Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vodrážka se plácnul přes kapsu, tisícům straníků poslal omluvnou SMS

  14:10aktualizováno  14:10
Druhý muž ODS David Vodrážka nejspíš zpytoval svědomí a za své prohlášení, že strana zažaluje stát kvůli zrušeným volbám a bude chtít nahradit milionové ztráty, rozeslal členské základně ODS omluvnou textovou zprávu. Esemeskové gesto ho vyšlo na 36 tisíc korun.

První místopředseda ODS David Vodrážka | foto:  Michal Sváček, MAFRA

"Uvědomuji si, že jsem přispěl k vytvoření nepříjemné kauzy. Omlouvám se," napsal Vodrážka svým stranickým kolegům v SMS, na kterou upozornil server Tyden.cz. Plné znění textové zprávy redakci iDNES.cz poskytl Vodrážkův asistent Václav Kopecký.

plné znění sms

Vážení, v rozhovoru F1 jsem tento týden na otázku, zda ODS bude požadovat peníze za zmařenou kampaň, odpověděl, že je to možné. Jasně jsem ale, řekl, že žádný orgán ODS o tom zatím nejednal. Uvědomuji si, že jsem tím přispěl k vytvoření nepříjemné kauzy. Omlouvám se. Tuto SMS hradím ze svého. David Vodrážka

Ve zprávě Vodrážka také zmínil, že ač kritizovaná slova pronesl, nemluvil za celou stranu. "Jasně jsem řekl, že žádný orgán ODS o tom zatím nejednal," uvedl.

Dodal, že SMS zprávy hradí ze svého. Podle Kopeckého dostala Vodrážkovo vysvětlení na mobil celá členská základna stany, která čítá 21 tisíc lidí. (celkem má strana téměř 33 tisíc členů - pozn. red.)

"Pan místopředseda poslal zprávu všem, u kterých je v evidenci uvedeno mobilní číslo," doplnil Kopecký. Vodrážku tak jeho prostořekost kromě vnitrostranické kritiky stála zhruba 36 tisíc korun.

Textovou zprávou první místopředseda ODS reagoval na své páteční prohlášení, v němž se dožadoval, aby občané zaplatili občanským demokratům zbytečnou kampaň.

"Chceme od státu nahradit milionové škody, které nám vznikly kvůli předvolební kampani. Jako první místopředseda nemůžu přijít před členy strany, říci, že jsme vyhodili tolik a tolik milionů z okna a že jedeme dál," upřesnil pak pro MF DNES Vodrážka. - více o požadavku Davida Vodrážky čtěte zde

Předseda strany Mirek Topolánek se od Vodrážkových návrhů distancoval. "Není to pravda, my to neuděláme," řekl. Na dotaz, jak tedy chápe slova svého prvního místopředsedy, zvýšil hlas: "Prostě říkám, že to ODS neudělá! To byste příště mohli citovat blba z Horní Dolní a vydávat jeho slova za názor ODS."

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Manželé dali milion na výstavu o republice. Děti to jednou pochopí, říkají

Pavel Müller byl pilotem záchranné služby Jihomoravského kraje.

Neobvykle vysokou částkou přispěla rodina Müllerova z Mikulovska na chystanou výstavu ke stému výročí republiky pod...

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Najdete na iDNES.cz