Buddhističtí mniši v Thajsku měli v mrazáku čtyřicet mrtvých tygřat

  • 127
Mrtvoly asi 40 tygřích mláďat našly thajské úřady v buddhistickém chrámu, který leží západně od Bangkoku. Chrám je díky chovu tygrů populární mezi turisty, zároveň je však podezřelý z nelegálního obchodu se zvířaty či produkty, které z nich pocházejí. Úřady nyní odebírají chrámu desítky živých tygrů.

Chrám v provincii Kánťanaburí choval 137 tygrů. Areál hojně navštěvovali turisté, kteří si v poslední době rádi pořizovali selfie s tygřími mláďaty krmenými z lahví s mlékem.

Od pondělí bylo z chrámu převezeno na jiná místa 52 živých tygrů, 85 teprve na převoz čeká. Akce byla podniknuta v reakci na mezinárodní tlak poté, co se objevila podezření ohledně týrání zvířat a nelegálního obchodu. V některých asijských zemích, například v Číně, se stále udržuje pověra, že tygří ingredience, zejména prášek z jejich kostí, mají afrodiziakální účinky.

V chrámu úřady rovněž našly 40 mrtvých tygřích mláďat, jejichž těla byla uložena v mrazáku. „Musela mít pro ně nějakou hodnotu, když se je chrám rozhodl uchovávat,“ uvedl zástupce generálního ředitele thajského oddělení pro národní parky. Úřady ve středu mrtvoly tygrů ukázaly médiím.

Mezi zvířecími mrtvolami v chrámu bylo i tělo chráněného binturonga, což je velká stromová cibetka s dlouhým chápavým ocasem, která žije v korunách stromů deštných pralesů jihovýchodní Asie.

Mniši z chrámu na obvinění a nálezy zvířecích mrtvol zatím nereagovali.

Thajsko je dlouhodobě považováno za centrum ilegálního obchodu s živočichy a rostlinami, včetně slonoviny. Na místních tržištích lze často nalézt exotické ptáky, savce a plazy, z nichž mnozí patří mezi ohrožené druhy, uvedla agentura Reuters.

Mezinárodní organizace PETA (Lidé pro etické zacházení se zvířaty) v úterý uvedla, že chrám byl „peklem pro zvířata“, a vyzvala turisty, aby přestali navštěvovat zvířecí atrakce ve vlasti i v zahraničí.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video