Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vozíčkář se propadl do zatopené montážní jámy

  9:02aktualizováno  9:02
Hasiči vyjížděli po šesté hodině ranní k muži bez nohy, který se u nádraží v Jablůnce na Vsetínsku propadl do montážní jámy. Vozíčkáře nakonec ještě před příjezdem hasičů z dva metry hluboké a částečně zatopené díry vytáhli policisté.

Invalidní vozík v dřevěné boudě u nádraží v Jablůnce, kde vozíčkář spadl do montážní jámy (13. března 2009) | foto: HZS Zlínského kraje

Nehoda se stala v malém dřevěném domku, ve kterém byla jen deskami překryta montážní jáma. Dva metry hluboká díra byla zaplavena vodou do výšky asi půl metru.

Hasiči byli na místě v 6:23, šest minut od ohlášení události. V té době se podařilo invalidu z jámy vytáhnout policejní hlídce, a to za pomoci pracovníka drah.

"Hasiči pomohli s vysvlečením mokrého oblečení z prochladlého těla stresovaného muže. Invalida bez jedné nohy byl položen na transportní lůžko a dopraven do vozidla zdravotnické záchranné služby. Po prvotním ošetření byl odvezen do nemocnice k další nezbytné péči," uvedl mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Na nádraží v Jablůnce je to již druhá záchrana invalidního bezdomovce za poslední dva roky. Při požáru stavební buňky v listopadu 2007 málem uhořel jiný invalidní vozíčkář. Včasnou záchranu mu poskytli dva místní občané a zaměstnanec Českých drah.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

Zdrogovaný cizinec ujížděl na letních gumách, z auta vyskočil za jízdy

Kradené BMW.

Černé kradené BMW ujíždělo na letních pneumatikám policistům v Novém Městě pod Smrkem. Řidič nakonec z auta, které mělo...

Muž na chodbě paneláku postřelil souseda, muži měli dlouhodobé spory

Flobertkový revolver, kterým muž ze Šumperska postřelil souseda, se kterým měl...

Vyhrožováním smrtí a střelbou vygradovaly v paneláku na Šumpersku dlouhodobé spory dvou jeho obyvatel. Agresor na...

Najdete na iDNES.cz