Přehledem známých kandidátů v jednotlivých volebních obvodech pro letošní volby do Senátu, jejichž první kolo se koná 5. a 6. října (v rámci obvodu řazeni abecedně, v závorce navrhující politický subjekt):
Volební obvod č. 2 Sokolov
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Zdeněk Berka (ČSSD)
KANDIDÁTI: Miroslav Balatka (STAN) - geodet, bývalý krajský zastupitel
Jiří Korbel (NK) - operátor výroby
Petr Nimrichter (SPD) - elektrotechnik, hokejový trenér
Renata Oulehlová (ANO) - místostarostka Sokolova
Jan Picka (ČSSD) - starosta Sokolova
Stanislav Pochman (KAN) - výrobní dispečer
Jan Teplík (ČS) - horník
Eva Valjentová (KSČM) - bývalá první náměstkyně hejtmana Karlovarského kraje
Josef Zickler (Hnutí národa - Vlastenecká unie) - podnikatel, bývalý policista
Volební obvod č. 5 Chomutov
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Václav Homolka (KSČM)
KANDIDÁTI: Roman Brand (NK) - starosta, manažer
Elvíra Hahnová (SPD) - pěstounka, ředitelka obecně prospěšné společnosti
Václav Homolka (KSČM) - senátor
Martina Chodacká (ANO) - lékařka
Petr Jano (NK) - duchovní učitel
Jaroslav Krákora (ČSSD) - bývalý poslanec, dětský lékař
Přemysl Rabas (Senátor 21) - ředitel zoo ve Dvoře Králové
Ota Staňo (PRO Zdraví) - lékař
Jaroslav Zahrádka (ODS) - ředitel gymnázia v Chomutově
Volební obvod č. 8 Rokycany
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Milada Emmerová (ČSSD)
KANDIDÁTI: Michal Drabík (MS Piráti) - živnostník
Milada Emmerová (ČSSD) - senátorka
Lucie Groene (ANO) - režisérka a scenáristka
Zdeněk Hess (Piráti) - lékař a publicista
Zdeněk Chýnovský (KSČM) - zastupitel Horní Břízy
Pavel Karpíšek (ODS) - starosta Vejprnic
David Redl (SPD) - klinický perfuziolog na kardiochirurgii FN Plzeň
Martin Uhlíř (TOP 09 + LES) - marketingový specialista
Volební obvod č. 11 Domažlice
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Jan Látka (ČSSD)
KANDIDÁTI: Michal Janek (TOP 09) - oční lékař a bývalý poslanec
Viktor Krutina (Piráti) - projektant
Jan Látka (ČSSD) - senátor
Milan Obdržálek (SPD) - pracovník v kovovýrobě a fotograf
Manuál pro voličeKdy se volí, kdy se kroužkuje a kdy se žádá o voličský průkaz |
Josef Švarcbek (KSČM) - někdejší poslanec a bývalý krajský zastupitel, hasič
Miroslav Timura (ČS) - právník
Vladislav Vilímec (ODS) - náměstek hejtmana a místostarosta Kdyně, bývalý poslanec
Miroslav Vokáč (ANO) - předseda kontrolního výboru domažlického zastupitelstva
Volební obvod č. 14 České Budějovice
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Jiří Šesták (STAN + HOPB)
KANDIDÁTI: Ladislav Faktor (nezávislý) - podnikatel, zakladatel regionální rozhlasové stanice
Blanka Jakubcová Sýkorová (Pro zdraví a sport) - zubní lékařka
Lubomír Pána (SPD) - vysokoškolský učitel
Marie Paukejová (ČSNS) - členka městského zastupitelstva
Miloslav Procházka (ČSSD) - elektrotechnik, předseda představenstva českobudějovického dopravního podniku
Richard Schötz (KSČM) - podnikatel
Jiří Šesták (STAN + HOPB) - senátor
Štěpán Tampír (Svobodní) - podnikatel
Volební obvod č. 17 Praha 12
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Tomáš Grulich (ODS)
KANDIDÁTI: Ivan David (SPD) - lékař, psychiatr, bývalý ministr zdravotnictví
František Dobšík (ČSSD) - školský odborář
Pavel Fischer (nezávislý) - bývalý velvyslanec ve Francii, letošní kandidát na prezidenta
Aleš Gerloch (nezávislý) - ústavní právník a prorektor Univerzity Karlovy
Jiří Nouza (HPP) - ekonom, člen pražského zastupitelstva
Ivan Pilný (ANO) - manažer, bývalý ministr financí
Marta Semelová (KSČM) - bývalá poslankyně, členka pražského zastupitelstva
Eva Tylová (Piráti a LES) - bývalá ředitelka České inspekce životního prostředí
Volební obvod č. 20 Praha 4
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Eva Syková (ČSSD)
KANDIDÁTI: Jiří Drahoš (s podporou TOP 09, KDU-ČSL, STAN a SZ) - bývalý předseda Akademie věd, letošní kandidát na prezidenta
Martin Dvořák (ODS) - profesionální trenér a organizátor sportovních a společenských akcí
Jiří Kocman (SPD) - manažer rizik Centra pro regionální rozvoj ČR
Benjamin Miloslav Kuras (REAL) - spisovatel
Rudolf Karel Mazáč (Dost je Dost!) - dirigent, režisér, právník
Karel Skoupil (KSČM) - krizový manažer
Miloslava Skovajsová (ČSSD) - lékařka
Eva Syková (ANO) - senátorka (zvolena za ČSSD), vědkyně
Volební obvod č. 23 Praha 8
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Daniela Filipiová (ODS)
KANDIDÁTI: Hana Dolejší (Patrioti ČR) - umělecká vedoucí folklorního souboru Valášek
Jiří Doubek (NáS) - podnikatel
Pavel Dungl (TOP 09 s podporou STAN) - lékař, přednosta ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce
Milan Golas (ODS) - právník
Petr Hannig (Rozumní) - hudební producent, letošní kandidát na prezidenta
Jiří Haramul (ANO) - starosta obce Praha-Březiněves
Marta Chovancová (SSPD-SP) - právník
Vladislav Kopal (KSČM) - předseda Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ P-8
Luděk Kula (SPD) - ředitel bezpečnostní agentury, bývalý ředitel Vězeňské služby
Michal Malý (Svobodní) - ředitel společnosti
Josef Nosek (HPP) - bývalý starosta MČ Praha 8
Hayato Okamura (KDU-ČSL) - tlumočník a překladatel
Roman Petrus (ČSSD) - starosta MČ Praha 8
Vladimíra Vítová (ALIANCE N. SIL) - předsedkyně Českého mírového fóra
Lukáš Wagenknecht (Piráti) - někdejší náměstek ministra financí
Jiří Witzany (SNK ED+evropani) - profesor, VŠ učitel matematiky a financí
Volební obvod č. 26 Praha 2
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Libor Michálek (Piráti)
KANDIDÁTI: Ivan Gabal (SZ) - sociolog, bývalý poslanec
Marek Hilšer (nezávislý) - lékař, VŠ pedagog, letošní kandidát na prezidenta
Vladislava Hujová (HPP) - ekonomka, bývalá starostka MČ P-3
Ladislav Jakl (SPD) - publicista, někdejší ředitel politického odboru kanceláře prezidenta
Roman Kerekeš (ANO) - lékař - kardiochirurg
Vladimír Kratina (ODS) - herec
Libor Michálek (Piráti +VIZE) - senátor
Vladimír Roškot (KSČM) - podnikatel v oblasti obchodu
Václav Srb (KČ) - průvodce, vinárník, tlumočník
Volební obvod č. 29 Litoměřice
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Hassan Mezian (ČSSD)
KANDIDÁTI: Josef Dobeš (NK) - psycholog
Ladislav Chlupáč (ODS) - starosta Litoměřic
Miroslav Jiránek (PRO Zdraví) - lékař
František Novotný (SPD) - stavební technik, jednatel společnosti
David Rath (ČS) - bývalý středočeský hejtman
Josef Šenfeld (KSČM) - bývalý poslanec
Ondřej Štěrba (ANO) - lékař
Libor Uhlík (Severočeši Litoměřice) - pořadatel zábavních akcí
