Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tvrdík za kniplem

  0:01aktualizováno  0:01
Kdyby člověk chtěl dělat laciné vtipy, dá se rošáda se jmenováním exministra Tvrdíka do čela Českých aerolinií označit za pěkný úlet. Na vtipy tu však není místo. Tohle je ostudný skandál, který znovu a zbytečně dává Česku punc banánové republiky.

Jenom v takové zemi lze totiž pochopit, proč se vyměňuje šéf úspěšné firmy, děje se tak naprosto neprůhledně bez výběrového řízení a to místo dostane nervově labilní exministr bez jakékoliv vhodné kvalifikace.

Pěkně po pořádku. České aerolinie se podle dostupných čísel jeví jako úspěšná firma. V dobách, kdy krachovaly Sabena, Swissair či American Airlines, České aerolinie vcelku úspěšně všem turbulencím odolávaly.

Mezi bývalými východoevropskými aeroliniemi jsou svými výsledky výjimečné. Proč se potom vyměňuje šéf? Odpovězte na tuto otázku, prosím, pane předsedo Fondu národního majetku.

A dodejte, prosím, také odpověď, proč nevypíšete, když už chcete šéfa takové firmy měnit, na tohle důležité a superlukrativní místo normální konkurz. Manažerů, kteří by chtěli tohle místo dostat, by se našel plný Boeing 737. A většina z nich by měla, na rozdíl od exministra Tvrdíka, pro tuto pozici zkušenosti a profesní předpoklady.

Jaroslav Tvrdík svého času bodoval v žebříčcích popularity, prohlašoval, že by mohl řídit cokoliv, a tvářil se jako chlapík do nepohody.

Pak ze sebe udělal klauna svými odchody neodchody. Tahle groteska mohla být zapomenuta, kdyby začal budovat normální kariéru. Místo toho se nechal svými politickými kamarády vynést za knipl Českých aerolinií.

Nebo je to jinak, pane Tvrdíku? Myslíte, že jste to místo dostal čistě a zaslouženě? Špidlova vláda byla sympatická snahou vykořenit mafiánské manýry a dělat věci průhledně a čistě. "Akce Tvrdík" však přebíjí jakýkoliv pozitivní dojem. Ostudná je pro Tvrdíka, Špidlu a bohužel i pro celou Českou republiku.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Najdete na iDNES.cz