Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vlaky zastavila zábavná pyrotechnika

  20:42aktualizováno  20:42
Nález neznámé výbušniny na železničním mostě u Bečova nad Teplou ochromil na několik hodin provoz na trati mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi. Balíček, z kterého vedly drátky k baterii, označili přivolaní pyrotechnici z pražského Policejního prezidia jako zábavnou pyrotechniku.

Podivného předmětu si v kolejišti poblíž železniční stanice Bečov nad Teplou všiml v sobotu navečer dvaapadesátiletý chalupář. „Přišel mně říci, že viděl na kolejích podezřelé zařízení," řekl výpravčí Ladislav Vlk.

V tu chvíli měl na cestě z Mariánských Lázní osobní vlak. Jeho strojvedoucího  výpravčí varoval oklikou pomocí mobilního telefonu namísto vysílačky.  „Abych nedělal planý poplach a lidi případně nevyskakovali za jízdy z vlaku, nepoužil jsem radiové spojení s motorovým vlakem," uvedl výpravčí Vlk. Na linku tísňovou linku číslo 158 zavolal v 17. 43 hodin.

Specialisté zjistili, že na v kolejišti ležely nepoškozené pyrotechnické náplně, slepé nábojnice, monočlánek, poškozené plastové obaly od filmů a další věci. „Z víčka pyrotechnických náplní vyčnívala třetina zápalné petardy, takzvaný pirát. Jednalo se o zábavnou pyrotechniku," uvedla mluvčí karlovarské policie Zdeňka Papežová.

Až do dvou hodin před půlnocí zajišťovaly náhradní dopravu na trati autobusy. Ty nahradily celkem čtyři vlakové spoje které nesměly na uzavřenou trať. „Za  autobusovou přepravu musíme zaplatit Dopravnímu podniku Karlovy Vary několik tisíc korun," řekl přednosta Železniční stanice Karlovy Vary Petr Baroch. Z celé věci má dojem, že za vším je hra dětí, které se inspirovaly nálezy skutečných náloží dona i ve světě. „U Bečova to byla zřejmě legrace, která má nepříjemnou pachuť," uvedl.

Také výpravčí Ladislav Vlk míní, že za nedobrovolnou výluku na trati může hra dětí. „Takoví malí moulové si zaslouží citelný tělesný trest," ulevil si výpravčí. Dospělí by si podle něj zasloužili náhradu škody železnici za ušlý zisk a výdaje za autobusy. Stejný názor podle výpravčího měli i lidi na nádraží.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Fenomén Sobotka. Doma ve Vrchlabí ho do Senátu vybralo 90 procent voličů

Kandidát do Senátu za Trutnovsko Jan Sobotka (STAN) odevzdal svůj hlas ve...

Popularita vrchlabského starosty v jeho městě takřka nezná mezí. Potvrdily to senátní volby, v nichž Jan Sobotka ve...

Armáda spustila nový náborový web. Chce přijmout 2 000 profesionálů

Nová podoba rekrutačního webu české armády

Česká armáda spustila novou atraktivní internetovou prezentaci pro nábor nových profesionálů i zájemce o vstup do...

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Najdete na iDNES.cz