Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Uniplet nemohl schválit uzávěrku

  10:48aktualizováno  10:48
Třebíč - Nepřítomnost jednoho ze dvou hlavních akcionářů a. s. Uniplet vedla dnes k tomu, že řádná valná hromada tohoto třebíčského výrobce maloprůměrových pletacích strojů nebyla usnášeníschopná. Na shromáždění akcionářů se nedostavil zástupce a.s. Trustfin, jenž vlastní téměř 48 procent akcií Unipletu.

"Důvod nepřítomnosti největšího akcionáře neznám," řekl člen představenstva Unipletu Vladislav Svoboda. Na programu valné hromady měli akcionáři mimo jiné projednat a schválit účetní závěrku za loňský rok, kdy společnost vykázala zisk 212,3 milionů korun při tržbách 692,8 milionů korun. To meziročně znamenalo nárůst tržeb o 41 procent a zisku o 189,7 milionů korun.

Loňské hospodaření Unipletu bylo podle Svobody výjimečné kvůli finanční restrukturalizaci a boomu na trzích v zámoří. Letos však firma pociťuje na těchto trzích recesi. Export Unipletu se loni pohyboval okolo pětadevadesáti procent z tržeb, tedy stejně jako předloni. Mezi hlavní exportní teritoria patřily Spojené Státy, Mexiko, Brazílie, Argentina nebo i Rusko a Polsko.

Základní jmění společnosti, ve které loni pracovalo více než šest set zaměstnanců, činí 293,570 milionů korun a největšími vlastníky jsou a.s. Trustfin a jedna fyzická osoba s 36,7 procenta akcií.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

OBRAZEM: Nejtragičtější požáry za 30 let. Na vině byly svíčky i msta

Požár na pražské Florenci, 27.10.2010

Poté, co se počet obětí sobotního požáru v pražském hotelu Eurostars David zvýšil na čtyři, se tato nešťastná událost...

Co způsobilo požár hotelu v Praze? Hostem Rozstřelu bude mluvčí hasičů

Martin Kavka, tiskový mluvčí pražských hasičů

Pondělním hostem diskusního pořadu iDNES.cz Rozstřel bude mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Jeho kolegové mají za...

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Najdete na iDNES.cz