Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Meziříčí neví zda stavět byty či zachovat hřiště

  9:31aktualizováno  9:31
Valašské Meziříčí - Ve Valašském Meziříčí by mohlo vyrůst s finanční podporou města až padesát nových bytů. Radní mají k dispozici studii architekta a ideu, jak by se dala stavba realizovat. Háček je jediný. Na místě, na kterém by měl nový bytový dům vyrůst, je v současné době školní hřiště, a to by tam mělo podle mnohých lidí také zůstat.

Už první zmínka o plánu postavit na místě dětského hřiště luxusní byty s výhledem na zámek vyvolala na posledním zasedání zastupitelů ostrou debatu. Bod později stáhli z programu. Plán se nelíbí především vedení Základní školy Křižná, k jejímuž areálu hřiště patří.

"Hřiště se mělo podle dohody rekonstruovat. Stále mluvíme o boji proti kriminalitě, proti drogám a najednou se zdá někomu příliš velké. Rozhodně budu hájit zájmy osmi set dětí, které tady chodí pravidelně cvičit, než být pro drahé byty s výhledem na zámek," prohlásil ředitel školy Jaromír Pagáč.

S plánem postavit tady byty přišla soukromá firma. Podle některých radních je místo vhodné, protože jsou tam přístupné sítě a je poblíž centra. Spousta lidí by také ocenila, kdyby si mohla s podporou města postavit byt v osobním vlastnictví.

"Řada mladých má stavební spoření, a nemá kde stavět. Nedostatek bytů nás stále tlačí," řekl místostarosta Zdeněk Petroš. Hřiště u školy by se podle něj pouze zmenšilo, nikoli zastavělo celé. "Školy mívají i menší hřiště, které dobře slouží potřebám dětí. Na Křižné každopádně zůstane," dodal.

Kdyby se zastupitelé přeci jen přiklonili ke stavbě bytů, museli by před tím ovšem změnit územní plán. Hřiště totiž nyní patří do zóny občanské vybavenosti, kde se nové byty stavět nesmí.

Podle architekta města Jaroslava Kučery se tady bytová zástavba navíc ani nehodí. "Stejně jako několik dalších dotčených odborů jsme dali ke studii negativní stanovisko. V případě, že by zastupitelé přeci jen schválili změnu územního plánu, připravujeme nicméně jinou variantu bytové zástavby," uvedl.

Ta sice nepočítá s tak luxusními byty, ale dala by větší prostor stávajícímu hřišti. O tom, zda bude možné pustit se do plánování stavby bytů na Křižné, rozhodnou zastupitelé na začátku února v příštím roce.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Američané zaútočili na Sýrii, přidali se i Britové a Francouzi

Noční obloha nad Damaškem během úderů USA, Británie a Francie na Sýrii (14....

USA, Británie a Francie v noci na sobotu zaútočili na Sýrii. Západ tak trestá syrský režim za údajný chemický útok ve...

Klaus mladší vyškolil Piráta za hrubky. Jsem dysortografik, brání se Pikal

Expert ODS pro školství Václav Klaus mladší (22. července 2014)

V Česku začaly maturity a roli zkoušejícího v sobě probudil i předseda školského výboru Václav Klaus mladší. Na...Okamurova SPD se hroutí zevnitř. Straníci se napadají navzájem

Předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

„Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete,“...

Krásná smrt zaručena. V Nizozemsku představili sebevražedný přístroj

Sebevražedný přístroj v představách designéra  Alexandera Bannicka

Na pohřebním veletrhu v Amsterdamu byl představen sebevražedný přístroj, který člověku umožní zabít se stisknutím...

Německo opouštějí stovky Syřanů, ztrácejí naději na příchod příbuzných

Německá policie doprovází k registraci uprchlíky, kteří překročili...

Řada syrských uprchlíků, kteří získali právo zůstat v Německu, se v posledních měsících rozhodla dobrovolně odejít zpět...

Další z rubriky

Vedení Prahy po dvou letech opět řeší, zda vrátit tramvaje na Václavák

Tramvaje na Václavském náměstí.

Po dvou letech se magistrát vrátil k projednávání posílení tramvají v okolí Václavského náměstí. Institut plánování a...

Tropy se blíží, brutální napadení a medvědí radost

Nejteplejší den roku na Náměstí Svobody v Brně. (1. srpna 2017)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, že se do Česka blíží tropické počasí a kolik stupňů bude o víkendu. Uvidíte...

Hamáček: Zvolení šéfa komise pro kontrolu GIBS komplikuje jednání o vládě

Předseda ČSSD Jan Hamáček přijel na Pražský hrad seznámit prezidenta Miloše...

Šéf ČSSD Jan Hamáček představil prezidentovi Miloši Zemanovi nabídku, kterou dostal pro rozdělení křesel v případné...

Najdete na iDNES.cz