Potetovaný umělec Franz oznámil na Facebooku zájem o Hrad

  22:52aktualizováno  22:52
Po zkušeném matadorovi Miloši Zemanovi a přidrzlém mladíkovi Vojtu Dykovi se do boje o prezidentské křeslo přidal další zájemce. Je jím český umělec Vladimír Franz. K tomuto kroku ho vyburcovala také diskusní skupina na sociální síti Facebook, která za jeho kandidaturu oroduje už několik týdnů.

Facebooková skupina "Vladimír Franz prezidentem" má v současnosti přes čtyři tisíce členů. Právě jejím prostřednictvím Franz ohlásil zájem o prezidentskou kandidaturu. Ve dvouminutovém videu své potenciální voliče seznámil se svým názorem na výkon prezidentské funkce.

V uměřeném projevu a decentním hlasem jako kniha předkládá místy až filozofické pojednání o smyslu a údělu politiků. "Směřování, chuť i vůně zahraniční politiky státu je determinována a určována vládou. Co se prezidenta týče, měl by být jejím morálním zastřešením a zároveň by měl usilovat o to, aby Česká republika, která je součástí takových uskupení, jako je Severoatlantická aliance nebo evropské společenství, působila co nejdůstojněji," pronáší s lehkým úsměvem Franz.

Vladimír Franz

Vladimír Franz patří k předním českých uměleckým osobnostem. Zaměřuje se především na komponování scénické hudby, zabývá se také výtvarným uměním. V současnosti přednáší na Divadelní fakultě AMU. V minulosti vystudoval Právnickou fakultu.

Prezident by podle něj měl umět pojmenovávat věci a musí být také pevnou záštitou českých občanů. Franz je ale realista a k věci přistupuje pragmaticky. Na otázku, jaké první kroky plánuje v prezidentské křesle, odpověděl: "Nejdříve je potřeba získat potřebný počet podpisů, pak se teprve stanu oficiálním kandidátem. Pokud podpisy získám, nastane velké učení, protože zdaleka neumím všechno."

Odlehčenému videu nasazuje Franz v závěru korunu takřka pohádkovým rozloučením, kdy tichým poklidným hlasem k divákům pronese: "Doufám, že důvěru, kterou ve mne kladete, nezklamu."

Samotný Franz bezprostředně po zveřejnění videa kandidaturu nepotvrdil, už před týdnem ale pro server Česká pozice naznačil, že by do souboje o prezidentský post šel. "Možná je to výzva a nazrál čas k jiným cestám, kdoví. Jen podezřelý člověk by mohl tvrdit, že je na něco beze zbytku připraven. Nelze se zavděčit všem stejně, ale nelze všechny zklamat,“ uvedl Franz.

Franz se svým odvážným krokem zařadil po bok zkušených politiků i zpěváka Vojty Dyka. Ten ohlášením své kandidatury šokoval před několika týdny, vzhledem k jeho nízkému věku si ale na prezidentský post může nechat zajít chuť (více o jeho kandidatuře čtěte zde). Franze teď čeká shánění povinných 50 tisíc podpisů, po jejichž nasbírání se jeho smělé snahy mohou přetavit v regulérní boj o prezidentské křeslo.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec lže, chci vypovídat, říká Babiš mladší. Premiér dál mluví o kampani

Andrej Babiš zveřejnil na svém facebookovém profilu fotky syna Andreje, mají ho...

Babišův syn Andrej napsal v e-mailu pro Seznam Zprávy, že si přeje být telefonicky v kontaktu s českou policií...

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Demisi, demisi, znělo Václavským náměstím. Lidé volali po konci Babiše

Demonstrace za demisi premiéra Andreje Babiše na Václavském náměstí v Praze....

Na Václavském náměstí v Praze se konala demonstrace požadující odstoupení premiéra Andreje Babiše z funkce. Na místě se...

Tisíce lidí demonstrovaly v Praze, žádaly Babišovu demisi

Demonstrace při oslavách výročí 17. listopadu za odstoupení premiéra Babiše

Výročí 17. listopadu provázely demonstrace po celém Česku. Tisíce lidí se sešly v Praze na Staroměstském a Václavském...

Nikdy neodstoupím, ať si to všichni zapamatují, prohlásil Babiš

Premiér Andrej Babiš hovoří na tiskové konferenci o kauze údajného únosu svého...

Premiér Andrej Babiš během briefingu na letišti v Kbelích před odletem do Bruselu prohlásil, že navzdory výzvám...

Další z rubriky

Stát odškodní klienty H-Systemu za průtahy, ale musí stáhnout žaloby

Večerní setkání bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-Systém. Podle...

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek se dohodl na odškodnění za neúměrně dlouhé trestní řízení přibližně s šedesátkou...

Česko pokryla slabá vrstva sněhu, do terénu vyrazili silničáři

Ranní Jihlava pokrytá prvním letošním sněhem. (19. listopadu 2018)

Na většině území Česka v noci na pondělí sněžilo. Ranní teploty se pohybovaly kolem nuly, sníh mohl vzhledem k nízkým...

VIDEA TÝDNE: Plastový nevěstinec, uhořelé domy a návštěva třídírny odpadů

Otestovali jsme i levnější panny pro SOCKY. Cílová destinace Krym

První český nevěstinec se silikonovými pannami a po požáru zpustošený dům herce Gerarda Butlera. To jsou...

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na iDNES.cz