Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


22:36
Vážení čtenáři, naše on-line reportáž končí. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek večera!
22:04
Na Slovensku se s problémy způsobenými počasím potýká hlavně oblast Vysokých Tater, část Popradu byla několik hodin bez proudu, polámané stromy poničily několik aut. Před slovenským parlamentem se zřítil vánoční stromek. V Polsku padající kusy střech a větví zranily tři lidi, hasiči a energetici zejména na jihu země v oblasti hranic s Českem a Slovenskem mají plné ruce práce s odstraňováním popadaných stromů a zpřetrhaného elektrického vedení.
20:50
Hasiči v Moravskoslezském kraji kvůli poryvům větru a polámaným stromům evidují celkem 120 výjezdů.
17:38
Poryv větru utrhl stometrový kus střechy na budově českobudějovické teplárny. Na místě zasahují hasiči. Nikdo nebyl zraněn.
17:10
Vítr komplikuje dopravu na železnici, na tratích jsou popadané stromy. České dráhy mají problémy se zabezpečovacím zařízením na hlavní koridorové trati z Prahy přes Českou Třebovou do Brna, vlaky mohou mít až 15minutová zpoždění.
17.02
Silničáři zprovoznili část dálnice D1 na 260. kilometru ve směru na Přerov. Byl zastaven kvůli nehodě. Dva lidé se zranili.
15:52
Na 5. kilometru D1 u Prahy shodil vítr z nákladního auta tabule skla, které jsou rozsypané na silnici. Údržba silnic jede na místo.
15:45
Levý jízdní pruh dálnice D1 u Popůvek nedaleko Brna blokuje nehoda tří osobních aut. Havárie se obešla bez zranění. Ve směru na Prahu se však před 184,8. až 183,9. kilometrem tvoří kolony.
15:33
Řidiči kamionů by neměli jezdit do horských oblastí Libereckého kraje. Komplikace jsou ve všech stoupáních a situace se zhoršuje
15:31
Hasiči odstraňují kvůli silnému větru uvolněné plechy i spadlé stromy. Horští záchranáři nedoporučují hřebenové túry.
15:20
Voda zaplavila Jiráskovu ulici v Rychnově nad Kněžnou. Důvodem je silný déšť. Jedná se o hlavní tah městem, silnici I/14, kde je nyní omezen provoz.
15:16
Kvůli větrnému počasí byly zrušeny farmářské trhy na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích. "Všem se omlouváme, ale nejsme schopni v těchto podmínkách zaručit stoprocentní bezpečnost," uvedli pořadatelé.
15:15
Na silnici druhé třídy u Budíkovic na Třebíčsku havaroval autobus. Na místě zasahuje i policie. "Nehoda se obešla bez zranění," uvedla mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová.
15:13
Pražští silničáři vyhlásili kvůli očekávanému počasí na víkend pohotovost, k výjezdu budou připraveny všechny sypače.
15:12
Hasiči v Olomouckém kraji vyjížděli zatím ke dvanácti případům spadlých stromů nebo plechů ze střech. V Olomouci například poničil padající strom zaparkované auto.
  • Zásah hasičů u jednoho z popadaných stromů v Ostravě.

    Zásah hasičů u jednoho z popadaných stromů v Ostravě. / Autor: HZS Moravskoslezského kraje

15:07
U Raspenavy narazil osobní vlak do stromu. V úseku Raspenava - Frýdlant jezdí místo vlaků autobusy.
15:00
Na silnici I/16 u Chotěvic na Trutnovsku uvázl kamion. Policie řídí dopravu kyvadlově.
14:58
Na Šumavě nejezdí vlaky mezi Železnou Rudou-Alžbětínem a Špičákem. Důvodem je sněhová kalamita. Stojí i trať Kubova huť-Volary, kde spadl strom.
14:54
Sníh zastavil kamiony na silnici I/34 od Borové do Poličky na Svitavsku. V úseku hustě sněží a není téměř vidět.

Diskuse

sparta_for_ever: Silnice přes Šébr je už průjezdná !!! (17:33)

c00ler: to tu nikdo neni ? podavam zpravy z okoli zeleznyho brodu, semil, jilemnice... polovina silnic uzavrena kvuli kamionum a nehodam, vice info na dopraviinfo.cz (14:28)

c00ler: kuk (14:27)