Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Třešnička na dortu pro pana Laudera

  9:54aktualizováno  9:54
Již před časem vznikly fámy, že u mezinárodního soudu ve Štrasburku se pan Lauder se společností CME domůže mnohamiliardové pokuty za odříznutí v televizi Nova. Nejprve se o kompenzaci za tuto televizi uvažovalo o druhém programu České televize. Rozhodně by to nebyla škoda. Svojí programovou skladbou láká velmi málo diváků. Jak by ovšem státní televize zdůvodnila nadměrné koncesionářské poplatky za jeden program?

Došlo tedy na úvahu obětovat televizi Prima jako kompenzaci pro tohoto amerického milionáře, kterého dle jeho názoru Česká republika nedostatečně ochránila jako  zahraničního investora. Paradoxem je, že Česká republika si neumí ochránit ani domácí investory v podnicích, natož pak zahraničního.

Náměstek ministra financí Zelinka tvrdí, že státem řízená jednání o prodej Primy by přicházela v úvahu jen tehdy, pokud by se republika a Lauder dohodli na mimosoudním řešení. Čímž nepřímo sděluje akcionářům IPB, že o svou účast v Domeaně definitivně přišli, neboť neznámý pachatel tuto televizi vyčlenil z jejich majetku a ČSOB hraje v této roli nechápavého brouka a jak se zdá, neví kdo vlastně tuto televizi vlastní. Bude zajímavé sledovat osud vlastníků této televize, která zcela jistě skončí jako kompenzace za Novu u pana Laudera.V takovém případě nelze pochybovat, že scénář převzetí IPB a jeho následném prodeji byla velice dobrá dlouho připravená hra, která místo narovnání zákonů v této republice ustí v záplatování děr tomu, kdo se ozve na páchaném bezpráví. Paradoxem je, že miliardový úvěr Nově poskytla právě IPB.

Jedna rada na závěr. Když ČSOB dodnes nebyla schopna zjistit, kdo je majitelem licence vysílání Primy, ať se zeptá Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Celou kauzou jsou opět poškozeni akcionáři IPB na jejich úkor chce vláda řešit nedostatečnou legislativu.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Hybridní válka? Buďme s tím označením opatrní, radí experti

Ruský voják střeží leteckou základnu Belbek na Krymu (4. března 2014)

S hybridními hrozbami se v posledních letech „roztrhl pytel“. Máme se o ně zajímat, případně se jich obávat? A hrozí...

Kvilda obnoví hřbitov z 19. století zničený armádou, využijí jej místní

Kvildský hřbitov je za kostelem Nalezení těla sv. Štěpána.

Starý německý hřbitov chce letos znovu obnovit a připravit k pohřbívání Kvilda na Prachaticku. Areál kolem kostela, kde...

Dozorce dostal za smrt vězně půlroční podmínku. S trestem nesouhlasí

(ilustrační snímek)

Dozorci, který čelí obžalobě kvůli úmrtí vězně po nesprávném podání metadonu, uložil soud trestním příkazem půlroční...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz