartoníková.

Vyšetřovatel už muže obvinil z trestného činu vraždy a podal návrh na uvalení vazby.

Další články
k tématu

Ve čtvrtek se může objevit další balík

Zápach se nedal vydržet

Pachatel si s policií hraje

Brněnský ředitel: Hledáme podezřelé balíky

Muž se sám přiznal
Na případu pracovali společně brněnští a pražští policisté. Podle šéfa 1. oddělení policejní správy v Praze Bohumila Kocourka policisté nejprve vytipovali hledané ženy, jejichž stáří a popis odpovídaly ostatkům zavražděné.

"Poté, co jsme ženu objevili, předvolali jsme člověka, který měl k ženě vztah. Muž se po výslechu sám doznal," řekl Kocourek.

Vrah ženu rozřezal ve vaně pilkou
Muž podle policie poslal ostatky dvaatřicetileté ženy na fiktivní adresy v Brně a Uherském hradišti, aby byly co nejdál od Prahy. "Tělo rozřezal ve vaně pilkou," řekl pražský vyštřovatel Ivan Smékal.

Výpověď muže podle policie napovídá tomu, že ženu zabil. Policisté ale nezveřejnili jak.

Dvaatřicetiletý muž měl stejně starou ženu zavraždit 15. srpna. Podle Karla Krainera, vyšetřovatele brněnské police, mu celá akce trvala jen jeden den. "Balíky odesílal o den později, tedy 16. srpna," řekl iDNES Krainer. 

Balíky byly odeslány v jeden den
Oba balíky, které se 24. a 25. srpna objevily na dvou brněnských poštách v ulici Poštovská a Nádražní, byly odeslány ve stejný den.

Obě tyto zásilky vrah odeslal 16. srpna z poštovních úřadů v Praze 10, ulice Sportovní a v Praze 4  z Křesomyslovy. Jedna z pošt byla vybavena kamerovým systémem, který podle policistů pomohl v pátrání.

Pitva nic nepřinesla
Pohlaví oběti určila až speciální vyšetření po neúspěšné pitvě. Části těla totiž byly v pokročilém stadiu rozkladu. 

"Na základě výsledků molekulárně biologických analýz se potvrdilo, že všechny nalezené pozůstatky lidských částí těla patřily jedné osobě," potvrdila už dřív policejní mluvčí Kamila Janíčková.

Jak se na balíky s lidskými ostatky přišlo

Oba balíky byly odeslány z fiktivní pražské adresy 16. srpna. První z nich převzala pošta v Praze 10 ve Sportovní ulici, kde je instalován i kamerový systém. Druhý balík byl odeslán z jiné pražské pošty.

První z balíků dorazil 20. srpna do Brna, ale až do pátečního rána 24. srpna si jej nikdo nevyzvedl. Adresa příjemce zněla na jméno konkrétního člověka v ulici Koliště 7. Na této adrese však sídlí pouze několik firem. Mezi nimi i Pohřební služby města Brna.

Druhý balík skončil v sobotu 21. srpna v brněnském poštovním skladu nedoručitelných zásilek, protože zaměstnanci pošty zjistili, že jeho adresát v Uherském Hradišti neexistuje. Pak ještě prověřili pražskou adresu odesílatele se stejným výsledkem.

Na poště na brněnském hlavním nádraží pak byl balík otevřen, protože páchl - proto pošťáci z Uherského Hradiště poslali podlouhlou devítikilovou krabici, zabalenou ještě v umělohmotném pytli.

Zaměstnanci pošty přivolali v sobotu dopoledne k nálezu policii. Žádný z balíků nebyl na první pohled podle poštovních zaměstnanců ničím výjimečný, oba splňovaly všechny poštovní náležitosti.

Pracovníci hlavní pošty v Poštovské ulici našli v zapáchajícím balíku ruku a nohu v pátek 24. srpna, o den později jiný balík na poště na Hlavním nádraží odkryl další hrůzu: podle neoficiální informace v něm byla část stehna. Policie však odmítla říci, co přesně v druhé zásilce odeslané z Prahy do Uherského Hradiště bylo. "Byly to další části končetin," řekla jen později Bartoníková.

"Vyšetřovatel nechtěl poskytnutím podrobnějších informací dát odesílateli na vědomí, které balíky už máme," vysvětlila Janíčková.

Na poštách byli ve střehu
Pracovníci všech pošt v zemi věnovali podezřelým balíkům zvýšenou pozornost. "Kvůli prvnímu nálezu přijala pošta jisté předběžné opatření, na jehož základě byl nalezen druhý balík," uvedla mluvčí Janíčková.

"Zjišťujeme, zda zásilky nezapáchají, soustředíme se také na balíky poslané v tento den z Prahy," popisoval ředitel provozně-technické jednotky v Brně Bohumil Jakubec. Žádné další balíky se ale nenašly.

Podle Jakubce souvisela pravděpodobnost odhalení takové zásilky na tom, jak je zabalena.

"Je-li zabalena v neprodyšném obalu, nemusí být zápach dlouho cítit," vysvětlil Jakubec. Dodal, že na poštách se již našly nejrůznější věci, včetně zbraní, podobný případ však za svou pětatřicetiletou praxi nepamatuje.

Nálezy částí lidského těla:

Leden 1995: svého manžela zavraždila v Chrastavě na Liberecku
pětadvacetiletá žena. Mrtvolu rozřezala a rozvezla v igelitových pytlích do kontejnerů na sídlišti. Kusy těla nalezli pracovníci skládky, kam byly kontejnery vyvezeny. Žena dostala za svůj čin šestiletý trest, později byla omilostněna.
Duben 1996: v Mlýnském potoce v Olomouci našly rybařící děti ve vodě v igelitovém pytli zabalené torzo těla bruntálského podnikatele. V korytě potoka dále byly i další čtyři části oběti. Pachatele, který oběť rozřezal motorovou pilou, odsoudil soud první instance k patnáctiletému vězení.
Červen 1997: v Holečkově ulici v Praze 5 bylo mezi odpadky v popelnicích rozřezané tělo pětadvacetileté ženy. Jako podezřelého z vraždy policie obvinila již trestaného dělníka z Litoměřicka.
Říjen 1999: dosud neznámý pachatel ukryl rozčtvrcené tělo v kontejnerech na odpadky na pomezí pražských Vinohrad a Žižkova. Policie nejprve nalezla trup, ve druhé popelnici pak části rukou a nohou v igelitových pytlích. Hlavu společně s dalšími částmi trupu se podařilo najít o měsíc později ve Vltavě.
Konec roku 1999: ve výpusti elektrárny v Libčicích nad Vltavou (okres Praha-východ) se objevila část mužské nohy. Začátkem letošního srpna policisté oznámili, že obětí byl zřejmě podnikatel z Kyrgyzstánu Sergej O.
Prosinec 2000: Náhodný chodec v Praze 9-Kbelích nalezl ostatky brutálně zavražděného muže. Pachatel oběť rozřezal a části těla uložil do igelitových pytlů.
Březen 2001: ve Vltavě u přístaviště v Nové Rabyni na Benešovsku nalezli amatérští potápěči vak, ukrývající torzo lidského těla. Policisté nedaleko prvního nálezu objevili další části trupu. Ostatky patřily muži, který zemřel násilnou smrtí, a ve vodě ležely nejméně rok.
Květen 2001: železniční zaměstnanec našel na pražském Hlavním nádraží v mezinárodním rychlíku z Norimberka tašku s rozčtvrceným tělem. Šlo o ostatky Číňana, jenž v Německu žádal o azyl. Zavražděn byl podle policie mimo území republiky.

