Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Thajský pyrotechnik přežil výbuch bomby, dva dny před volbami

  19:17aktualizováno  19:17
V Thajsku dva dny před rozhodujícími volbami vyjeli pyrotechnici k podezřelému autu. Nastražená bomba ve voze ale vybuchla dříve, než stačili cokoli udělat. Tlaková vlna odmrštila jednoho z nich asi tři metry od auta. Díky speciálnímu obleku však utrpěl jen drobná poranění.

Thajští pyrotechnici obdrželi v pátek zprávu o autě, které muž v bílem tričku a černé čepici zanechal mimo parkovací zónu v jižní provincii Narathivatu a odešel. Hrozilo, že je v ní umístěná bomba.

Thajské volby

V pondělních volbách se utká současný premiér Apchisit Vedžadžíva a sestra bývalého premiéra Thaksina Šinavatry sesazeného v roce 2006 vojenským pučem Yingluck Šinavatrová. V Thajsku se od té doby vyprofilovaly dvě nesmiřitelné skupiny. Příznivci Šinavatry tzv. červené košile a jeho odpůrci tzv. žluté košile.

Jeden z techniků se k ní vydal, chtěl ji z auta opatrně vyndat a přemístit na nedaleké prázdné parkoviště, kde by ji pyrotechnici zneškodnili. Jakmile se ale k autu přiblížil, bomba vybuchla a tlaková vlna ho odmrštila několik metrů od auta. Díky speciálnímu obleku ale utrpěl jen lehká zranění.

Policie uvnitř auta našla tři podomácku vyrobené bomby. Nálož zřejmě odpálil někdo v dohledové blízkosti auta.

Thajsku zbývají pouhé dva dny do rozhodujících voleb. Příznivci bývalého premiéra Thaksina Šinavatry, který byl ze země vyhnán, věří v jeho vítězství.

Etnikum malajských muslimů reprezentuje většinu populace pouze v jižní provincii, kde došlo k odpálení nálože. V jinak převážně buddhistickém Thajsku si tak už dlouho stěžují na diskriminaci, hlavně pokud jde o přístup ke studiu nebo o pracovní příležitosti.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

TÝDEN OBRAZEM: Indiánský sjezd, odjezd věřících a ptačí migrace

PŘÍPRAVA K ODLETU. Účastník mezinárodního srazu horkovzdušných balónů, který...

Japonci vítali nový rok koupelí v ledové vodě. Španělští jezdci na koních se v rámci svátečních oslav neohroženě vrhali...

V Berlíně žije už téměř tisíc islamistů, roste i jejich odhodlání útočit

Policisté prohledávají i budovy v berlínské čtvrti Märkisches Viertel...

V Berlíně se za posledních šest téměř ztrojnásobil počet salafistů, zvýšila se i jejich snaha provést teroristické...

OBRAZEM: Američanky demonstrovaly za práva žen, hlavním terčem byl Trump

Tisíce lidí se v sobotu  po celých Spojených státech účastnilo druhého pochodu...

Desetitisíce lidí se v sobotu po celých Spojených státech účastnily pochodu za práva žen, který byl uspořádán v rámci...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz