Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Dopravním podniku už se nebude hromadně propouštět, slíbil Vodrážka

  12:29aktualizováno  12:29
Vedení Dopravního podniku a představenstvo v čele s Davidem Vodrážkou se dopoledne sešlo s odboráři. A schůzku si všechny strany pochvalují, uzavřely totiž dočasný mír. Vodrážka odbory ujistil, že Dopravní podnik skončil s hromadným propouštěním a dalšími outsourcingy. S odboráři se chce pravidelně scházet.

David Vodrážka, první místopředseda ODS | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Podle Vodrážky setkání probíhalo v klidu, představenstvo si s odbory vyměnilo důležité informace a strany si slíbily pravidelné schůzky.

"Jednou za čtvrt roku se budeme s odboráři scházet, abychom se mohli zavčasu navzájem informovat o případných problémech na obou stranách," informoval Vodrážka.

Odborům vedení Dopravního podniku deklarovalo, že ve firmě skončil čas restruktualizace a hromadného propouštění a nastala "fáze stabilizace a hledání finanční jistoty".

"Dostali jsme veřejný příslib, že vedení města i podniku po dobu minimálně roku 2010 skončilo s outsourcingem. V jednání je pouze outsourcing na opravu a údržbu staveb a tratí metra, který je rozpracovaný, a pokud se prokáže jeho účelnost, pak bude realizován," doplnil předseda Odborů DP Praha Luboš Olejár.

Konec hromadných výpovědí

Odbory jsou spokojené také s ukončením hromadného propouštění z podniku. "Samozřejmě, že jsme se shodli na možnosti organizačních změn, které mohou být nutné a potřebné. Jak změny v platech a personální změny však musí odbory odsouhlasit, nikoliv být převálcovány jako v minulosti. Nicméně hromadné propouštění skončilo," dodal Olejár.

Podle něj jsou odbory docela spokojené, trápí je pouze jediný bod, který jim z jednání zůstal viset nad hlavami a o kterém se bude v budoucnu ještě jednat.

"Odbory chtěly stanovisko vedení k opravárenským závodům tramvají v Hostivaři. V roce 2008 padlo obvinění, že vyšel neveřejný pokyn pro zastavení veškerých zakázek na opravy MHD. Odbory nyní od vedení požadují snížit cenu režie a nabrat další zakázky, kromě pracovních sil je zde totiž nevyužitá moderní výrobní linka tramvají," doplnil Olejár s tím, že město bude nad svými možnostmi přemýšlet a o Hostivařských opravnách se bude ještě jednat.

Podle vedení města i podniku žádný takový pokyn nevzešel a šlo jen o chybu v komunikaci.

"Je to velký problém. V Hostivaři jsou lidé, ale není pro ně práce. Jsou zde i kapacity a potřebné zařízení, ale v současné době jde vzhledem k ekonomické krizi o nadbytek sil a nabídka převyšuje poptávku," míní Vodrážka. Dodal , že se nyní řeší možné převzetí závodu jinou firmou. "Hledáme strategického partnera," uzavřel.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Co způsobilo požár hotelu v Praze? Hostem Rozstřelu bude mluvčí hasičů

Martin Kavka, tiskový mluvčí pražských hasičů

Pondělním hostem diskusního pořadu iDNES.cz Rozstřel bude mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Jeho kolegové mají za...

Ztracená 13letá Alice, chycený komplic české pašeračky a obří koulovačka

Pohřešovaná Alice Jelínková

Sledujte Zprávy iDNES.tv, dozvíte se mimo jiné, že policie hledá 13letou Alici Jelínkovou, která místo do školy v...

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Najdete na iDNES.cz