Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Nevybírejte si plzeňská práva, radil Zeman budoucím maturantům

  16:13aktualizováno  16:13
Miloš Zeman poprvé ve funkci prezidenta v pondělí oficiálně zahajoval školní rok. Ne náhodou si k tomu vybral soukromé gymnázium Amazon v Praze. Právě na něm totiž studuje jeho dcera Kateřina. Zeman všem studentům popřál hodně štěstí při studiu a dal i několik rad těm, kteří uvažují o dalším vzdělání na vysoké škole.

Kateřina Zemanová však svého otce na zahájení školního roku nedoprovodila. "Dcera má soukromý program," odvětil Zeman na otázku, proč vedle sebe nemá svou dceru. Do prostor gymnázia ho tak následovala jen jeho manželka Ivana.

Kateřinu už v letošním školním roce čeká maturita. A podle slov Zemana má velkou motivaci odmaturovat co nejlépe. "Doufá, že se jí podaří dostat stipendium ve švédském Lundu. A protože skandinávské země poskytují stipendia i na základě výsledků ze středních škol, tak moje dcera bude motivována tím, aby na maturitním vysvědčení měla vyznamenání. Uvidíme, jak to dopadne," uvedl Zeman.

OBRAZEM: Nový penál, cvičky i vodovky. Školáci vyrazili poprvé do školy

Podle něj má jeho dcera velké štěstí. Předměty, které by jí mohly dělat při skládání zkoušky problémy, již nejsou maturitní. "Problémy by jí mohly dělat dokonce dva předměty: matematika a chemie. V tomto smyslu je po otci," vysvětlil prezident. Ivana Zemanová byla jako při většině veřejných vystoupení spíše ve stínu svého manžela. Stačila však prozradit, že Kateřině i nyní občas připravuje svačiny.

Zeman na závěr zahájení školního roku popřál všem studentům hodně štěstí a poradil jim i s budoucím výběrem vysoké školy. "První doporučení: nevybírejte si právnickou fakultu univerzity v Plzni. Vybírejte také, smím-li vám doporučit, především obory, kde budete šťastni ne jenom kvůli tomu, že absolvujete zajímavou vysokou školu, ale kde budete šťastni především proto, že děláte zajímavou a poptávanou práci," dodal Zeman a připomněl tak skandál s takzvanými rychlostudenty, kterým si univerzita v Plzni prošla v roce 2009 (více o kauze čtěte zde).

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Najdete na iDNES.cz