Budova pošty v Poštovské ulici v Brně, kde byly nalezeny 24. srpna v balíku, odeslaném z Prahy, lidské končetiny

Balíkové přepážky pošty v Poštovské ulici v Brně, kde byly nalezeny 24. srpna v balíku, odeslaném z Prahy, lidské končetiny

První balík s lidskými ostatky, který přišel na poštu v brněnské Poštovské ulici

Druhý balík s lidskými ostatky, který objevili zaměstnanci pošty na hlavním nádraží v Brně

Policie v pondělí pozdě večer zatkla dvaatřicetiletého muže z Prahy 10, který rozřezal tělo své stejně staré družky a jeho části poslal ve dvou balících poštou na smyšlené adresy. Ostatky ženy, se kterou předtím společně žil jeden a půl roku, nalezli pracovníci dvou brněnských pošt (4. září 2001).

Policie v pondělí pozdě večer zatkla dvaatřicetiletého muže z Prahy 10, který rozřezal tělo své stejně staré družky a jeho části poslal ve dvou balících poštou na smyšlené adresy. Ostatky ženy, se kterou předtím společně žil jeden a půl roku, nalezli pracovníci dvou brněnských pošt (4. září 2001).

Policie v pondělí pozdě večer zatkla dvaatřicetiletého muže z Prahy 10, který rozřezal tělo své stejně staré družky a jeho části poslal ve dvou balících poštou na smyšlené adresy. Ostatky ženy, se kterou předtím společně žil jeden a půl roku, nalezli pracovníci dvou brněnských pošt (4. září 2001).

Vyšetřovatel brněnské police Karel Kainer informuje případu balíků s lidskými ostatky. (4. září 2001)

Šéf 1. oddělení policejní správy v Praze Bohumil Kocourek informuje o případu balíků s lidskými ostatky, který pražský tým vyřešil společně s brněnskými kriminalisty. (4. září 2001)

Autoři: , ,


Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Oblíbeného učitele někdo zbil před klubem ve Znojmě, zraněním podlehl

U vchodu do znojemské základní školy vznikl improvizovaný pomníček Miroslava...

V úterý vyšlou během velké přestávky děti i učitelé největší základní školy ve Znojmě k nebi balonky se vzkazy svému...

Výbuch v areálu chemičky v Kralupech zabil šest lidí

V areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou explodovala prázdná nádrž na pohonné...

Šest lidí zemřelo při explozi v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Další dva utrpěli středně těžká zranění. Explozi...Zemana „hluboce urazila“ reakce Klausova institutu k inaugurační řeči

Prezident Miloš Zeman hovoří na slavnostní inauguraci ve Vladislavském sále...

Prezidenta Miloše Zemana hluboce urazila věta Institutu Václava Klause, že kritika miliardáře Zdeňka Bakaly nepatřila...

Islamista na jihu Francie zabil tři lidi, policie ho zastřelila

Policejní zásah ve městě Trebes na jihu Francie, kde islamista držel několik...

Ozbrojený muž ve čtvrtek zajal zákazníky v supermarketu ve městě Trèbes na jihu Francie. Většinu rukojmích se...

Sražené chodce v Hostivaři oživoval dobrovolný hasič, přišel o vybavení

Dopravní nehoda na Švehlově ulici u obchodního centra Hostivař. Auto zde...

Při úterní dopravní nehodě v pražské Hostivaři, při níž zemřeli dva chodci, pomáhal mezi prvními dobrovolný hasič Karel...

Další z rubriky

Školák se vydal za otcem napříč Českem. Prababička spustila pátrání

(Ilustrační snímek)

Na dlouhou cestu se vypravil třináctiletý chlapec z Jeseníku, který se rozhodl setkat se svým otcem, s nímž se nestýká....

Soud švagry potrestal za obchod s lidmi, nutili je v Británii otročit

Obžalovaní Roman Feko a Ladislav Fedák u Krajského soudu v Hradci Králové.

Krajský soud v Hradci Králové potrestal za obchodování s lidmi dvojici mužů, kteří si ve Velké Británii rozjeli byznys...

Lupič přepadl seniora u vchodu do domu, sebral mu peněženku a utekl

Muž se vracel domu, ve vchodu ho přepadl zloděj

Neznámý muž přepadl seniora přímo u vchodu do domu v Praze 4. Po krátkém zápase na zemi mu ukradl peněženku z kapsy a...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.cz