Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Podrobný průběh debaty:
14:26
Vážení čtenáři, děkujeme za Váš zájem o videopřenos i on-line reportáž, která tímto končí. Ohlasy na prezidentský duel a další informace přineseme ve zpravodajství iDNES.cz. Videozáznam z celé debaty si prohlédněte ZDE
14:23
Mluvčí Senátu Petr Kostka oznámil novinářům, že ohlášená tisková konferencea Klause a Švejnara zřejmě nebude. Prezident nepřijde určitě, jeho protikandidát s nejvyšší pravděpodobnosti také ne.
  • Kandidáti si vyměnili své publikace

    Kandidáti si vyměnili své publikace

Nepřehlédněte

14:19
Historicky první duel prezidentských kandidátů skončil. Klaus i Švejnar dále diskutují se senátory, před dveřmi salonku netrpělivě postávají novináři a fotografové.
14:17
Senátorka Gajdůšková poděkovala kandidátům. Ti si vyměnili své publikace. "Vidím, že nejen nepublikujete v časopisech, ale ani nečtete mé knihy," pošťouchl Švejnar Klause.
  • Senátorka Rippelová se ptá co oba kandidáti soudí o tzv. "soudcokracii"

    Senátorka Rippelová se ptá co oba kandidáti soudí o tzv. "soudcokracii"

14:16
Klaus prý Švejnarovy názory nezná a s jeho ekonomickými tezemi nesouhlasí. "Zesinal jsem hrůzou, když jsem četl jednu jeho publikaci z devadesátých let," řekl prezident.
14:14
Klaus bude podle Švejnara názorově silným prezidentem, ale ve svém druhém funkčním období by byl mnohem méně kontrolovatelným.
14:15
"Já jsem začínal úvodním slovem," bránil se Klaus tomu, aby mluvil první. Slova se ujal Švejnar. Začal větou: Já se zamyslím."
14:12
Čas se chýlí ke konci, Gajdůšková dává prostor kandidátům, aby reagovali jeden na druhého. Co by váš protikandidát zvládal v prezidentské funkci dobře a co by mu činilo potíže? ptá se obou diskutujících.
14:10
Ten termín znám z americké literatury, divím se, že vy jej neznáte, reagoval Klaus na Švejnara.
14:11
Klaus na začátku své odpovědi pochválil senátorku Rippelovou, že má publikaci CEP. Vyšlo jich 64, pokud máte jenom tu jednu, rád vám dodám i těch zbývajících 63, pronesl s úsměvem.
14:07
Švejnar v odpovědi připomněl americké prezidentské volby, kdy poražený demokrat Al Gore respektoval rozhodnutí Nejvyššího soudu, ač s ním osobně nesouhlasil. O soudcokracii prý mluvit nechce, nic si pod tímto slovem nedokáže představit.
14:06
Senátorka Gajdůšková připojila postřeh z jednání, kterého se zúčastnila. Slovinci podle ní hodnotí přijetí eura jako mnohem větší impuls pro ekonomiku než vstup do EU.
14:03
"Prezident by se měl vůči EU vymezovat pozitivně, ne negativně," oponuje Švejnar. Vytkl Klausovi, že nejel podepsat Lisabonskou smlouvu. "Není důvod, abychom nemohli vstoupit do eurozóny," dodal.
14:00
Vážení čtenáři, Váš zájem vytížil internetové linky na 100 procent. Pokud máte problémy s přehráváním videa, vyzkoušejte živý audiopřenos ČRo1-Radiožurnálu. Audio si spustíte na stránkách radia.iDNES.cz ZDE
13:58
Kandidáti jsou tázáni na Evropskou unii a přijetí eura. Neměli jsme alternativu k EU, připomněl Klaus. Ale musí nám jít o to, abychom se v EU chovali racionálně. Racionálně se musí chovat i sama Evropská unie, vysvětlil Klaus. Na tom, že dosud nemáme euro, podle něj neproděláváme.
  • Václav Klaus odpovídá na dotazy senátorů

    Václav Klaus odpovídá na dotazy senátorů

13:56
Máslo nebo kanóny? karikuje Klaus dotaz. Peníze by měly především zůstat v kapsách daňových poplatníků, tvrdí Klaus. Nejhorší, jak s financemi naložit, je věnovat je na boj proti oteplování.