Jan Vondrouš (NE-VOLIM.cz) - soukromý podnikatel, lektor cizích jazyků
Volební obvod č. 32 Teplice
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Jaroslav Kubera (ODS)
KANDIDÁTI: Josef Barta (OČR) - ekonom
Zdeněk Bergman (Senátor 21) - ředitel teplického gymnázia, zastupitel Teplic
Eugen Sigismund Freimann (Rozumní) - vysokoškolský pedagog
Terezie Holovská (SPOZ) - podnikatelka, bývalá místostarostka Prahy 8
Jaroslav Kubera (ODS) - senátor, primátor Teplic
Pavel Šedlbauer (TOP 09) - ředitel teplického fotbalového klubu, dřívější dlouholetý šéf sklářské firmy AGS
Ivan Vinický (ČSSD) - starosta Bystřan
Jan Zahradníček (SPD) - hasič
Tomáš Zíka (KSČM) - radní Dubí
Volební obvod č. 35 Jablonec nad Nisou
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Jaroslav Zeman (ODS)
KANDIDÁTI: Jindřich Berounský (ČSSD) - jablonecký zastupitel a drážní expert
Josef Chuchlík (ANO) - podnikatel
Šárka Kalvová (KSČM) - učitelka
Michal Švarc (SPD) - strážník, živnostník
Michaela Tejmlová (Senátor 21) - právnička a jablonecká zastupitelka
Jaroslav Zeman (ODS) - senátor, majitel společnosti Detoa a starosta Albrechtic
Pavel Žur (Nová budoucnost pro Liberecký kraj) - jablonecký radní a ředitel divadla v Jablonci
Volební obvod č. 38 Mladá Boleslav
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Jaromír Jermář (ČSSD)
KANDIDÁTI: Ladislav Horák (ČSSD) - lékař, bývalý ředitel mladoboleslavské nemocnice
Josef Jermář (KSČM) - ekonom
Jiří Müller (ANO) - starosta Kosmonos
Josef Nos (SPD) - písničkář
Raduan Nwelati (ODS) - primátor Mladé Boleslavi
Miroslav Plch (TOP 09) - podnikatel
Daniela Weissová (Piráti) - dramaturgyně a herečka
Volební obvod č. 41 Benešov
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Luděk Jeništa (TOP/STAN)
KANDIDÁTI: Jan Borguľa (KDU-ČSL) - stavební technik
Ivan Cinka (KSČM) - zastupitel Benešova a Středočeského kraje
Aleš Hemer (Soukromníci) - živnostník
Zdeněk Hraba (STAN) - místostarosta Říčan u Prahy
Petr Chaluš (Piráti) - odborník na vzdělávání
Jiří Kozák (ODS) - politolog
Miroslav Křeček (SPD) - živnostník
Petr Petržílek (ČSSD) - právník
Terezie Radoměřská (TOP 09) - spisovatelka a manažerka
Jiří Švadlena (ANO) - místostarosta Benešova
Martin Šveda (NK) - ředitel IT společnosti
Volební obvod č. 44 Chrudim
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Jan Veleba (nezávislý kandidát)
KANDIDÁTI: Augustin Karel Andrle Sylor (KČ) - pedagog
Hynek Blaško (SPD) - voják v záloze, někdejší velitel Společných sil Armády ČR
Tomáš Dubský (NK) - starosta obce Vysočina
Jaroslav Hájek (KSČM) - učitel hudby
Daniel Herman (KDU-ČSL) - místopředseda strany, bývalý ministr kultury
Jiří Hynek (Realisté) - výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR, letošní kandidát na prezidenta
Miroslav Krčil (NK) - starosta
Vladimír Martinec (SNK ED a Soukromníci) - bývalý hokejista a trenér
Petr Novák (ANO) - trenér rychlobruslařů
Lucie Orgoníková (ČSSD) - politička, dřívější mluvčí strany
Pavel Svoboda (PRO Zdraví) - lékař
Roman Šemík (Piráti) - IT specialista
Jan Tecl (ODS) - starosta Havlíčkova Brodu, zastupitel Kraje Vysočina
Emanuel Žďárský (OL) - VŠ pedagog, klinický DNA genetik, ředitel DNA proj
Volební obvod č. 47 Náchod
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Lubomír Franc (ČSSD)
KANDIDÁTI: Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) - předseda strany, poslanec, krajský zastupitel
Miroslav Brát (ČSSD) - místostarosta Náchoda
Martin Červíček (ODS) - první náměstek hejtmana, bývalý policejní prezident
Petr Koleta (ANO) - živnostník, krajský zastupitel, zastupitel Hronova
Soňa Marková (KSČM) - bývalá poslankyně, členka správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny
Andrea Pajgerová (SPD) - ekonomka, asistentka poslance Zdeňka Podala
Volební obvod č. 50 Svitavy
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Radko Martínek (ČSSD)
KANDIDÁTI: Richard Andrle Sylor (KČ) - ekonom
Bob Fliedr (STAN) - publicista
Pavel Havíř (ČSSD) - bývalý poslanec, ředitel nemocnice v Moravské Třebové
Michal Kortyš (ODS) - náměstek hejtmana, bývalý starosta Litomyšle
Jiří Krátký (Piráti) - podnikatel
Josef Krpálek (SPD) - inspektor jaderné bezpečnosti
Milan Mňuk (KSČM) - krajský silniční investor
Jaroslav Novák (PATRIOTI) - spisovatel
Miroslav Šafář (Rozumní) - veterinární lékař
Volební obvod č. 53 Třebíč
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: František Bublan (ČSSD)
KANDIDÁTI: Naděžda Dobešová (ČSSD) - zastupitelka Třebíče
Marie Dudíková (KDU-ČSL) - pracovnice odběrového střediska pro dárce krve
Vladimír Kotek (Rozumní) - odborný lékař a soudní znalec
Miroslav Michálek (ANO) - notář
Marek Nevoral (KSČM) - předseda okresní organizace strany
Petr Paul (SPD) - právník
Michal Šalomoun (Piráti) - advokát
Stanislav Zíma (NK) - marketingový ředitel
Hana Žáková (STAN) - starostka Koněšína
Volební obvod č. 56 Břeclav
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: neobsazeno, Jan Hajda (ČSSD) zemřel 27. února 2018
KANDIDÁTI: Rostislav Koštial (ODS) - starosta Mikulova
Libor Nazarčuk (ANO) - sommeliér
Richard Novák (SPD) - advokát
Karel Štogl (Piráti) - někdejší ředitel kabinetu bývalého premiéra Jiřího Rusnoka
Zdeněk Tesařík (KSČM) - starosta Tvrdonic
Jaroslav Válka (ČSSD) - místostarosta Břeclavi
Richard Zemánek (KDU-ČSL) - krajský a břeclavský zastupitel
Volební obvod č. 59 Brno-město
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Eliška Wagnerová (SZ)
KANDIDÁTI: Emil Adamec (KČ) - akademický sochař, krajinný architekt a urbanista
Stanislav Balík (APAČI 2017) - odborný poradce bezpečnostní politiky státu
Mikuláš Bek (s podporou ODS, TOP 09, SZ a STAN) - rektor Masarykovy univerzity
Oldřich Duchoň (KSČM) - bývalý automobilový závodník
Pavel Kosorin (ČSSD) - ředitel brněnského Centra sociálních služeb Armády spásy
Petr Kováč (RDS) - šéfkuchař
Jaromír Ostrý (ANO) - dosavadní ředitel Českého rozhlasu Brno
Karel Schmeidler (SPD) - architekt, sociolog, vysokoškolský pedagog
Jan Špilar (KDU-ČSL) - kadeřník a jáhen
Pavel Trčala (“MZH“) - horolezec a majitel sportovní firmy
Lucie Zajícová (Rozumní) - podnikatelka
Volební obvod č. 62 Prostějov
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Božena Sekaninová (ČSSD)
KANDIDÁTI: Irena Blažková (ANO) - starostka Vranovic - Kelčic
Zuzana Böhmová (KSČM) - dělnice
Pavel Dopita (SPD) - vysokoškolský pedagog, IT specialista
Jaroslav Fidrmuc (KDU-ČSL) - učitel, bývalý náměstek ministra školství
Dagmar Halašová (ODS) - učitelka
Jitka Chalánková (nezávislá) - bývalá poslankyně a někdejší místopředsedkyně TOP 09
Jan Krchňavý (PV) - ředitel základní školy
Pavel Makový (“MZH“) - majitel pohřební služby
Petr Michek (Moravané) - právník
Marek Obrtel (ČSNS) - lékař, zastupitel Rokytnice
Božena Sekaninová (ČSSD) - senátorka
Volební obvod č. 65 Šumperk
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Zdeněk Brož (KDU-ČSL)
KANDIDÁTI: Miroslav Adámek (ANO) - ředitel nestátní organizace Pontis poskytující sociální služby
Zdeněk Brož (KDU-ČSL) - senátor, starosta Šumperka
Dana Galuszková (ČSSD) - lékařka, primářka ve Fakultní nemocnici v Olomouci
Tomáš Hauzner (SPD) - přednosta železniční stanice
Vladislav Rulíšek (KSČM) - bývalý voják
Josef Ťulpík (ODS) - místostarosta Bludova
Volební obvod č. 68 Opava
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: neobsazeno, Vladimír Plaček (ČSSD) zemřel 2. srpna 2018
KANDIDÁTI: Kamil Běrský (SPD) - lékař
Simona Horáková (ANO) - učitelka
Vlastimil Kupka (KSČM) - instruktor autoškoly
Herbert Pavera (Společně pro Opavsko: Koalice Starostů a nezávislých, ODS a TOP 09 s podporou Strany zelených a Soukromníků) - starosta Bolatic
Petr Pavlíček (Piráti) - ředitel Mendelova gymnázia v Opavě
Vladimír Tancík (NK) - starosta Otic
Josef Vícha (KDU-ČSL) - starosta Hradce nad Moravicí
Volební obvod č. 71 Ostrava-město
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Leopold Sulovský (Ostravak)
KANDIDÁTI: René Číp (KSČM) - ekonom
Ivo Gondek (ANO) - majitel cukrárny
Martin Konvička (Nezávislí) - vysokoškolský učitel
Zdenka Němečková Crkvenjaš (nezáv. s podporou ODS a TOP 09) - lékařka
Jiří Paroubek (nezávislý) - expremiér a bývalý předseda ČSSD a LEV 21
Leopold Sulovský (Ostravak) - senátor, horolezec
Radoslav Štědroň (SSPD-SP) - přírodovědec
Martin Tomášek (Piráti) - vysokoškolský pedagog
Pynelopi Valsamisová (SPD) - farmaceutka
Volební obvod č. 74 Karviná
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Petr Vícha (ČSSD)
KANDIDÁTI: Milada Halíková (KSČM) - bývalá poslankyně a někdejší primátorka Havířova
Markéta Kabourková (NK) - ředitelka Ústavu pro výzkum a vzdělávání
Dušan Karch (NK) - obvodní lékař
Bohdan Kufa (SPD) - lékař
Jiří Matěj (ANO) - ředitel Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj
Ladislav Sitko (TOP 09) - radní Rychvaldu
Karel Světnička (MS Piráti) - právník a nezávislý publicista
Petr Vícha (ČSSD) - senátor a starosta Bohumína
Volební obvod č. 77 Vsetín
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Jiří Čunek (KDU-ČSL)
KANDIDÁTI: Dáša Bazalková (KSČM) - zastupitelka obce Branky
Jiří Čunek (KDU-ČSL) - senátor, hejtman Zlínského kraje
Zbyněk Fojtíček (ODS) - starosta Bystřičky
Miroslav Koňařík (NK) - starosta obce
Petr Kořenek (ČSSD) - ředitel školy, zastupitel Vsetína, bývalý poslanec
Radek Vraj (SPD) - dostihový trenér
Volební obvod č. 80 Zlín
NYNĚJŠÍ SENÁTOR: Patrik Kunčar (KDU-ČSL), od 2014
KANDIDÁTI: Radek Henner (SPD) - bývalý voják, veterán zahraničních misí
František Jordák (KSČM) - stavební inženýr
Jana Juřenčáková (Realisté) - bývalá senátorka
Milena Kovaříková (ČSSD) - krajská zastupitelka a zastupitelka Brumova-Bylnice
Patrik Kunčar (KDU-ČSL) - senátor, starosta Uherského Brodu
Libor Lukáš (nezávislý) - bývalý hejtman Zlínského kraje
Jan Popelka (SPOZ) - starosta obce Hradčovice