Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Úřad práce pomůže i striptérkám

  12:17aktualizováno  12:17
Jihlava - Kdo v posledním roce přišel v Jihlavě o zaměstnání a pročítal si nabídku úřadu práce, narazil na možnost pracovat jako profesionální striptér, striptérka. Samotnému úřadu jde však anoncování těchto pracovních možností proti srsti. I když se to vedení úřadu ani samotnému ministerstvu práce a sociálních věcí nelíbí, profesionální svlékání má své pořadové číslo v katalogu zaměstnání, a proto musí být nabízeno stejně jako třeba zedník.

"Byl jsem překvapen, že tato profese dostala svůj kód. Tím pádem když je takové místo volné, my ho musíme zveřejnit. Radost z toho ale v žádném případě nemám," konstatuje Jiří Hrdlička, ředitel Úřadu práce v Jihlavě.

Přesto většina úřadů na doporučení ministerstva práce a sociálních věcí profesionální svlékání nebere rovnocenně k ostatním povoláním. V praxi to znamená, že u placeného striptýzu nefunguje systém takzvaných doporučenek. U běžných povolání totiž platí, že nezaměstnaný dostane od úřadu práce nabídku zaměstnání a musí se do určené firmy osobně dostavit. Pokud nabídnutou práci odmítne, vystavuje se hrozbě vyřazení z evidence úřadu.

"U nás tuto nabídku zveřejníme pouze na vývěskách. Nikdo z našich úředníků ji při osobním jednání nezmiňuje," vysvětlil jihlavskou praxi Hrdlička.

Špidlův resort není se současným stavem spokojen a připravil novelu zákona o zaměstnanosti. Vzorem připravované změny byl systém fungující v Německu. "Kdyby návrh prošel, úřady by nepřijímaly nabídky, které nejsou v souladu s dobrými mravy. Právě tuto formulaci jsme převzali z Německa," vysvětlil Zbislav Morávek z ministerstva práce a sociálních věcí. Zároveň dodal, že novela se k poslancům dostane pravděpodobně až po příštích volbách.

Na otázku, jak by dopadl ředitel úřadu práce, který by se na vlastní pěst rozhodl práci striptérek vůbec nenabízet, Morávek odpověděl, že s podporou ministerstva může počítat. "Těžko ale předvídat, jak by dopadl případný soudní spor," dodal.

Téměř půl roku nabízel prostřednictvím jihlavského úřadu práce volná místa striptérek a striptérů klub Riviéra. "Pár lidí se ozvalo, ale na stálý pracovní poměr jsme nikoho nevzali," prozradil Miroslav Kalfeřt, majitel Riviéry. I když se klubu nabídka přes úřad neosvědčila, Kalfeřtovi by už z principu vadilo, kdyby dnešní možnost zásah sněmovny znemožnil. "Je to volné pracovní místo a není v rozporu se zákonem," řekl.

Podnikatel zároveň poznamenal, že nabídku na úřad musí dávat také kvůli tomu, aby mohl po čase zaměstnat cizince. To v případě, že nikoho na úřední oznámení nesežene. "Já bych samozřejmě nejraději zaměstnal lidi z regionu, ale v této profesi není zvykem, že zájemci pracují tam, kde bydlí. Osvědčuje se spíš inzerce do novin mimo Vysočinu," dodal Kalfeřt.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Američané zaútočili na Sýrii, přidali se i Britové a Francouzi

Noční obloha nad Damaškem během úderů USA, Británie a Francie na Sýrii (14....

USA, Británie a Francie v noci na sobotu zaútočili na Sýrii. Západ tak trestá syrský režim za údajný chemický útok ve...

Okamurova SPD se hroutí zevnitř. Straníci se napadají navzájem

Předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

„Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete,“...Krásná smrt zaručena. V Nizozemsku představili sebevražedný přístroj

Sebevražedný přístroj v představách designéra  Alexandera Bannicka

Na pohřebním veletrhu v Amsterdamu byl představen sebevražedný přístroj, který člověku umožní zabít se stisknutím...

Německo opouštějí stovky Syřanů, ztrácejí naději na příchod příbuzných

Německá policie doprovází k registraci uprchlíky, kteří překročili...

Řada syrských uprchlíků, kteří získali právo zůstat v Německu, se v posledních měsících rozhodla dobrovolně odejít zpět...

České děti zůstaly v Londýně na ulici. Hostitelské rodiny pro ně nepřijely

(Ilustrační snímek)

Pětidenní zájezd žáků 6. a 7. třídy Základní školy Horoměřice do Londýna nezačal zrovna dobře. Po celodenním chození po...

Další z rubriky

U Slaného je silně cítit česnek. Někdo ho vyhodil tuny na pole

U Slaného někdo vyhodil na pole tuny česneku.

U obce Slaný na Kladensku někdo vyhodil tuny česneku na pole. Policie neví, odkud se vzal, bude to proto zjišťovat.

VIDEA TÝDNE: Výstava nahých těl, smrt pasažérky letadla a hlavička roku

Lektor sebeobrany se bránil zatčení v centru Prahy

Záběry z výstavy skutečných nahých žen, která trvala pouhých 12 hodin, patří spolu s autentickými záběry z letu, při...

Smrt stisknutím tlačítka? Čeští poslanci jsou k eutanazii zdrženliví

Sebevražedný přístroj v představách designéra  Alexandera Bannicka

Má se do českých zákonů dostat právo na asistovanou sebevraždu, neboli eutanazii? Některé země světa ji umožňují a na...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz