Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V dražbě se rozprodává Boby centrum

  17:28aktualizováno  17:28
Brno - Obří hotelový komplex Boby centrum v Brně, jehož hodnota se pohybuje kolem dvou miliard korun, by měl do konce roku změnit majitele. Prodej Boby centra bude jednou z největších dražeb pořádaných v tuzemsku. Po stadionu za Lužánkami, který koupil brněnský taxikář za 11,5 milionů korun, je na prodej další majetek zkrachovalé společnosti Boby revue. Ta patřila bývalému majiteli brněnských fotbalistů Lubomíru Hrstkovi.

Už začátkem července si zájemci mohou koupit mycí linku se servisem u Boby centra. Vyvolávací cena je šest a půl milionu korun. Prodej myčky je předehrou pro dražbu celého Boby centra.

"Chceme nového majitele komplexu najít co nejdříve, Boby centrum chceme prodat do konce roku. Na prodej bude celý areál včetně hotelu, prostorů pro kongresy, tenisových kurtů, polikliniky, supermarketu a podzemních garáží," řekl správce konkursní podstaty společnosti Boby revue Marek Indra.

Odhadní cena Boby centra se pohybuje kolem dvou miliard korun. "Počítáme s tím, že nový vlastník bude muset zaplatit cenu v řádech stovek milionů korun. Zájemci jsou jak finanční, tak hotelové společnosti, převažují zahraniční firmy," řekl Indra.

Podle Josefa Machů ze společnosti Prokonzulta, která dražbu připravuje, může cena za Boby centrum překonat tuzemský rekord ve výši vydražené částky. "Zatím nejvyšší cena byla dosažena při prodeji sítě čerpacích stanic Petra a to bylo tři sta padesát dva milionů korun," řekl Machů.

Fotbalový stadion
koupil taxikář

Na prodej Boby centra novému vlastníkovi čeká také město, kterému patří pozemky pod areálem.

"Budeme rádi, když Boby centrum bude mít seriozního vlastníka, se kterým budeme moci jednat o pronájmu nebo prodeji pozemků," řekla vedoucí majetkového odboru magistrátu Hana Řepová. Podle ní není pravděpodobné, že by nájemné nebylo tržní a město by slevilo.

Za pronájem pozemků Lubomír Hrstka, který si nyní odpykává tříletý trest za poškozování věřitele, dluží městu sedm milionů korun. Magistrát proto navrhuje vyhlášení konkursu také na samotného Hrstku.

Dluhy zkrachovalé Hrstkovy společnosti Boby Revue přesahují dvě miliardy korun. Největší věřitelem, kterých je přes dvacet, je Česká finanční, které Hrstka dluží asi jednu miliardu korun, další pak společnosti Konpo nebo slovenská Konsolidačná banka.

"Mezi věřiteli je i finanční úřad či správa sociálního zabezpečení," řekl správce Indra.

Ředitel společnosti Boby Revue Miloš Bačík uvedl, že je pro věřitele dobré, že se podařilo udržet areál Boby centra v provozu. "Navíc jsme ziskoví a peníze, které vyděláme, tak investujeme zpátky do hotelu a další prostor centra. Zaplatili jsme také dluhy, které Boby centrum mělo včetně dlužných částek zaměstnancům," řekl Bačík.

Podle něj se podařilo přesvědčit klienty i cestovní kanceláře, že Boby centrum nabízí kvalitní služby. "Obsazenost hotelu byla na konci roku asi dvacet pět procent, postupně se zvyšuje. Máme už nesmlouvány akce i na příští rok, znovu jednáme také o finále Miss," tvrdí Bačík s tím, že návštěvníci využívají také prezidentské apartmá s bazénem v posledním patře hotelu.

"Najímají si ho šéfové firem, pravidelně sem jezdí jeden z italských podnikatelů," podotkl.

Kromě Boby centra chtěl Hrstka vybudovat také zábavní vodní středisko Aguapark a podnikatelské obchodní centrum Ponava City. Kvůli dluhům z výstavby Boby centra se ale tyto projekty nikdy neuskutečnily.

Obří hotelový komplex Boby centrum v Brně, jehož hodnota se pohybuje kolem dvou miliard korun, by měl do konce roku změnit majitele.

Obří hotelový komplex Boby centrum v Brně, jehož hodnota se pohybuje kolem dvou miliard korun, by měl do konce roku změnit majitele.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Těžce dosažitelné dědictví. Virtuální majetek si Češi berou do hrobu

Ilustrační snímek

V Česku ročně zemře zhruba sto tisíc lidí. Těch, kteří měli nezanedbatelný majetek na internetu, bude přibývat. Jenže...

Část kněží by změnu Otčenáše uvítala. Modlitba musí být srozumitelná, míní

ilustrační foto

Někteří čeští kněží, které oslovil portál iDNES.cz, souhlasí s návrhem papeže Františka, aby se v modlitbě Otčenáš...

Nad Českem proletěl vzácný bolid. Pomozte ho najít, vyzývají astronomové

Výřez z celooblohového snímku bolidu pořízeného automatickou digitální...

Minulou neděli proletěl nad Českem velmi jasný meteor, který se odborně nazývá bolid. Spadl kdesi v Českých...Najdete na iDNES.cz