Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Únosci na vyděšené Češky vytáhli samopal, popisuje pákistánský řidič

  17:31aktualizováno  17:31
Muži, kteří unesli dvě mladé Češky v Pákistánu, měli na sobě uniformy. Donutili dívky i s policistou, který je doprovázel, vystoupit z autobusu a naložili je do své dodávky. Aspoň tak popsal únos pákistánský řidič, který autobus řídil, reportérovi Rádia Svobodná Evropa.

Podle řidiče autobusu, který byl svědkem únosu dvou Češek v Pákistánu, měli únosci uniformy. Identifikovat je však nedokázal (ilustrační foto). | foto: Profimedia.cz

Podle řidiče bylo únosců celkem sedm, z toho pět z nich mělo na sobě uniformy. "Těsně před půl šestou večer na nás začali mávat a chtěli, abych zastavil autobus. Dva z nich přišli zprava a pět dalších zleva. Ti na sobě měli uniformy. Myslel jsem si, že to je hraniční stráž, která chce autobus zkontrolovat," popsal detaily únosu českých dívek řidič Manú Chan pro Rádio Svobodná Evropa.

Únos v Pákistánu

Jeden z únosců měl podle něj vysílačku. Dívky seděly i s místním policistou, který je na cestách doprovázel, na předních sedadlech. Dva únosci nastoupili do autobusu a na všechny tři vytáhli samopal AK-47. "Mluvili spolu anglicky. Dívky pořád říkaly no, no, no (ne, ne, ne - pozn. red.). Průvodčí se jich pak zeptal, jestli s sebou měli nějaká zavazadla a muži se samopalem je popostrčili ven z autobusu," uvedl řidič Khan.

Dívky řekly, že zavazadla mají. Průvodčí jim je vyndal ze zavazadlového prostoru. Jeden z únosců podle řidiče do jedné dívky strčil. "Tvářila se vyděšeně," popsal. Pak je donutili sednout si do jejich pick-upu, kde už sedělo dalších pět lidí.

"Ještě jsem se jednou zeptal, jestli skutečně už žádná další zavazadla nemají. Jsem chudý řidič a neměl bych na to jim za ně zaplatit, pokud by to po mně později chtěly. Ženy mi anglicky odpověděly, že žádná další zavazadla nemají," řekl s tím, že se to celé odehrálo během čtyř, pěti minut.

Co byli muži zač, nedokáže odhadnout. Podle něj nebylo jasné, zda patří k pohraniční stráži, policii, armádě, výzvědným službám, nebo k nějaké jiné skupině. Dívky unesli ve středu v jihozápadní pákistánské provincii Balúčistán nedaleko hranic s Íránem.

Dvě Češky do Pákistánu přijely za turistikou, chtěly na vlastní pěst po souši cestovat z Íránu do Indie. Plány konzultovaly s cestovateli i odborníky na Asii. Rodina o nich stále nic neví, čeká na to, jestli se únosci nepřihlásí o výkupné (více o vývoji případu čtěte zde).

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Aztéky vyhubil paratyfus zavlečený z Evropy, naznačily vykopávky

Dvouhlavý had, symbol aztéckého boha Tlaloca. Tento artefakt byl patrně...

Na dvanáct milionů Aztéků zabila v polovině 16. století záhadná nemoc, které obyvatelé pyšné říše říkali cocoliztli....

V Kazachstánu vzplál za jízdy autobus Ikarus, zahynulo 52 lidí

Při požáru autobusu na západě Kazachstánu zahynulo 52 lidí (18. ledna 2018)

Dvaapadesát lidí zahynulo v hořícím autobusu na západě Kazachstánu. Z hořícího vozu se zachránilo jen pět lidí. Všichni...

Ruští komunisté nasadili proti Putinovi selfmademana s vizáží Stalina

Kandidát ruské komunistické strany na prezidenta Pavel Grudinin (16. ledna 2017)

Ruská komunistická strana vyslala do letošních prezidentských voleb netradičního kandidáta. Nebude jím dlouholetý šéf...

Najdete na iDNES.cz