Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Chomutově zastřelili uprchlého medvěda

  19:01aktualizováno  19:01
Medvěd, který dopoledne uprchl z karantény z chomutovského Podkrušnohorského zooparku, byl zastřelen. Zvíře se střechou dostalo z kotce a přes plot uteklo z parku. Policisté ho obklíčili a šesti ranami těžce zranili. Postřelené zvíře zamířilo k výpadovce na Most a v blízkosti velkého chomutovského sídliště se ukrylo ve křoví. Policie povolala vysokozdvižný vozík. Z něj mu střelec zasadil ránu jistoty. "Uspání nebylo možné, protože by zvíře neusnulo okamžitě a mohlo by ohrozit obyvatele sídliště," řekl asistující veterinář.

Tříletý huňáč skončil v chomutovské karanténě poté, co v létě na Valašsku napadal hospodářská zvířata tak, že ho lesníci museli odchytit. Medvěd vylomil střechu kotce a vylezl na ni. Když však pracovníci zooparku přivolali policii a veterináře s narkotizační injekcí, zvíře zpanikařilo z lidí uvidělo, jak se kolem něj sbíhají lidé, dalo se na útěk směrem k sídlišti. Městský strážník se ho snažil zastavit, ale služební pistole na medvěda nestačila.

"Zvíře se ukrylo v houští v blízkosti pumpy. Nemohl jsem dopustit, aby se poraněné zvíře dostalo mezi lidi na sídlišti, proto jsem ho musel zastřelit," řekl otřesený zástupce ředitele zooparku Rostislav Stach.

"Zvířata v zooparku již deset let fotografuji. Poprvé jsem místo fotografického přístroje použil zbraň. Je mi to líto, ale nemohl jsem dělat nic jiného."

V chomutovské karanténě měl být medvěd umístěn do doby, než se o něj přihlásí nějaký zájemce. Dva ministerstvo životního prostředí odmítlo, protože za převzetí zvířete žádali každoroční dotace na jeho obživu. Když v úterním vydání deníku MF DNES vyšel článek s titulkem "Medvěda z Valašska nikdo nechce", ozvali se křivoklátští chovatelé, že si ho rádi vezmou na starost. Bylo to jen pár hodin před jeho útěkem.

Medvěd hnědý je v České republice velmi ohrožený druh a je chráněn.

Tříletého medvěda hnědého, odchyceného v létě na Vsetínsku, musel ve středu 11.října zastřelit pracovník Podkrušnohorského zooparku v Chomutově. Zraněné zvíře, kterému se podařilo utéct z karantény, se na útěku ukrylo v houští v blízkosti čerpací stanice a hrozilo, že unikne na blízké sídliště. Huňáče, kterého na útěku zranila střela z pistole strážníka městské policie, musel nakonec skolit zástupce ředitele chomutovského zooparku Rostislav Stach.

Tříletého medvěda hnědého, odchyceného v létě na Vsetínsku, musel ve středu 11.října zastřelit pracovník Podkrušnohorského zooparku v Chomutově. Zraněné zvíře, kterému se podařilo utéct z karantény, se na útěku ukrylo v houští v blízkosti čerpací stanice a hrozilo, že unikne na blízké sídliště. Huňáče, kterého na útěku zranila střela z pistole strážníka městské policie, musel nakonec skolit zástupce ředitele chomutovského zooparku Rostislav Stach.

Otvor o velikosti 40x40 centimetrů, kterým ve středu 11. října utekl na svobodu z karantény Podkrušnohorského zooparku v Chomutově tříletý medvěd hnědý odchycený v létě na Vsetínsku. Zraněné zvíře se na útěku ukrylo v houští v blízkosti čerpací stanice a hrozilo, že unikne na blízké sídliště. Huňáče, kterého na útěku zranila střela z pistole strážníka městské policie, musel nakonec skolit pracovník chomutovského zooparku.

Tříletý medvěd hnědý na archivním snímku z 9.srpna 2000, kterého odchytili v létě na Vsetínsku. Ve středu 11.října ho pracovník chomutovského zooparku zastřelil poté, co huňáč utekl z karantény na svobodu.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...



USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...



Další z rubriky

Vydražte ve středu na iDNES.cz pivní láhve a pomozte vozíčkářům

Každý rok navrhuje unikátní pivní láhve Pilsner Urquell jiný sklářský designér.

Ve středu od 9:00 se na portálu iDNES.cz uskuteční tradiční vánoční dražba deseti originálních pivních láhví Pilsner...

Babička unesených dětí promluvila, jejich rodičům neodpustí

Rodiče děti unesli ze strakonického dětského centra při povolených návštěvách.

Ten večer zazvonil dvaasedmdesátileté Eulálii Slobodové v bytě v Banské Bystrici mobil a ona ve vteřině věděla, kdo...

ANO prosazuje miliardu pro velké zemědělce. Piráti a ODS se ptají proč

Zemědělcům komplikuje sklizeň obilí vrtkavé počasí.

S kritikou se setkal návrh hnutí ANO na přesun miliardy v rozpočtu ministerstva zemědělství na podporu velkých...



Najdete na iDNES.cz