Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Při požáru jeslí v Mexiku uhořely desítky dětí

  8:49aktualizováno  15:13
Při požáru jeslí a školky v mexickém státě Sonora na severozápadě země uhořelo nejméně 31 dětí a dalších nejméně 30 bylo převezeno do nemocnice s popáleninami nebo dýchacími obtížemi. Počet obětí nemusí být podle místní prokuratury konečný. Příčina požáru zatím není zřejmá.

Oheň mohl rozšířit ze sousední garáže, kde došlo z dosud neznámých důvodů k silnému výbuchu. Poté explodovaly benzinové nádrže automobilů v garáži a oheň se prudce a rychle rozšířil až ke školce.

Svědci uvedli, že plameny se šířily tak rychle, že nebylo možné evakuovat všechny děti včas. Některé děti si rodiče naštěstí vyzvedli ještě před vypuknutím požáru.

Nejméně 30 dětí s těžkými popáleninami skočilo ve specializované nemocnici v americké Arizoně, která se státem Sonora hraničí. Stav jednoho dítěte je kritický.

Podle místního tisku mělo být v jeslích zhruba 100 dětí. Mnoho z mrtvých a zraněných byli novorozenci. V zařízení se nacházely děti ve věku od několika měsíců do pěti let. Požár zasáhl budovu v době poledního klidu dětí. Záchranáři stále vyprošťují těla. Museli kvůli tomu udělat díru do zdi budovy.

Mexický prezident Felipe Calderón vyjádřil upřímnou soustrast a uvedl, že sociální bezpečnostní institut vyslal na místo 15 specializovaných doktorů, tři zdravotnické letouny a také dýchací přístroje. Zároveň vyzval státního zástupce, aby začal zjišťovat příčiny požáru.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Týden (pro)ruských dezinformací: Agentka KGB, Írán a nezdravá Ukrajina

Litevská prezidentka Dalia Grybauskaité na summitu lídrů osmadvacítky v...

Proruské dezinformace, dezinterpretace událostí či výroků i vyloženě falešné zprávy zaplavují Evropu včetně České...

Útok na hotel v Kábulu nepřežilo pět civilistů, včetně jednoho cizince

Muž se snaží utéct z balkonu kábulského hotelu Intercontinental během útoku tří...

Při nočním útoku na hotel v Kábulu zemřelo pět civilistů, z toho čtyři Afghánci a jeden cizinec. Dalších šest lidí bylo...

Spor s „Rakeťákem“ i covfefe. Donald Trump slaví rok ve funkci

Donald Trump

Donald Trump slaví rok ve funkci prezidenta Spojených států. V čele světové velmoci byl výrazný především na poli...

Najdete na iDNES.cz