Týden v médiích: Fóbie z novinářů, štvanice na Okamuru a nejlepší moderátor zasahuje

  11:39aktualizováno  22:57
Novináři hrají s Tomiem Okamurou hru na schovávanou. Vždycky ho najdou, ale nakonec zapiká on je.

Tomio Okamura má v hlavě takový velký domeček a v něm zadarmo bydlí dobrá polovina českých novinářů. Postavil jim ho tam sám svými myšlenkami. Zdá se totiž, že na ně myslí, kudy chodí. Představuji si to tak, že Tomio ráno vstane ze své postele vyrobené z kostí emigrantů, napije se z lebky nějakého sluníčkáře a když zjistí, že mu mléko v ní zkyslo, zamumlá: "Zasraný novináři."

Obecně je vztah mezi politiky a novináři složitý. Politici jsou v zásadě ješitná stvoření a chtějí, aby o nich novináři psali hezky. Když Tomio v noci usíná, nejspíš si představuje novinové titulky jako "Okamura zase formuloval skvělou myšlenku!", "Okamura je nejchytřejší politik na světě", "Milujeme tě, Tomio, celý národ stojí svorně za tebou!". Když se mu jich nedostává (Teda s výjimkou Parlamentních listů a Aeronetu), propadá čirému zoufalství. Uklidní ho snad jedině šňupání koránu a drcených kostí malých cikáňat. (Ano, dělám si srandu, všichni víme, že pana Okamuru uklidní jedině posilování jeho dokonalých svalů). 

Pro politika je obecně složité jasně formulovat: "Pište o mě hezky, nebo se v noci zase budu muset opít" a tak začnou vyprávět o serioznosti, o překrucování slov a o tom, že novináři nepíší pravdu. Pravda v jejich hlavách je ale jen a pouze to, co si myslí, nebo spíš hlásají, oni. 

Miloš Zeman během svého premiérování udělal spoustu bot a stal se tak terčem českých žurnalistů. Vyřešil to prostě tím, že je začal urážet. Okamura se před nimi schovává. Tedy alespoň před těmi vybranými. Přitom mu ale nepřestávají strašit v hlavě. Při svém projevu na nedávné konferenci SPD dokonce prohlásil, že kdyby se o něj média zajímala, získal by ve volbách 20 procent. To je obecně velmi vtipná myšlena. Na jednu stranu touží po pozornosti médií, přitom před nimi utíká. Pozornost mu tedy vadí, ale zároveň věří, že kdyby tu pozornost měl, získal by dvojnásobný volební výsledek. 

No, nezískal by. Spíš naopak. Je to vidět na tom, co se děje po volbách. Novináře, kteří skutečně SPD spíš ignorovali, najednou překvapuje, jaký kvalitní personální materiál se v té straně skrývá. Skutečně intenzivní zájem o podivné postavičky, které za Tomiem stojí, by ten výsledek spíš srazil na polovinu. Co ho ale nesrazí je nedůstojná hra, kterou média s Tomiem hrají. Ano, myslím tím dobývání se na jeho víkendovou taškařici. Pokud Tomio a jeho parta nechtějí novináře na své konferenci, měli by se na tu konferenci novináři prostě vykašlat. A pokud by co k čemu byli i ti, co je Okamura pozval, měli by ji bojkotovat i oni. Nedůstojné záběry novinářů, kteří nahání zmatené poslance SPD a snaží se získat záběry přes paravány, žurnalistickému stavu neprospějí. Naopak. Vítězně z toho vyjde Okamura. 

Než ale téma konference SPD opustíme, musíme dát slovo falešnému mluvčímu prezidenta. 

Ten skutečný se v úterý objevil v Manéži Jaromíra Soukupa a byla to skutečně řachanda. 

Z výkonu obou aktérů laik žasl, odborník se divil a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání bude mít zase o zábavu postaráno.  

Ale co si budeme vykládat. Všichni víme, jak se tahle hra hraje - Jaromír Soukup si dělá co chce a RRTV občas zvedne obočí, konstatuje nějaké to porušení zákona, ale Jaromíru Soukupovi je to jedno, vystrčí na ně zadek a tím to hasne. 

