Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Týden v médiích: Český fašismus, rasismus, dezinformismus a báječný mediální kvíz k tomu

  10:24aktualizováno  14. února 15:21
Internet má oproti ostatním mediatypům jednu zásadní výhodu - když někdo chce šířit své myšlenky, způsob si najde. Jeho zásadní nevýhodou pak je, že to může dělat opravdu každý.  

| foto: MediaHub/Bohumil VránaMediahub

Smutnou pravdu o šíření dezinformací se podařilo odhalit Českému rozhlasu, když v rozhovoru konfrontovali autora  předvolebního e-mailu, který si mezi sebou posílaly tisíce lidí. V textu Zamyšlení nad prezidentskými volbami – veškerá legrace končí!!! se to konspiracemi jenom hemží. Text označuje Jiřího Drahoše mimo jiné za homopedofila a šéfa české pobočky Římského klubu. Také prý podporuje masivní islamizaci a cenzuru.

Informace čerpal autor textu, pan Oldřich Lukáš, údajně z "tisíců zdrojů po celé Evropě", také je mu podle jeho slov "úplně ukradené, jaký je zdroj", ze kterého své vědomosti čerpá. Stačí mu pouze informace, která je v něm uvedená. Zodpovědnost za šíření nepravd prý necítí, text byl určen pro 20 až 30 jeho přátel, a o tom, že se tak rozšířil, se dozvěděl mnohem později. 

Pro Oldřicha Lukáše to není první počin, kterým se dostal do povědomí veřejnosti, dovolujeme si upozornit třeba na video z roku 2014, kde se dozvídáme, jak je to s tou světovládou. 

Jedno se mu ale musí nechat - jeho hbité slovní obraty a košatá slovní spojení (juvenilní justice; nejhorší morální stoka společnosti plná roztoků vlastizrady, korupce, primitivního hulvátství, zákeřné podlosti a fanatické nenávisti), kterými by se mohl inspirovat kdejaký nejapný pisálek, jistě nebývale slynou.

Když představitelé SPD zamítli vstup novinářům na svůj sjezd, jistě věděli, co dělají. A na jednu stranu vážně musíme ocenit jejich snahu o "nešíření" jistých názorů. Ale některé věci jsou příliš velké na to, aby se daly zamést pod koberec. Třeba takový výrok Míly Roznera (poslance a internetového baviče) z prosincového sjezdu SPD, v němž označil pracovní tábor v Letech za neexistující pseudokoncentrák. „Ano, nejsem takový odborník na kulturu jako pan exministr Herman, ale bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půl miliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku," uvádí na nahrávce, kterou minulou neděli zveřejnila Česká televize v pořadu 168 hodin.

V souvislosti s tím se na internetu vyrojila spousta nenávistných komentářů, které volají po obnově pracovních potažmo koncentračních táborů, aby se Romové naučili pracovat. A nejvíc frustrující na tom je, že neexistuje žádná síla, která by je mohla zastavit.

V reakci na kauzu novinář a aktivista Patrik Banga napsal povzdychnutí nad současnou situací. "Ale tady jsme v Česku. Stalo se standardem, že poránu čtu, že mám jít do plynu nebo do Indie v tom lepším případě. Stalo se standardem, že když se nám podaří dostat před soud člověka, který vyhrožoval desítkám dalších lidí, a dokonce si objednal vraždu, musíme čelit dalším a dalším nadávkám a výhružkám. A já už si na to normálně zvykl. A to je fakt lidská tragédie. Slušnost se vytratila. Místo toho vládne lež a nenávist. A z toho se mi fakt chce zvracet."

Naštěstí v tomhle světě ještě je dobro, pane Frodo. Stojí za to o něj bojovat.

Facebook

Facebook

Tuto kauzu opustíme magickou mantrou Tomia Okamury, kterou přidává na konec všech svých poselství: "Co si o tomto tématu myslíte vy? Napište mi do komentářů a jestli se mnou souhlasíte prosím sdílejte vše vašim přátelům." Není totiž důležité, co je pravda, ale to, co vám řeklo srdce a internet, a když to rezonuje, tak sdílejte, sdílejte, sdílejte!

A teď zpátky na zem. Věděli jste vůbec, že přátelé Tomia Okamury začali vydávat časopis, který zastává jeho názorový proud? Do časopisu mimo jiné přispívá Jarek Nohavica nebo Ladislav Jakl, prostě krása.

No, tak teď už to víte.

Inu, je to prostě taková doba. Vyjadřovat se může kdokoliv k čemukoliv a hned je toho plný internet.

S další teorií samozřejmě přišel i zábavní web Milana Rokytky Týdeník občanské právo - maják do jiné budoucnosti. Podle toho v Top hotelu Rokytku nakonec otrávily novinářky z Českého rozhlasu potratovou pilulkou, která může způsobit kolaps nebo dokonce smrt. 

"Tyto pilulky u sebe rády nosí zejména bisexuální příslušnice pražské kavárny, které po pohlavním styku (většinou v opilosti či pod drogami) s kavárníkem, který je ’baví’ a tak mu ’dají’, občas nechtěně otěhotní, což řeší operativně právě potratovými pilulkami. Po několika potratech už některé nemohou mít děti, za což podvědomě obviňují muže, vývojáře těchto pilulek a mstí se jim," uvádí v textu. A my jsme dojati autorovou představivostí. Bisexuálním pražským kavárnicím by mohl konkurovat snad jedině transvestita z Transylvánie z Rocky Horror Picture Show.

Bylo zveřejněno stanovisko RRTV k pořadům TV Barrandov s Jaromírem Soukupem a prezidentem Zemanem, kde se hovoří o opakovaném zvýhodňování Miloše Zemana a o tom, že RRTV s provozovatelem zahájila správní řízení pro možné porušení zákona. No a my si chvíli v redakci zoufali, že z toho zase nic nebude.

V Haló novinách ale vědí, že by RRTV měla zahájit správní řízení i s Českou televizí: "neboť její činnost jak před volbami prezidenta, tak i po nich, výrazně protežovala Drahoše a další kandidáty jistých pražských kavárenskokomediantských povalečů hájících jiné než národní zájmy."

V textu oceňujeme výraz "kavárenskokomediantský", jinak se jím nehodláme dále zaobírat. 

Printscreen/Haló noviny

Printscreen/Haló noviny

Uhodni autora citátu:

(slibovaný kvíz na závěr, výsledky na konci článku)

1) Vzdělání bez etiky a životní moudrosti je otcem egoismu a matkou chamtivosti. 

a) Karel Čapek

b) Jan Ámos Komenský

c) Milan Rokytka

d) Ing. Oldřich Lukáš - etik, politolog, esoterik, ekolog, ekonom a učitel

2) Pak už si téměř nic nepamatuji, měl jsem asi mimotělní zážitky, jen si pamatuji, jak záchranářům říkám, aby mi neukradli brýle jako posledně po útoku na hlavu a odcizení mobilu v centru Prahy, že jako byly drahé.

a) Jiří X. Doležal

b) Milan Rokytka

c) Ing. Oldřich Lukáš

d) Jaroslav Dušek

3) Všichni musíte tleskat a obdivovat jen toho jediného správného kandidáta, nejrovnějšího z pokřivených. Kdo z davu však přestane tleskat jako první, svému trestu neujde!

a) Hermann Göring

b) František Kotleta

c) Josef BOHATEC, předseda OV KSČM Svitavy

d) George Orwell

Veselé multikulti na závěr: 

A jeho brilantní předloha. 

Řešení kvízu: 1d, 2b, 3c.

0 - 1 odpovědí správně: Vy jste snad vůbec nečetli článek, dejte si to ještě jednou.

2 odpovědi správně: Průměr, šeď, nuda.

3 odpovědi správně: No, vy si na blbostech z internetu pěkně ujíždíte. Najděte si radši nějakou pořádnou práci u soustruhu. 

Autor:


ROZSTŘEL: Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl filmař žraloků

Hlavní zprávy

Nejčtenější

V italském Janově se zřítil dálniční most, zemřelo 35 lidí

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se zřítilo několik desítek...

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se v poledne zřítil asi 80metrový úsek mostu. Podle poslední bilance...

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...Najednou zmizela cesta. A byl jen pád, líčí český řidič tragédii v Janově

Vrak kamionu české přepravní společnosti Sped - it, který se v italském Janově...

„Najednou zničehonic zmizela cesta. A nebylo nic, jen pád. Myslel jsem, že zemřu. Jsem strašně šťastnej, že jsem to...

Žraloci v Egyptě útočí, cestovky mlčí. V moři je prostě živo, argumentují

Žralok tygří (Galeocerdo cuvier). Ilustrační foto

Cestovní agentury nedostatečně informují o žralocích u Egypta, tvrdí turista, který se sám na podzim roku 2017 s...

V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...Další z rubriky

Nová značka iDNES KINO se zaměří především na hranou tvorbu

iDNES KINO

Především na hranou tvorbu se zaměří nová platforma iDNES KINO, která od 1. srpna zastřešuje veškeré videoplatformy...

Finální verze české hry Factorio by měla být do roka

Česká budovatelská hra Factorio by měla být zcela hotová v létě příštího roku. Již nyní je prodáno kolem 1,5 milionu...

Startuje Tankocaching. Hledejte kešky na místech spojených s okupací 1968

Tankocaching, po stopách invaze v srpnu 1968.

Na celkem 21 míst spjatých s tragickými událostmi srpna 1968 jsme rozmístili unikátní schránky, takzvané keše, s...Najdete na iDNES.cz