Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Valašské Meziříčí opět v černé, oplakává oblíbenou místostarostku

  17:01aktualizováno  17:01
Na valašskomeziříčské radnici vlaje opět černý prapor. Po vážné nemoci zemřela ve věku 46 let místostarostka města Dagmar Lacinová. Pocity místních lidí snad nejlépe vystihují věta na oficiálním radničním webu: "Bude našemu městu scházet víc, než si dnes dokážeme připustit."
Černá vlajka (Ilustrační snímek)

Černá vlajka (Ilustrační snímek) | foto: Michal Klíma, MAFRA

Když se před více než týdnem lidé rozloučili s bývalým prezidentem Václavem Havlem, který je čestným občanem Valašského Meziříčí, netušili, že je brzy čeká další rána. Oblíbená místostarostka zemřela v sobotu 31. prosince (čtěte zde).

"V neděli jsem šla přes náměstí a když jsem viděla vlát černý prapor pod okny pracovny paní místostarostky, přes slzy jsem neviděla. Co ještě dodat? Nic, v tuto chvíli jsou slova zbytečná, zůstanou už jen hezké vzpomínky," říká Marie Klinkovská z Meziříčí.

S místostarostkou města se osobně znaly, syn paní Klinkovské je jen o tři roky starší než byla Dagmar Lacinová. Stejně jako spousta dalších lidí ve městě, ani Klinkovská, nejdřív zprávě ani nechtěla věřit. "Až když jsem si tu informaci přečetla na webu města, musela jsem ji začít brát na vědomí. Je mi moc líto, že už se spolu nikdy nesetkáme, nepopovídáme si, ani si nenapíšeme," podotkla Klinkovská.

Místostarostka Valašského Meziříčí Dagmar Lacinová na archivním snímku z roku

Místostarostka Valašského Meziříčí Dagmar Lacinová

Kromě rodiny a spousty místních lidí, kteří Lacinovou osobně znali, se musí vyrovnat s tragickou zprávou i na radnici. "Ve vedení města jsme se dohodli, že se k tomu nebudeme do pohřbu vyjadřovat. Také rodina si to tak přeje. Takže tentokrát bez vyjádření," reagoval starosta Jiří Částečka.

Jak čas zmírní šok, který zažívají ze ztráty blízkého člověka, budou muset na radnici řešit i pracovní problémy. Dagmar Lacinová, která byla místostarostkou od září 2003, měla na starosti kulturu a sociální věci.

Více než půl roku však byla střídavě na pracovní neschopnosti, práci si mezi sebou rozdělili starosta Jiří Částečka s místostarostou Jiřím Pernickým. Toto rozhodnutí řada místních lidí velmi ocenila.

Kdo by měl na radnici nastoupit, o tom je teď předčasné hovořit. Podle informací radnice zatím není stanovený ani termín posledního rozloučení. Starosta jen z pietních důvodů přesunul konání slavnostního předání Ceny města za rok 2011 na 19. ledna.

Zatím není ani jasné, kdo se stane nástupcem Lacinové v krajském zastupitelstvu. Podle serveru volby.cz by ji měl nahradit Jiří Haas, nejbližší zastupitelstvo Zlínského kraje bude zasedat 14. března.



Hlavní zprávy

Nejčtenější



Další z rubriky

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

VIDEO: Razicí štít Viktorie rozebírají, zatím pro něj není využití

Razicí štít Viktorie, který se prokousával zeminou u Plzně pro stavbu...

Razicí štít Viktorie, který na okraji Plzně prorazil dva tubusy nejdelšího železničního tunelu v České republice, už...

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Najdete na iDNES.cz