Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ve Veselí vyhořely povodňové buňky

  19:20aktualizováno  19:20
Veselí nad Lužnicí - Všech třináct ubytovacích buněk v areálu TJ Lokomotiva ve Veselí nad Lužnicí zasáhl rozsáhlý požár. Buňky, které jsou ohněm zničené, tu zbudovala za 2,8 milionu korun veselská radnice jako pomoc lidem poškozeným loňskými povodněmi.

V době požáru bydlely ve třinácti povodňových buňkách, které zcela zničil oheň, dvě početné romské rodiny s dětmi. Nikomu se nic nestalo.

"Stalo se to v noci z neděle na pondělí. Šla jsem si lehnout kolem 22. hodiny, když jsem uspala dítě. V noci mě vzbudil starší syn, že hoří," popsala událost jedna z obyvatelek buněk Eva Kellerová. Ta se snažila plameny uhasit vodou, ale ostatní ji varovali, že lít vodu do elektřiny je nebezpečné.

V buňkách, které byly z dřevotřísky, se oheň rychle rozšířil. Napomohl tomu i okamžik, kdy praskly okenní tabulky a plameny získaly dostatek vzduchu. Požár likvidovalo do pondělních dopoledních hodin asi dvacet profesionálních i dobrovolných hasičů.

"Šetříme všechny verze vzniku požáru od závady na elektroinstalaci až po zapálení od cigarety. Případem se zabývá kriminalistická laboratoř v Českých Budějovicích," uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru v Táboře Zdeněk Dvořák.

Nad spouští lomil rukama starosta Petr Hynek. "Buňky jsme postavili se státní dotací, teď vše přišlo vniveč. Byla to jedna z věcí, která se nám po povodních podařila dotáhnout do konce," řekl Hynek.

Škodu utrpěla i TJ Lokomotiva, která si v buňkách složila nábytek za 100 tisíc korun. Sportovci chtěli buňky, které stály na jejich pozemcích, později využívat k ubytování turistů. "Poslední rodiny tu měly bydlet dočasně. Pak jsme měli buňky převzít," povzdychl si vedoucí zdejších tělovýchovných zařízení Radim Heřman, který nechal rodiny do rána vyspat na stadionu.

Lidé z buněk se obrátili o pomoc na sociální odbor radnice, který poskytl tisíc korun na jídlo. Šéfka odboru Eva Křížovská uvedla, že v úterý přiveze rodinám Český červený kříž oblečení.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Muž na ulici v Přerově osahával ženu, při pátrání pomohli lidé

Policie hledá muže, který v Přerově na ulici osahával ženu

Důležité informace od lidí pomohly přerovským policistům při pátrání po muži, který na konci prosince v jedné z tamních...

Otec se k přepadení poštovního vozu přiznal, pomáhala mu ale zřejmě rodina

Radku Waschtovi hrozí trest za přepadení vozu České pošty.

Celá rodina z Kyjovska se pravděpodobně zapletla do přepadení poštovního vozu, které se odehrálo v listopadu 2014 na...

Vykuk z Bruntálska naoko choval drůbež, přitom ale pěstoval konopí

Jedna skupina se snažila o výrobu a šíření marihuany.

Hned dvě skupiny zabývající se výrobou a distribucí drog odhalili policisté na Bruntálsku. Jedna dovážela léky na...

Najdete na iDNES.cz