Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vítkovice: Změna kursu nebude!

  7:02aktualizováno  7:02
Ostrava - Nový vítkovický management poprvé na veřejnosti představil své záměry s podnikem. Radikální obrat v kursu se ale nekoná. Vystoupení nového generálního ředitele Vítkovic Vladislava Baila, finančního ředitele Radima Valase a obchodního ředitele Ladislava Krále se příliš nelišilo od vystoupení jejich předchůdců na tomtéž místě před pouhými dvěma týdny.
Důvody, proč se stát jako hlavní akcionář Vítkovic rozešel s předchozím krizovým týmem Václava Nováka, tak nejsou po včerejšku o nic jasnější než dřív. Plán finanční restrukturalizace Vítkovic bude pokračovat i nadále tak, jak jej Novákovi lidé nastartovali.

Ostatně nový management - až na staronového technického ředitele Jana Skipalu - navazuje na vlastní předchozí práci: novými řediteli se staly vesměs dosavadní "dvojky" Novákových odborných týmů. Na postu obchodního ředitele ani ke změně nedošlo - Ladislav Král jí m je už od loňského jara. 

Na otázku, co nového přináší, odpověděl ředitel Bail vyhýbavě: "Nejsem schopen hodnotit naše předchůdce." Potvrdil ale, že procesy, nastartované Novákem, budou ve Vítkovicích pokračovat: "Podléhají vyrovnání, nelze je měnit!"

Na potvrzení vyrovnání Vítkovice marně čekají už tři čtvrtě roku. Podle Baila to však není vinou Novákova týmu: "I u menších firem trvá vyrovnání dva až tři roky, je to normální!" Také nový finanční ředitel Valas nemá k práci svého předchůdce výhrady: "V přípravě vyrovnání nijak nepochybil, potvrzení vyrovnání nic nebrání!"

Jedinou výhradu vůči předchozímu managementu má Bail v případě vítkovického strojírenství: "Hlavně divize 600 (Energetické strojírenství) má stále problémy." Přesto však Bail neplánuje přehodnocení Novákových koncepcí na spojení strojírenských divizí.

Nový předseda vítkovické dozorčí rady, pracovník Fondu národního majetku Milan Wagner už dříve varoval před - podle něho - nerealistickými plány na osamostatnění vítkovické strojírenské části, která dnes tvoří sotva třetinu podnikových tržeb. Včera však označil za hlavní důvod rozchodu s Novákovým vedením "nesoulad a problémy v komunikaci".
Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Policisté na letišti zadrželi cizince, podezírají je z napadení číšníka

Policisté zadrželi skupinu cizinců, podezřelých z napadení číšníka. (23. dubna...

Policisté na pražském letišti Václava Havla zadrželi skupinu sedmi cizinců, kteří jsou podezřelí z toho, že v sobotu...

Smrt přijela výtahem. Vrah zaskočil policisty, jednoho zastřelil

Petr Chromek zavraždil 23. dubna 1998 v Táboritské ulici v Praze policistu a...

Na ten den před dvaceti lety Martina Linhartová nikdy nezapomene. 23. dubna 1998 zavraždil Petr Chromek v Táboritské...České děti zůstaly v Londýně na ulici. Hostitelské rodiny pro ně nepřijely

(Ilustrační snímek)

Pětidenní zájezd žáků 6. a 7. třídy Základní školy Horoměřice do Londýna nezačal zrovna dobře. Po celodenním chození po...

Mladí Turci houfně opouštějí islám a stávají se deisty. Politici zuří

Ilustrační foto.

Mezi mladými Turky přibývá odpadlíků od islámu. Podle zprávy, která pobouřila tureckou veřejnost, se čím dál víc...

Obyčejná fabie vyřadila čtveřici obrněných pandurů na tři roky

V Táboře se srazilo pět pandurů a auto.

Skupina obrněných vozidel pandur české armády a jeden civilní automobil se v listopadu 2016 srazily nedaleko Tábora....

Další z rubriky

PŘÍMÝ PŘENOS: Vyjednavači ANO a ČSSD komentují jednání o vládě

Předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda hnutí ANO Andrej Babiš při setkání na...

Vyjednavači ANO a ČSSD jednají o vzniku společné vlády. Sociální demokracie požaduje demisi prvoinstančně odsouzeného...

Povodí Vltavy hledá řešení, aby vodáci projeli úsek pod nebezpečnou skálou

Z Barevné skály, která se tyčí u jezu na Vltavě poblíž Českého Krumlova, se...

Povodí Vltavy neuvažuje o zavření úseku řeky mezi Větřním a Novým Spolím v Krumlově kvůli havarijnímu stavu Barevné...

PŘÍMÝ PŘENOS: Izrael slaví výročí vzniku, Zeman přednesl projev

Rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem (9. ledna 2018)

Izrael si připomíná sedmdesátileté výročí od svého vzniku. Projev prezidenta Miloše Zemana z oslav přinášíme v přímém...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz