Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Brně budou stovky skinů a anarchistů

  14:40aktualizováno  14:40
Brno - Na možný střet několika stovek anarchistů a skinů se připravuje Brno. Policisté zbrojí. Dostali nové speciální obleky, štíty, helmy a další vybavení. V ulicích města se v první majový den objeví i policisté na koních a se psy, připraveno bude i vodní dělo. Lidé bydlící v centru města mají svoje auta raději přeparkovat, aby se předešlo škodám.

Státní i městská policie už druhý den vyzývá kvůli demonstracím v Brně obyvatele na návštěvniky města k opatrnosti. Podle odhadů se do města sjede asi dvě stě pravicových extremistů a stejný počet anarchistů.

"Žádáme lidi, kteří budou demonstracím přihlížet, aby se řídili pokyny našich hlídek," nabádá policejní mluvčí Mojmír Popp.

Policie dokončuje poslední bezpečnostní opatření. Na pořádek ve městě bude dohlížet několik set příslušníků republikové i městské policie. Nebudou mezi nimi chybět psovodi, jízdní oddíl, v pohotovosti bude rovněž vodní dělo.

"Vzhledem k dřívějším zkušenostem nelze vyloučit pokus o možné narušení veřejného pořádku. Lze očekávat různé provokace a výtržnosti," zdůraznil Popp.

Anarchisté se sejdou v 11.30 hodin na náměstí 28. října, kde se bude konat demonstrace proti rasismu.
Skini mají setkání naplánováno na 12. hodinu před hlavním železničním nádražím. Na akci zvou letákem s heslem: "Přijď i ty osvobodit rudé Brno".
Oba tábory projdou centrem města. Trasy jejich pochodů se však nekříží a policie bude dohlížet, aby se anarchisté a skini nestřetli.
Ve městě budou mít kromě toho setkání také odboráři a příznivci různých politických stran.

Den před akcemi vystoupil oficiálně i ředitel brněnské policie Stanislav Přikryl. "Hlavním úkolem bude zabránit střetu anarchistů se skiny a předejít tak následným výtržnostem. Máme k tomu dostatečné prostředky a použijeme všechny síly," prohlásil na adresu demonstrantů.

V brněnských ulicích bude poprvé nasazena také pořádková jednotka jihomoravské policejní správy. Její členové jsou speciálně cvičeni na zajištění pořádku při demonstracích. Nasazeni budou na podzim v Praze během summitu NATO. Do bezpečnostních opatření je zapojena i cizinecká policie. Přesný počet policistů odmítl ředitel sdělit.

Podle dostupných informací lze totiž očekávat, že se na prvního máje sjedou do Brna i anarchisté a příznivci skinheads z okolních zemí - z Polska a také Slovenska.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Najdete na iDNES.cz