Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Töpfer: Úspěch jsem kvůli bodům neslavil

  14:30aktualizováno  16:49
Herec a divadelní principál Tomáš Töpfer se stal hvězdou senátních voleb. Chybělo jen pár hlasů, aby byl jako jediný zvolen už v prvním kole, rekordní podporu získal i v kole finálním. Úspěch neslavil, protože řídil. "Svých bodů si velice cením, takže žádná oslava," řekl v on-line rozhovoru.

Tomáš Töpfer | foto: Dan MaternaMF DNES

ODPOVĚDI TOMÁŠE TÖPFERA NAJDETE ZDE

"Na rozdíl od zaručených zpráv z bulvárních deníků se musím přiznat, že večer 28. října po premiéře Šumaře na střeše jsem pozvedl skleničku šampaňského na přípitek a takřka jsem neomočil rty," přiblížil Töpfer čtenářům oslavu.

Oblíbený herec a principál pražského divadla Na Fidlovačce je z mnoha známých tváří, které o křeslo v Senátu usilovaly, nakonec tou jedinou, která tam opravdu usedne.

Do horní komory mu dokonce pomohl nejvyšší počet hlasů ze všech 54 kandidátů. Ve druhém kole jich dostal 18 669, jeho soupeř, rektor Vysoké školy ekonomické Richard Hindls, zůstal o celých 11 792 hlasů za ním.

Töpfer: Svého soupeře si vážím
Svého soupeře Töpfer v on-line rozhovoru pochválil."Kampaň byla naprosto korektní. Shodli jsme se na tom i s panem rektorem Hindlsem. Za to si ho nesmírně vážím," řekl nový senátor.

Nervozitou prý během volebního klání netrpěl."Nebývám nervózní před premiérou a nebyl jsem nijak nervózní ani před vyhlášením výsledků. Jediné, z čeho jsem měl trému, je, abych nezklamal lidi co mi dali důvěru," uvedl.

Pochybnosti některých čtenářů o tom, jestli je vhodné, aby se stal herec politikem, nesdílí."Jestli má být Senát jakýmsi otiskem, zrcadlem společnosti, proč by tam neměl být někdo ze živého umění a z kultury?," vrátil Tomáš Töpfer otázku.

Herec, principál, podnikatel.. a senátor
Tomáš Töpfer se narodil v roce 1951. Vystudoval konzervatoř v Brně a DAMU v Praze, prošel divadly v Ostravě, Ústí nad Labem a v Šumperku. Od roku 1987 hrál ve vinohradském divadle.

V roce 1995 založil s Eliškou Balzerovou Nadaci Fidlovačka a uvedl do provozu zchátralou budovu v pražských Nuslích. Ve vzniklém divadle Na Fidlovačce je ředitelem, hercem i režisérem.

Společně s bratrem provozuje pražskou hospodu U kalicha. Největší popularitu mu přinesly role v televizních seriálech Život na zámku a Četnické humoresky. Je podruhé ženatý, má tři dcery.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naší práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Otec propadl automatům, dva Jakubové pak vyhnali hazard z Jablonce

Z Jablonce nad Nisou musí zmizet hrací automaty, mohou zde zůstat jen kasina se...

Jakub Strnad ze sdružení Jablonec bez hazardu a opoziční zastupitel Jakub Macek jsou jedny z hlavních postav...

Najdete na iDNES.cz