Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Topolánková jde do boje o Senát v dresu Bobošíkové

  10:36aktualizováno  14:29
Šéfovi ODS Mirkovi Topolánkovi roste konkurence přímo v rodině. Jeho manželka Pavla totiž kývla na nabídku europoslankyně Jany Bobošíkové, aby kandidovala do Senátu. Žena možného příštího premiéra bude bojovat v dresu nové strany Politika 21, kterou Bobošíková založila teprve letos v létě.

Pavla Topolánková | foto: Nguyen Phuong ThaoMF DNES

Politika 21 posílá do senátních voleb 20. a 21. října například i televizní moderátorku Mirku Čejkovou, advokáta Miroslava Kříženeckého nebo zpěváka Martina Maxu. - více zde

Mirek Topolánek na dotaz iDNES.cz uvedl, že nevěděl o přání své ženy kandidovat do Senátu. Uvedl, že na ní není naštvaný.

"Moje žena je pro mě nyní politickým soupeřem a já doufám, že ve volbách uspěje kandidát ODS," řekl iDNES.cz Topolánek. Pavla Topolánková kandiduje například proti šéfovi hospodářského výboru ODS Milanu Balabánovi.

"Má manželka je moderní žena a když za mnou byla v Praze, tak si stěžovala, že nemá moc práce," vysvětloval Topolánek, proč si myslí, že jeho žena chce vstoupit do politiky. Znovu ale uvedl, že ho to překvapilo, zejména strana, kterou si vybrala.

Bobošíková: Topolánková je mozek rodiny
"Zavolala jsem jí zhruba před týdnem, reagovala velmi příznivě, myslím, že jsme velmi rychle našli společnou řeč. Zajímala se o naši stranu, přečetla si její program, vyslechla si mou nabídku a rozhodla se," popsala iDNES.cz své "námluvy" s Topolánkovou Bobošíková.

Rozhodnutí Topolánkové, která má zatím vypnutý mobilní telefon, bude poněkud paradoxní. Bobošíková se totiž netají kritikou nynějších politiků, včetně Mirka Topolánka.

"Současná politická reprezentace je myšlenkově naprosto vyprázdněná, ti lidé tam jsou jen proto, aby se prali o moc. K samotné ODS mám velké výhrady, ODS jednoznačně vystupuje v neprospěch národních zájmů České republiky," dodala bývalá televizní moderátorka.

To, že získala manželku šéfa nejsilnější strany v Česku, si nemůže vynachválit. "Osobně si myslím, že paní Topolánková je mozkem v rodině Topolánkových. To je můj osobní dojem, považuji ji za velmi kultivovanou a inteligentní ženu, která má přehled o politice."

Politické ambice Pavly Topolánkové nejsou překvapivé. Jednapadesátiletá žena už v minulosti několikrát dala najevo, že ji politika velmi baví, v letošní předvolební kampani svého muže doprovázela takřka na každém kroku. "Volební kampaň mě velmi baví, užívám si jí," svěřila se před několika týdny. O možné kandidatuře do Senátu mluvila už 22. června. - více zde
 
Za úspěchem šéfa ODS je jeho žena, soudí pozorovatelé
Političtí pozorovatelé dokonce v minulosti několikrát uvedli, že Topolánková měla velký - možná rozhodující - vliv na to, že její manžel Mirek stanul v roce 2002 v čele ODS. Stranický boj o šéfa byl totiž velmi vyrovnaný, těsně před volbou přišla k mikrofonu právě Topolánková a svého muže velmi podpořila. "Přijela jsem podpořit svého manžela," prohlásila a popsala, jak je její muž skvělý manžel a otec, který by byl i nejlepší osobou do čela strany. "Nikdy mě nezklamal," prohlásila tehdy.

V posledních týdnech se objevily v bulvárních médiích informace, že Mirek Topolánek svou ženu podvádí. Ta na tyto informace nijak nereagovala, v posledních třech týdnech byla na dovolené v Chorvatsku. - více zde

Často o sobě prohlašuje, že je racionální typ, za největší přátele považuje své dvě dcery a syna. V minulosti učila na gymnáziu v Ostravě, dnes pracuje podle časopisu Instinkt pro firmu New Deal Communications, Becario a vede rubriku Maecenas v měsíčníku Lobby.

Koho posílá Jana Bobošíková do boje o Senát:

Pavla Topolánková - podnikatelka, středoškolská profesorka - Ostrava-město
Mirka Čejková - novinářka - Praha 12
Martin Maxa - zpěvák, skladatel, pedagog - Chomutov
Miroslav Kříženecký - advokát - České Budějovice
Anděla Dvořáková - předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu - Litoměřice
Jitka Hořejšová - odborný konzultant - Mladá Boleslav
Kateřina Kaltsogianni - majitelka cestovní kanceláře - Jablonec nad Nisou
Helena Kohoutová - majitelka módního domu - Praha 2
Rom Kostřica - přednosta ORL kliniky - Brno-město
Jaroslava Kraftová - podnikatelka - Karviná
Ladislav Pilka - přednosta kliniky - Zlín  
Miroslav Žirovnický - podnikatel, národní poradce CzechInvestu - Benešov

Zdroj: Politická strana Politika 21


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Základy domů zase pomalu mizí ve Vranovské přehradě, ukázal dron

Na dně Vranovské přehrady se ukrývají základy opuštěné vesnice Bítov

Velké sucho na Znojemsku loni na podzim odhalilo základy domů zatopené vesnice Bítov, které jsou jinak ukryty na dně...

ZPRÁVY: Klíčníci vyzvedli korunovační klenoty. Češi je uvidí od úterý

České korunovační klenoty: svatováclavská koruna z doby Karla IV., které...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Vydáme se na Pražský Hrad, kde klíčníci odemkli v katedrále sv. Víta Korunovační komnatu,...

Babiš požádá o vydání ke stíhání. Děláte ze mě lidskou zrůdu, řekl

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Premiér Andrej Babiš (ANO) i předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek požádají o vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí...

Najdete na iDNES.cz