Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vlaky v metru bývají přeplněné

  8:13aktualizováno  8:13
Praha - Naštvaní lidé se v ranní špičce nemohou dostat do přeplněných souprav metra na trase B. Tento jev je zcela běžný na stanicích od Smíchovského nádraží ve směru do centra. Situace se zhoršila především nyní, po skončení letních prázdnin, kdy se žáci vrátili do škol. Městskou dopravu tak ve srovnání s létem zahltily tisíce dalších cestujících.

Vedení dopravního podniku o této nepříznivé situaci ví, ale tvrdí, že je zcela bezmocné.

Vedení firmy prohlašuje, že nemíní intervaly mezi jednotlivými spoji vůbec zkracovat. Argumentuje tvrzením, že má málo souprav metra, a že často musí ve špičkách nasazovat záložní vlaky, které by měly jezdit jen v případě havárie či poruchy jiné soupravy.

Na trase metra B proto dopravní podnik zavedl už dříve takzvaný pásmový provoz, kdy všechny vlaky nejezdí z konečné na konečnou, ale každý druhý vlak jede jen mezi Smíchovským nádražím a stanicí Českomoravská. Tím se prodlužují intervaly mezi vlaky v některých stanicích na dvojnásobek.

"Se zkrácením intervalu na trase B počítáme od začátku příštího roku, kdy už bychom měli mít k dispozici dostatečný počet nových i modernizovaných ruských souprav," míní mluvčí dopravního podniku Eva Dydová. Zároveň dodává, že nyní jezdí vlaky metra na trase B okolo sedmé hodiny ranní v rozmezí dvou a půl až tří minut.

Mimo špičku však intervaly několikanásobně narůstají a ani na dalších trasách metra - tedy na trase A a C - se intervaly měnit nebudou. Metro bude s nedostatkem vozů zápolit ještě několik let. Příčina tohoto palčivého problému je hlavně zpožděná dodávka dvaadvaceti nových souprav od konsorcia ČKD - Siemens - Adtranz.

Všech dvaadvacet objednaných souprav mělo na tratích pražského metra jezdit již od poloviny roku 1999, ale kvůli chybné privatizaci a následným finančním problémům společnosti ČKD Dopravní systémy se dodávka vagonů o tři roky zdržela.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Devět vražd během pěti dní. Nic podobného nepamatuju, říká policista

Policisté v zahrádkářské kolonii u Střížovic, kde byli nalezeni tři mrtví.

Ubodaný host v restauraci, tři mrtví v chatové oblasti a zavražděný pár v obytném přívěsu. To je jen část tragických...

Fenomén Sobotka. Doma ve Vrchlabí ho do Senátu vybralo 90 procent voličů

Kandidát do Senátu za Trutnovsko Jan Sobotka (STAN) odevzdal svůj hlas ve...

Popularita vrchlabského starosty v jeho městě takřka nezná mezí. Potvrdily to senátní volby, v nichž Jan Sobotka ve...

Najdete na iDNES.cz