Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Topolánkův rozvod se o týden odkládá, zřejmě kvůli sporům o majetek

  13:49aktualizováno  16:20
Předseda ODS Mirek Topolánek už zná datum svého rozvodu s manželkou Pavlou. Rozvod ale proběhne nakonec o týden později, než měl. Původní informace zněla, že se stání uskuteční příští týden v pondělí. Nakonec to bude až 18. ledna.

Topolánek se bude rozvádět se svou ženou Pavlou v pondělí. | foto: MF DNES

"Termín rozvodového stání byl posunut o jeden týden, tedy na pondělí 18. ledna," řekla MF DNES místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 6 Barochová.

Ještě v půl druhé odpoledne přitom Barochová tvrdila, že se rozvod uskuteční v pondělí 11. ledna. O změnu termínu požádala podle informaci MF DNES Pavla Topolánková.

Oficiálně proto, že by se její advokát nemohl dostavit. V zákulisí se však říká, že Topolánkovi mezi sebou ještě nemají vyřešené majetkové otázky a nechtějí to řešit přímo u soudu před zraky novinářů i veřejnosti.

Topolánek ani Topolánková nechtějí rozvod komentovat. "Každý má přece právo, aby tato pro něho citlivá osobní záležitost proběhla v klidu a v soukromí," uvedl Topolánek před Vánoci v tiskové zprávě, kterou poslala ODS.

Byt na Hradčanech

Rychlost rozvodu bývalého premiéra bude záležet na tom, jak budou Topolánkovi schopni se domluvit na majetkovém vyrovnání a alimentech na nezletilého syna Tomáše (17), který studuje ve Spojených státech. Kromě něho má Topolánek s manželkou Pavlou ještě dvě dospělé dcery, třicetiletou Petru a šestadvacetiletou Janu.

Byt v domě na pražských Hradčanech chce Topolánek přenechat své manželce."Po skončení rozvodového řízení předám médiím všechny potřebné informace a budu se k novinářům chovat korektně, pokud se budou chovat slušně i oni k našemu soukromí," napsal Topolánek do zprávy.

Majetek, který budou Topolánkovi dělit, tvoří především byt na Hradčanech v hodnotě přes osm milionů korun, v němž nyní žije jeho manželka Pavla . Na část mají hypotéku. K 15.září 2009 zbývalo Topolánkovi podle majetkového přiznání doplatit 4,1 milionu korun. Předseda ODS se však už dříve vyjádřil v tom smyslu, že byt přenechá své manželce.

Topolánkovi spolu nežijí ve společném domácnosti od ledna 2007, kdy se tehdejší premiér odstěhoval k nové partnerce, místopředsedkyní Sněmovny Lucii Talmanové, s níž má od července téhož roku syna Nicolase.

"Měl jsem strašně krásný vztah se svojí ženou, dnes máme částečně mezi sebou poměry vyřešeny, ten proces probíhá," uvedl nedávno k chystanému rozvodu bývalý premiér.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Předseda pražské ČSSD Ludvík oznámil rezignaci, nahradí ho Pavlík

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v pořadu Rozstřel (3. února 2017)

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík odstoupil z pozice předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na páteční krajské...

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Najdete na iDNES.cz