Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Bendl s Rathem završili hádavé úterý „rozkladem“ televizní debaty

  15:32aktualizováno  15:32
Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl a jeho nástupce David Rath završili své hádavé úterý v České televizi. V Událostech, komentářích se přeli, "kolik kdo kam poslal milionů". Zapotil se moderátor Jakub Železný, který politiky dokázal jen stěží ukočírovat. Nakonec se Rathovu útoku nevyhnul ani on.

Oba politici se nepřímo střetli už přes den. Při tiskových konferencích, které Česká televize rovněž přenášela, nařkl občanský demokrat Bendl svého soka ze lži, sociální demokrat Rath pak předchůdce nazval asociálem. - čtěte Rath s Bendlem se přeli o to, kdo víc škodí Středočeskému kraji

Večer pak pokračovali v publicistickém pořadu. David Rath byl s moderátorem Jakubem Železným ve studiu, Petr Bendl se diskuse účastnil pouze virtuálně, přes telemost.

Dvacetiminutová debata hejtmana a exhejtmana se opět točila výhradně kolem peněz. Stejně jako na tiskových konferencích se po celou dobu vzájemně obviňovali z nehospodárnosti či z posílání peněz městům, s nimž jsou nějakým způsobem spjati.

Po deseti minutách se diskuse přiostřila. Rath začal skákat Bendlovi do řeči, když exhejtman mluvil o přerozdělování peněz obcím a reagoval na kritiku ohledně obchvatu kolem Lán. Železný se pokaždé snažil Rathovi vysvětlit, že by měl nechat svého "rivala" alespoň domluvit. Bezúspěšně.

Moderátor nakonec usoudil, že bude lepší změnit téma hovoru. "Pánové, když dovolíte, opravdu mám pocit, že vy dva se teď budete vzájemně obviňovat z toho, kdo co kam poslal. Myslím, že to nemá smysl. Pojďme dál."

Dál se ale nešlo. Rath dokonce ostřejší tón nasměroval k samotnému moderátorovi. Obvinil ho, že ho přerušuje, protože "to nerad slyší".

"Ne, mně to je úplně jedno, co říkáte, mně jde o to, že skutečně...," reagoval Železný. "Ale vám by to nemělo být jedno, protože to jsou veřejné prostředky z našich daní," osočil ho Rath.

"Dobře. To je váš názor, názor pana Bendla je zase jiný," bránil se Železný. Diskusi pak moderátor uzavřel s nadsázkou, když se zeptal, jestli se hejtmani společně nechystají na souboj za humny nějaké středočeské obce.

"Z mé strany to není nic osobního vůči panu místopředsedovi Bendlovi. Mně vadí jeho rozdělování stamilionů a miliard, které podle mého soudu bylo velmi problematické a na které budeme ještě hodně dlouho doplácet," zareagoval Rath.

I Bendlovi se na závěr podařilo dostat ke slovu: "No, já jenom tady slušně stojím, snažím se čekat na to, až dostanu prostor odpovědět na ty nehoráznosti, které pan Rath šíří. Já jsem schopen řadu těch věcí, které jsem říkal, doložit černé na bílém a myslím, že ve středních Čechách už lidé dobře vědí, co je pan Rath zač," uzavřel.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Demise vlády, komunista Ondráček neuspěl, dostupnější osobní bankrot

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Vláda hnutí ANO ve středu schválila svou demisi. Andrej Babiš současně zahájil jednání o...

Babiš slyšel podmínky ČSSD. ANO zatím nehodlá nabízet jiného premiéra

Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka, úřadující šéf strany Milan Chovanec a...

Andrej Babiš zahájil jednání o nové vládě a jako možného partnera oslovil ČSSD. „My se do vlády netlačíme. Není to...

Nejstarší obyvatelce Vršovic je 103 let, místo léků si dopřává dorty

Nejstarší obyvatelce Vršovic je 103 let. (17.1.2018)

Své 103. narozeniny oslavila nejstarší obyvatelka pražských Vršovic Vlasta Svobodová. Žena narozená ještě za...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz