Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

U Bílého domu se zapálil informátor FBI

  9:31aktualizováno  9:31
U vstupní brány do Bílého domu se v pondělí zapálil dvaapadesátiletý muž z Jemenu, který byl podle amerického tisku informátorem Federálního úřadu pro vyšetřování. Mohamed Alanssi tak protestoval proti tomu, že ho FBI odmítá pustit do vlasti za těžce nemocnou manželkou.

Alanssi nejprve hovořil u severozápadní brány s uniformovanými strážci a tvrdil, že má dopis pro prezidenta George Bushe.

Pak sáhl pro zapalovač a podpálil na sobě oděv nasáklý hořlavou látkou. Strážcům se podařilo plameny rychle uhasit.

Muž přesto utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně asi na 30 procentech těla, především na hlavě, krku a pažích. Když ho sanitka odvážela do nemocnice, byl při vědomí. Jeho zranění podle lékařů nejsou životu nebezpečná.

Mohamed Alanssi, který užíval i jméno Alhadrami, předem oznámil deníku The Washington Post, že se podpálí na "nečekaném místě". Dopis poslal také jednomu agentovi Federálního úřadu pro vyšetřování, s nímž byl v kontaktu.

Alanssi se stal informátorem FBI po teroristických útocích z 11. září 2001. Dodával informace o financování teroristů v Jemenu.

Listu The Washington Post řekl, že trpí cukrovkou a srdečními problémy. Stěžoval si, že nemůže jet do Jemenu za manželkou, která má rakovinu žaludku. FBI mu totiž zadržuje pas kvůli tomu, že by měl svědčit v procesu s teroristy.

"Spolupráce s FBI byla velkou chybou," řekl Alanssi listu. Jemenec nebyl spokojen s odměnou sto tisíc dolarů, kterou dostal za své služby v roce 2003, a s tím, že nedostal trvalé povolení k pobytu v USA, jak měl údajně slíbeno.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Američané a Turci se v Sýrii perou, Rusko se směje, říká expert

Turecké tanky vjíždějí do syrského Afrínu (22. ledna 2018)

Kurdové mobilizují síly k obraně Afrínu, svého kantonu na severozápadě Sýrie, na který útočí Turci a jimi podporované...

Člen vedení AfD v Braniborsku konvertoval k islámu, strana problém nevidí

Stoupenci AfD bouří na mítinku Angely Merkelové v saském Torgau (6. září 2017)

Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) se ráda staví do role nekompromisní bojovnice proti šíření islámu ve...

U Seiny se přemnožili potkani, Pařížany vyděsila popelnice plná hlodavců

Le Parisien zveřejnil video, v němž jeden zaměstnanec městských služeb ukazuje...

Pařížská radnice bojuje proti rychlému šíření potkanů ve čtvrtích okolo řeky Seiny. Problém se dostal do centra...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz