Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tvrdík letí za vojáky do zálivu

  11:35aktualizováno  11:35
Praha, Camp Dohá - Ministr obrany Jaroslav Tvrdík navštíví vojáky česko-slovenského chemického praporu v Kuvajtu. Informovala o tom tisková služba ministerstva obrany. Za českými chemiky na základnu Camp Dohá odletěl v pondělí ráno.

Během své třídenní cesty navštíví ministr Tvrdík kromě českých a slovenských chemiků i jihoírácké město Basra, kde v rámci operace Enduring Freedom působí česká 7. polní nemocnice.

Ve středu by se měl TVrdík setkat s představiteli kuvajtského státu.

Naposledy byl ministr obrany v oblasti zálivu počátkem února, kdy na základně Camp Dohá českým chemikům předal bojový prapor a medaile Za službu v zahraničí.

Do Kuvajtu s ministrem tehdy krátce před vypuknutím konfliktu v Iráku přicestoval i velitel českého chemického vojska Dušan Lupuljev, který se na místě ujal velení celého kontingentu. Předtím navštívil ministr jednotku v lednu.

Na základně v Kuvajtu dosud v rámci česko-slovneského protichemického praporu působí celkem 380 českých a bezmála 70 slovenských vojáků

V Basře má podle podle plánů ministerstva působit až 300 vojáků. Kromě členů nemocnice i stovka vojáků z prostějovské 6. skupiny speciálních sil a příslušníci Vojenské policie. V samotné nemocnici má sloužit na 150 vojáků, z toho 23 lékařů včetně chirurgického týmu, anesteziologa i očního lékaře a 29 zdravotníků.

Zbývající část jsou podpůrné jednotky logistiky, ženistů a ochrany. Nemocnice má k dispozici 50 lůžek a z toho šest míst jednotky intenzivní péče. Součástí komplexu je i moderní zubní ambulance.

natoaktual.cz - Informační a zpravodajský portál o NATO

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ochranu Pobaltí převzali Dánové. Američané měli 30 ostrých startů

Dánské stroje F-16 a americké F-15 během převzetí ochrany vzdušného prostoru...

Ochranu vzdušného prostoru tří pobaltských republik převzaly dánské stíhačky F-16 a italské stroje Eurofighter Typhoon....

Minometná jednotka cvičí s těžkotonážními vozidly pro misi v Pobaltí

Armádní Tatra T-815 8x8 PRAM pro převoz 120mm minometu 71. mechanizovaného...

Přeškolením na nová těžká nákladní vozidla Tatra začala příprava minometné jednotky ze 71. mechanizovaného praporu z...

Závod v přežití Winter Survival poprvé vyzkoušejí policejní zásahovky

Extrémní armádní závod Winter Survival napříč Jeseníky

Na start extrémního armádního závodu Winter Survival napříč Jeseníky se na konci ledna poprvé v historii postaví také...

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz