Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Voda ve Varech zaplavila podchod, stoupá i na Ohři a dalších tocích

  9:28aktualizováno  17:43
Tolik vody v Karlových Varech prý desítky let nepamatují. Voda z nedaleké říčky Teplá zaplavila podchod v centru města. Stoupá i hladina řeky Ohře, kulminovat by měla kolem poledního.

Hasiči pokládali pytle s pískem ke dveřím budovy loděnice u Chebského mostu. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

"Přímo v Karlových Varech je uzavřený podchod pod kruhovým objezdem na nábřeží Jana Palacha. Podchod zaplavila voda z nedaleké říčky Teplá," informoval mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

"Podchod je zaplavený několikrát do roka, ale tolik vody tady nepamatuju," uvedla obyvatelka lázeňského města Bohdana Řeháková.

Situace pod Chebským mostem,

Situace pod Chebským mostem,

Pod vodou se v noci ocitly také chatařské osady v karlovarských Tašovicích a Dvorech. Hned v časných ranních hodinách proro zasedala v Karlových Varech povodňová komise.

Hasiči sledují stav Ohře v Karlových Varech.

Hasiči sledují stav Ohře v Karlových Varech.

U Chebského mostu připravují hasiči pytle s pískem, hrozí totiž zatopení nedaleká loděnice. Auto provozovatele museli vytáhnout na laně, protože cesta vedoucí k loděnici je pokrytá ledem.

V Citicích zavřeli policisté silnici

V Karlovarském kraji platí třetí stupeň povodňové aktivity na Ohři v Chebu pod přehradou Skalka a v Karlových Varech, kde platí stejná výstraha také pro řeku Teplou. Dále také na Střele v Čichořicích u Chyše a na potoce Bílý Halštrov v Aši. Druhé stupně jsou na horních tocích Ohře a Teplé. Na Svatavě a Bystřici je první stupeň, vyplývá z údajů monitorovacích stanic Povodí Ohře.

Policisté kvůli vodě uzavřeli silnici v Citicích na Sokolovsku. V Olšových Vratech se přelévá požární nádrž. Ohroženy jsou sloupy elektrického vedení v Královském Poříčí, v Mírové byl kvůli rozlití Chodovského potoka evakuován rodinný dům a hrozí i zatopení minimálně dalších dvou domů. Ve Žluticích přetéká horním přelivem přehrada, ale postihne to jen přilehlé rekreační oblasti.

"Na většině toků čekáme kulminace v noci ze 14. na 15. ledna, na Ohři pod Chebem později. V Karlových Varech v sobotu večer, o den později na Nechranicích a na dolní Ohři během pondělí," uvedl mluvčí povodí Ohře Jan Svejkovský.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na zdravotnické škole v Brně vládne strach, potvrdila také inspekce

Atmosféru na Střední zdravotnické škole v brněnské Jaselské ulici kritizuje...

Klima nedůvěry a strachu. Tak označuje atmosféru na Střední zdravotnické škole v brněnské Jaselské ulici část ze šesti...

Babiš podal demisi, Zeman mu dal druhou šanci, netrvá na 101 hlasech

Premiér Andrej Babiš předal prezidentovi Miloši Zemanovi demisi menšinové...

Po 43 dnech v úřadu podala zimní menšinová vláda Andreje Babiše demisi. Šéf ANO ji dopoledne přinesl na Hrad prezidentu...

Pražský imám představoval méně přívětivou tvář islámu, říká arabista

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha z podpory terorismu. Spolu s ním i jeho bratra Omara, který...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz