Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Žena se ubodala sama, potvrdilo vyšetřování. Matka se závěry nesouhlasí

  11:52aktualizováno  11:52
Mladá žena, jež zemřela před dvěma roky v pražských Letňanech na následky mnohačetných bodných a řezných ran, skutečně spáchala podle kriminalistů sebevraždu. Vyplývá to z aktuální policejní zprávy, která potvrdila závěry předchozího vyšetřování. Pro nesrovnalosti ho nechala znovu otevřít vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Matka zesnulé s opětovným odložením případu nesouhlasí.

Aneta R. (vpravo) s matkou Annou | foto: Expres.cz / archiv rodiny

Již podruhé dospěli vyšetřovatelé k závěru, že třiadvacetiletá Aneta R. si v září 2014 přivodila toxickou psychózu požitím omamných látek, načež si kuchyňským nožem zasadila třináct bodných a řezných ran. Třikrát se při tom zasáhla do srdce a jednou do plíce. Zraněním na místě podlehla.

Pražská kriminální policie vyhodnotila úmrtí jako sebevraždu a po osmi měsících případ podle Aktuálně.cz znovu odložila. „Úmrtí bylo řádně prošetřeno a nebyly zjištěny konkrétní skutečnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění,“ napsal podle serveru v usnesení vrchní komisař Petr Vácha.

Matka zesnulé se však s výsledkem případu plného nejasností smířit nehodlá. „Nesouhlasím s usnesením o odložení případu, policie nebyla schopna vyvrátit žádný z rozporů a budu žádat dozorování vrchního zastupitelství,“ uvedla k aktuálnímu rozhodnutí policie pro server Expres.cz matka Anety.

Právě vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová nechala už jednou případ kvůli procesním vadám obnovit. K nynějšímu kroku policie se zatím státní zastupitelství blíže vyjadřovat nechce, spis ještě nemá k dispozici.

Matka oběti žádá další vyšetřování

Aneta zemřela v Letňanech za přítomnosti kamarádky Kateřiny a jejího přítele Ahmada, do jehož bytu se skupina nad ránem vrátila po návštěvě baru. Podle jeho výpovědi se žena chovala divně už na večírku. „Až v bytě mi Aneta řekla, že ji chtěl někdo z baru zabít. Byla úplně paranoidní, a když jsem se jí ptal, kdo nás ohrožuje, tak ukazovala a jmenovala postupně různé lidi, co tam byli a kteří s námi neměli nic společného,“ uvedl Ahmad pro Expres.cz.

Ahmed Ibrahim (vpravo) v Coco baru.

Ahmad, svědek události a tehdejší majitel bytu, v němž Aneta zemřela

Všichni tři si ještě chvíli povídali v kuchyni, načež se Kateřina s přítelem rozhodli jít spát a Aneta zůstala v místnosti sama.

„Když jsem se pak šel v noci napít do kuchyně, asi půl minuty poté, co jsme ji s Kateřinou opustili, uviděl jsem Anetu, jak do sebe jakoby bodala,“ popsal událost Ahmad. S přítelkyní ženě přivolali sanitku, ale Aneta těžkým zraněním na místě podlehla.

Jenže Anetina matka jeho popisu události nevěří a vysvětlení policistů stále nepovažuje za dostačující. Rozporuje například poznatek kriminalistů, že si žena dokázala zasadit tolik hlubokých ran nožem v důsledku požití kombinace alkoholu a kokainu. „Množství kokainu bylo tak nízké, že policie nemůže dokázat, že si v inkriminovaný čas vzala drogu,“ uvedla pro Expres.cz s tím, že alkohol nebyl v krvi vůbec zjištěn.

Nesouhlasí ani s údajným motivem sebevraždy, k níž měl mladou ženu dohnat rozchod s přítelem. Ten při výpovědi uvedl, že se nerozešli. Nevysvětlené dosud zůstává také zmizení srdce oběti, které odhalila opakovaná pitva.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

Muž na chodbě paneláku postřelil souseda, muži měli dlouhodobé spory

Flobertkový revolver, kterým muž ze Šumperska postřelil souseda, se kterým měl...

Vyhrožováním smrtí a střelbou vygradovaly v paneláku na Šumpersku dlouhodobé spory dvou jeho obyvatel. Agresor na...

V rychlém pruhu na D5 stálo auto, nebezpečnou situaci natočila záchranka

Odstavené auto v levém pruhu dálnice ohrožovalo ostatní řidiče

Krajští záchranáři upozornili na nebezpečnou situaci, kterou zaznamenali dopoledne na dálnici D5 u Plzně, kde stojící...

Najdete na iDNES.cz