Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Transportéry od rádia neodjedou

  8:22aktualizováno  8:22
Nové Město - U Svobodné Evropy se budou dále tísnit desetitisíce aut na Severojižní magistrále ve dvou pruzích. Zavřena zůstane i Vinohradská třída vedle Národního muzea. Rozhlasová stanice Svobodná Evropa se z centra hlavního města stěhovat nebude, proto ani dopravní omezení v jejím okolí ústřední krizový štáb nezruší. "V nejbližší době se tak určitě nestane," tvrdí mluvčí policejního prezidia Ivana Zelenáková.

To přidělává starosti představitelům metropole. Na otázku, kdy se bude v okolí rádia opět jezdit bez omezení, neznají odpověď. "To bych také rád věděl," povzdechl si náměstek primátora Martin Hejl (ODS).

Zástupci pražské radnice by chtěli u rádia okamžitě obnovit dopravu v plném rozsahu, ale je jim jasné, že s tímto záměrem nemají šanci uspět. Museli by se de facto postavit proti státním představitelům, a to nehodlají riskovat. "Přece po nás nemůžete chtít, abychom šli proti rozhodnutí vlády," řekl Miroslav Rajchart z magistrátního odboru dopravy. Uznává, že důsledkem omezení dopravy jsou ještě vetší zácpy na Severojižní magistrále a fronty aut na Vinohradské třídě. Řidiči z Vinohrad se tedy nedostanou u muzea na magistrálu a dva jízdní pruhy této komunikace budou i dále blokovat obrněné transportéry.

 Policejní mluvčí Jan Holub však tvrdí, že v současné době není průjezd vozidel v okolí Svobodné Evropy horší než před uzavřením Vinohradské a některých jízdních pruhů. "Myslím si, že řidiči si na to již zvykli a do centra tolik nejezdí," dodal.

Pražští zastupitelé vidí řešení v odsunu stanice z centra Prahy. Na tom se shodli radní Rudolf Blažek (ODS) a Michael Hvížďala (US). "Vážím si toho, co Svobodná Evropa udělala v minulosti pro demokracii, ale měl by se pro ni najít důstojný prostor jinde," míní Hvížďala.

Obrněné transportéry, které hlídkují u budovy Rádia Svobodná Evropa, spolu s betonovými zátarasy komplikují dopravu v obou směrech magistrály. (2. října 2001)

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Po chladném začátku týdne přijde oteplení, můžeme očekávat až osm stupňů

Ilustrační foto

Začátek týdne přinesl mráz, ráno teploty klesaly až pod -5 stupňů Celsia. Během pondělí bude sněžit, sníh ale postupně...

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

A jsme opět ve hře, tvrdí odpůrci stavby průmyslových hal v Liticích

Vizualizace průmyslových hal, které se mají stavět na okraji plzeňské části...

Boj obyvatel Plzně-Litic proti plánu na stavbu velkých průmyslových hal na okraji jejich čtvrti se dostal do další...

Najdete na iDNES.cz