Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vítězem letošních voleb je demokracie

  16:32aktualizováno  16:32
Výsledky voleb některé z nás možná trochu děsí. Překvapivé je umístění komunistů a na druhé straně částečně i neúspěch pravice. Byla to právě pravice, kdo v těchto volbách dostal "za vyučenou". Jako bumerang se vrátilo i chytračení s opoziční smlouvou. Voliči dali ODS jasně najevo, že když se strana chová jako koaliční, tváří jako opoziční, svazuje se jakýmsi "tolerančním patentem" a mobilizuje v podstatě sama proti sobě, tam nikdo nemá jistotu, kde jeho hlas této straně skončí. Závěr volební kampaně této strany byl kontraproduktivní. Telefonáty možná potěšily zaryté příznivce této strany, ale pro ně neměly žádný smysl. Nerozhodnuté voliče to spíše popudilo. V.Klaus chodil na setkání s V.Špidlou nepřipraven.
S argumenty "to je dětinské","každý kdo chce, tak to pochopí...","po tisící prvé....", "ani na vteřinku....", "jen jednou za celou hodinu si vyberu to slůvko...." - s tím nelze vyhrát volby ani v banánové republice, natož tam, kde voliči přemýšlejí a sledují i chování a kulturu projevu politika. V duelech Klaus - Špidla Klaus neobstál. Byl nepřipraven podobně, jako v rozhovoru pro Český rozhlas o krizi v České televizi. A výrok typu "zdá se, že voliči jsou nepoučitelní" z úst pana Sobotky svědčí jenom o tom, že ODS je v hluboké duchovní krizi, neschopna jakékoliv sebereflexe a analýzy. Negativní dopad měl nepochybně i tzv. "Mackův špinavý kšeft" s Erste Bank.
Koalice přišla o hlasy středových voličů, kteří v samém závěru dali hlas sociálním demokratům "jen proto, aby se tam nedostal Klaus!". Ano, i o tom byly letošní volby!
Mizivou šanci na lepší výsledek měla Cesta změny a Naděle. Tady se odtrhly peníze od ideí a tak ani jedna z těchto stran neměla voličům co nabídnout.
Voliči rozdělili hlasy tak, jak je rozdělili. Voliči v těchto volbách vyslali politikům zřetelný signál. Záleží jen na nich, zda jej budou ochotni respektovat. Prohra jedněch, znamená vítězství druhých. Je to poučení a varování pro příště!               
Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Silný vítr způsobil výpadky elektřiny, hasiči likvidují popadané stromy

Spadlý strom zastavil 18. ledna odpoledne nakrátko dopravu mezi Hazlovem a Aší...

Silný vítr, který odpoledne začal foukat v Čechách, způsobil na mnoha místech pády stromů i výpadky dodávek elektřiny....

Obec zavede nový trest pro rychlé řidiče. Propadne se pod nimi silnice

Pod rychle jedoucím autem se vytvoří díra

Radnice v Branišovicích na Brněnsku chystá novou past na řidiče překračující povolenou rychlost. Do silnice nechá...

Armádní laboratoř zkoumá munici, její životnost prodlouží až na 45 let

Likvidace vyřazené armádní munice v areálu muničního skladu v Týništi nad...

Největší český armádní muniční sklad v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku disponuje jako jediný v Česku speciálními...

Najdete na iDNES.cz