Jistě, ono se zdá, že Jaromír Soukup dělá na TV Barrandov čistou prozemanovskou propagandu a vyvařil na tom fikaně slušnou sledovanost a bezmeznou podporu ortodoxní skupiny voličů Miloše Zemana. Skutečnost je ale naprosto jiná a je jasné, že diváci TV Barrandov nepoznali, že je to celé jen intelektuální parodie obou skrytých ortodoxních fanoušků pražské kavárny. Ukazuje to původní propagační plakát k pořadu, který se nám podařilo získat. 

Když už jsme u těch informací, co se nám podařilo získat (a nejsme, bohužel, jediní, kdo už tyto průsaky zveřejnil), víme, jaké nové pořady s Jaromírem Soukupem nás na TV Barrandov čekají. Kromě zmíněné Manéže, která se zatím jmenuje Aréna nebo co, kde po volbách bude vystupovat ve dvojici s Jiřím Ovčáčkem, nás čeká i Receptář Jaromíra Soukupa

Jak bych za dva dny vyhrál světovou válku s Jaromírem Soukupem. 

Investigativní pořad Drahoš krade máslo. 

?

A také další investigativní speciál s názvem Horáček je skopčáček, ve kterém TV Barrandov přinese skandální odhalení z pera Adama B. Bartoše. 

Také se zcela obmění zpravodajský tým TV Barrandov. Od prvního ledna bude vypadat takto:

Vše, samozřejmě, moderované způsobem, který by záviděly i největší americké televizní hvězdy. 

Pojďme ale k jiným tématům. Například redaktorovi Deníku už došla trpělivost s lidmi, co neodpovídají na dotazy. Metoda je to rázná, ale schvalujeme ji. Na lidi musí bejt přísnost, tak je to správně.

Jinak jsou ale novináři hravá stvoření. 

No, nebudeme to natahovat. Na závěr vám předložíme ještě jeden krásný příběh...

... a jedno dokonalé video. Tak pěknou neděli všem. 

Autor:


S balonem do oblak: Překonají pasažéři svůj strach?

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Průšvih Bulovka. Elitní ortoped objednával implantáty za miliony u syna

Ortoped Pavel Dungl

Kontroloři, které ministr Adam Vojtěch poslal do Nemocnice Na Bulovce, objevili, že špitál bez soutěže objednal léky za...

Tenhle objev se vymyká všemu, říká o úspěchu českých egyptologů jejich šéf

Ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta.

Čeští egyptologové opět potvrdili, jak jsou mimořádně úspěšní na své koncesi v Abúsíru nedaleko Káhiry. Oznámili další...Zeman opět v živém vysílání mluvil vulgárně. O ekonomických „zm*dech“

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v živém vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu opět mluvil vulgárně. Nejprve se ujistil, že...

Kvůli Zemanovým vulgaritám jsem chtěl vysílání ukončit, řekl moderátor ČRo

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v pondělním živém vysílání Českého rozhlasu označil solární barony za ekonomické zm*dy. A opět...

Mladík zavraždil na Krymu dvě desítky studentů, zřejmě ze zhrzené lásky

Ve škole na Krymu se střílelo. Policie čin vyšetřuje jako masovou vraždu. (17....

Ozbrojený mladík, který se údajně mstil za neopětovanou lásku, zabil ve škole v Kerči na anektovaném Krymu 19 lidí. Po...Další z rubriky

Netflix vydá dluhopisy, aby měl na původní pořady

Ilustrační foto

Internetová televize Netflix hodlá vydat dluhopisy v hodnotě dvou miliard dolarů (téměř 45 miliard korun). Výtěžky z...

Křetínský kupuje podíl deníku Le Monde, tvrdí list

Daniel Křetínský, majitel fotbalové Sparty

Český miliardář Daniel Křetínský jedná s francouzským finančníkem Matthieu Pigassem o koupi podílu ve francouzském...

Zpravodajství nezajímá třetinu Čechů, hlavně mladších, ukázal průzkum

Ilustrační snímek

Zpravodajství v Česku nesleduje nebo minimálně sleduje třetina lidí mezi 15 až 79 lety. Většinou mladší lidé, další...Najdete na iDNES.cz