Diskuse

unbelieving dog999: V CR odsoudili za korupci pouze nevinne lidi, nikdy viniky, protoze oni potrebuji gaunery co budou brat, ne lidi, co budou makat jak maji.. (14:48)

aljav: ciao bambinos (14:48)

unbelieving dog999: Taky bych hctel zminit, ze Walise sebrali primo v restauraci, kdyz se dotkl kufru, nepockali, az vyjde ven, coz by bylo logicke. Proc?? Asi jedinej poctivej a proto se ho chteli zbavit.. (14:46)

Terka_acs: pááááá všem!!! (14:46)

Jari_B: to Terka, tak papa (14:46)

Terka_acs: Jari: tady na matějský se maj líp jak dobře (14:46)

Terka_acs: mějte se, končim a jdu dom. hurááá...Viva Klaus!!!!! (14:46)

Terka_acs: unbelieving...tak.. (14:46)

Jari_B: na matějské sem byla tak v 15 letech což je 15 let zpátky,a ale když přijede pouť k nám tak světský se mají dobře (14:46)

unbelieving dog999: Cunka prolustrovali az do puberty a nic nenasli a presto ho chteli odsoudit. Dolezela se zbavil i roko, pac vedel, ze je to pravda, ale soud tradisne.. (14:46)

Terka_acs: Jari: Nevím jména...ale lidi kolem paroubka jsou podezřelí (14:45)

Jari_B: budu hádat Mrázka?? :DD (14:45)

Terka_acs: Jari: to nemaj z kolotočů (14:45)

Terka_acs: Jari_B: prošel ses někdy na matějské za těma maringotkama? Samej bavorák, mercedes... (14:45)

Jari_B: Terka koho Kočka zabil nebo nechal zabít ??? (14:45)

Jari_B: pokuď by policie byla pod kontrolou vladnouci strany takl by se asi důkazy objevily (14:44)

Terka_acs: Jari_B: ale Čunek neni mafián..brát úplatky neni to samé jako nechávat zabíjet lidi... (14:44)

unbelieving dog999: To neni pouze o parosvini, ty soudy, ale o prave zminenem rudem bordelu. Oni si proste ty nahore nedovoli odsoudit ani omylem, protoze by jeden polozil ten zbytek, do toho vesmes loajalni policie, kde (14:44)

Jari_B: Jinak o čunkovi se říkalo že je nevinen, to samé platí o kočkovi, bylo mu něco prokázáno?? (14:43)

Terka_acs: Jari_B: ano (14:43)

aljav: terko: to snad ani ne, a to Roka nesnáším, prostě jen soudci se bojí někoho zavřít, drží se demagogicky zákonů ! D.řekl že to je šifra a soudce se bojí to rozporovat ! (14:43)

Jari_B: předpokládám že by sz podal namítku na podjatost soudu (14:43)

Terka_acs: Jari_B: neřekla bych... Paroubkovy známosti raději ani neznat. Pan Kočka atd... mafiáni (14:42)

unbelieving dog999: V USA nemusi umet lidi cist, ale aspon muzou jit kam chteji, cist co chteji(nebrat soucasnou situaci) atd.. (14:42)

Jari_B: terka, ale notak to je až velké scifi (14:42)

Jari_B: omg píšu jak tupec (14:41)

Terka_acs: jari_B: ale soud zjevně ovlivněn Paroubkem a mafiánama (14:41)

unbelieving dog999: Jenze k cemu je ti schopnost psat a cist, kdyz nemas co, nebo pouze rudej shit, jak to za komancu bylo??? Neni svoboda a ta je dulezitejsi, nez cteni a psani!!! (14:41)

Terka_acs: aljav: výsměch všem.. já kdybych nabídla někomu 100 táců, tak mě zavřou..on nabízel 5 mega a nic (14:41)

Jari_B: to že neodsoudili doležala je výsměch, ale rozhodl o tom soud, někdo se k soudu ani nedostal :( (14:41)