Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vladimíra Drymla už nechce klub ČSSD

  1:36aktualizováno  1:36
S Vladimírem Drymlem už nechtějí mít zastupitelé ČSSD v Královéhradeckém kraji nic společného. Úplnou novinkou je přitom výzva Drymlovi, aby opustil i klub krajských zastupitelů. "Dohodli jsme se na tom na našem posledním jednání v pondělí," řekl MF DNES hejtman Lubomír Franc.

Vladimír Dryml zatím o výzvě k odchodu z klubu ČSSD nic neví. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Zatím šlo jen o to, že Dryml, který se pokoušel sbírat kompromitující informace o své stranické kolegyni, poslankyni Haně Orgoníkové, má být sesazen z funkce vicehejtmana a radního pro oblast zdravotnictví. To má už zítra odhlasovat královéhradecké krajské zastupitelstvo.

"O výzvě, abych odešel i z klubu, zatím nevím. Nikdo mě ani na žádné jednání nepozval. Dostávám hodně podpůrných dopisů ze sociální demokracie, věřím, že ve straně je zdravé jádro, které se nakonec prosadí," reagoval Dryml.

V ČSSD se dostal do problémů poté, co v prosinci žádal fiktivního detektiva – ve skutečnosti figuranta MF DNES – zda by mu opatřil údajné trestní oznámení, které Orgoníková před lety podala na špičky ČSSD. "Já bych potřeboval vědět číslo toho spisu, jestli mi rozumíte," řekl Dryml na schůzce natočené skrytou kamerou. - čtěte Senátor Dryml chtěl kompromitovat svou kolegyni z ČSSD Orgoníkovou

Zbaví se ho i v Senátu?

Již ve čtvrtek tedy Dryml přijde o své funkce v kraji a je dost možné, že podobně jako krajští zastupitelé se ho budou chtít zbavit i senátoři za ČSSD. K odchodu z klubu ho již vyzval šéf strany Jiří Paroubek.

Předseda senátorů za ČSSD Petr Vícha MF DNES potvrdil, že se Drymlovým setrváním v klubu budou senátoři znovu zabývat. "Trochu komplikací je, že tyto věci je dobré řešit v přítomnosti těch, jichž se to týká. A pan Dryml tady asi příští týden nebude," uvedl Vícha.

Dryml se chystá na pár týdnů do Jihoafrické republiky. Potvrdil, že tam jede, o cestě však dál mluvit nechtěl s tím, že to média ani jeho kolegy nemusí moc zajímat. "Jistě by si někteří i přáli, abych se ani nevracel, ale já žádném tlaku ustupovat nebudu," řekl Dryml.

Tvrdí, že odstranit se ho teď snaží jeden z Paroubkových poradců a že jde o to poškodit jak jeho, tak středočeského hejtmana Davida Ratha.

Když byl Rath ministrem, Dryml mu dělal náměstka a měl blízko k Miroslavu Šloufovi, poradci expremiéra Miloše Zemana. S tím má současné vedení ČSSD napjaté vztahy.

Podle informací MF DNES od zdroje blízkého Paroubkovi je stále ve hře i možnost, že vedení navrhne Drymlův úplný vyhazov z ČSSD. O této možnosti jako první hovořili hejtmani za tuto stranu, kteří se o tom zmínili ve společné výzvě Drymlovi, aby se vzdal všech svých funkcí.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Z Žitavy odešli i migranti. Bourá proto domy a láká Čechy na levné byty

Zatímco po válce žilo v Žitavě 48 000 lidí, dnes jich je sotva polovina.

Čtyři tisíce volných bytů, ve kterých nemá kdo bydlet, má nyní německá Žitava. Situace s vylidňováním už je tak vážná,...

Řidiči kamionů v koloně na D1 zahájili přestávku, rozjet se jim nechtělo

Sněžení způsobilo kalamitu na D1 (16. ledna 2018).

Desítky kilometrů dlouhá kolona, která se od úterý tvořila před nehodou na 99. kilometru dálnice D1, se ráno začala...

Poslanci odmítli, aby komisi pro kontrolu GIBS vedl komunista Ondráček

Komunista Zdeněk Ondráček na schůzi Sněmovny

Sněmovna odmítla, aby komunista Zdeněk Ondráček, muž, který před listopadem 1989 v Pohotovostním pluku Veřejné...

Najdete na iDNES.cz