Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Večerníček jde z cesty hodinovým událostem

  0:27aktualizováno  0:27
Praha - „Ještě se podíváš na večerníčka a půjdeš spát.“ Tuto větu slýchávaly a slýchávají miliony českých dětí. Znamená to, že od Nového roku budou chodit spát dřív? Česká televize totiž odkryla programové novinky pro příští rok. Potvrdila přesun Večerníčku a hodinovou podobu Událostí. „Od ledna budou Události začínat už v 19 hodin. Potrvají hodinu a budou obsažnější,“ uvedl generální ředitel ČT Jiří Janeček. Česká televize tak jde s Událostmi do přímého souboje s Primou, kde 1. zprávy začínají ve stejný čas. Přesun se tak dotkne i tradičního Večerníčku, který bude začínat v 18:45. „Večerníček už několikrát putoval v čase okolo 19. hodiny, jednu dobu byl i na ČT2, ale vždy si diváky našel,“ řekla Kateřina Krejčí z centra tvorby pro děti a mládež. Změny se dotknou i zábavy pro dospělé. Česká televize totiž chystá zábavné pořady Výzva, Trapasy či O korunu krále Karla.

Nový rok přinese divákům řadu novinek | foto: Radek Pilař

Česká televize chystá pro příští rok čtyřiatřicet nových pořadů a vysílacích oken i desítky premiér. Včera prozradila, na co se diváci mohou těšit. Velkou premiéru bude mít v Česku hudební soutěž Eurosong s 50letou tradicí.

Praha - Po čtyřech letech se na obrazovku vrátí formát, který si diváci oblíbili v soutěži O poklad Anežky České. Nový pořad se jmenuje O korunu krále Karla. „Čtyři soutěžící budou ve studiu, ale nebudete ošizeni o scénky v podání populárních herců. Moderátorem bude Jan Čenský,“ prozradil šéf zábavné tvorby ČT Aleš Ulm.

Souboj českých měst
Podle ředitele České televize Jiřího Janečka si v nové programové struktuře dávají záležet na zpřehlednění a zavedení pevných časových os. „Nadále klademe důraz na zpravodajství, tvorbu pro děti a mládež, dokumenty, ale stranou nezůstává ani zábava,“ uvedl Janeček. Celý rok se tak bude jednou měsíčně v přímém přenosu objevovat i Výzva, souboj dvou měst, která na sebe nevraží. „Týmy budou soutěžit v netradičních disciplinách,“ podotkl Ulm. Další novinkou budou Trapasy, které zprostředkuje herec Josef Dvořák. Náměty mohou do televize posílat sami diváci. Velkou premiéru bude mít také hudební soutěž Eurosong, která má padesátiletou tradici, ovšem ČT se do ní zapojuje vůbec poprvé. Semifinále a finále je naplánováno na první polovinu května do Helsinek.

Ostravak v televizi
Nové seriály v České televizi odstartuje v lednu šestidílný detektivní Eden. V hlavních rolích se objeví Jan Potměšil a Ondřej Vetchý. Během roku pak přijde třetí řada Četnických humoresek či Příkopy, které navazují na starší seriály Náměstíčko a Náves. Ostravské studio chystá překvapení v podobě Deníků Ostravaka. Celý rok bude televize opakovat cyklus Šumná města, který vyvrcholí odvysíláním deseti nových dílů.

Zpravodajství na ČT2
Jednou z novinek bude i návrat zpravodajství na kanál ČT2. Přesune se tam publicistický pořad Události komentáře, který bude začínat ve 21 hodin. O hodinu a půl denně se také prodlouží živé vysílání ČT24.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Po Novém roce přibylo obětí domácího násilí. Spouštěčem je stres i alkohol

(Ilustrační snímek)

Do poraden pro týrané ženy po Novém roce telefonuje a přichází víc klientek než kdy jindy. Už během Vánoc zaznamenaly...

Středočeští politici odmítli vyjmout Čapí hnízdo z evropských dotací

Prezident Miloš Zeman navštívil farmu Čapí hnízdo, patřící ministru financí...

Středočeští zastupitelé zasedající ve výboru regionální rady ROP v úterý odmítli vyjmout projekt Čapí hnízdo z...

Sníh zkomplikoval dopravu, na D1 jsou mnohakilometrové kolony

Sníh komplikuje i dopravu v Karlovarském kraji. Silnici I/13 u obce Damice...

Sněžení a silný vítr od časného rána komplikují dopravu na řadě míst republiky, policisté řešili desítky nehod. Kdo...

Najdete na iDNES.cz