Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Herec Hanák se po Fischerovi pustil do Zemana. Chce vysvětlit sponzory

  14:00aktualizováno  14:00
Herec Tomáš Hanák se po Janu Fischerovi zaměřil na dalšího prezidentského kandidáta. Herec ve videoklipu slibuje svůj hlas Miloši Zemanovi. Chce ale od něho vysvětlit pár věcí. Hlavně sponzorování jeho kampaně a strany.

"Vážený pane Zemane, chci Vám oznámit, že budu volit Vás, ale přeci jen bych potřeboval takové malé rozptýlení posledních pochybností," zahájil Hanák svou řeč.

Pak se odvolává na to, že se toho mezi lidmi hodně říká a odkazuje i na internet. "Ono se to netýká ani tak Vás osobně, jako těch lidí, kteří stojí okolo Vás nebo těch, co stojí za Vámi, ono se totiž může stát, že nitky od těch lidí ve Vašem volebním štábu nebo Vaší straně vedou někam na východ," popisuje herec.

Volba prezidenta

Další "nitky" zase podle něho vedou k pražskému letišti a leteckému benzinu. Hanák by podle videoklipu chtěl i vysvětlit Zemanovy vazby na lobbistu Dalíka a pány Nejedlého a Šloufa. Naráží i na provázanost uchazeče o post hlavy státu s Vratislavem Mynářem, který je zapleten do vymáhání dluhů pro pražský Dopravní podnik. Vratislav Mynář a Martin Nejedlý jsou předseda a místopředseda strany Zemanovci.

"Víc než nějaké sponzorské příspěvky od mocných jsou mi sympatičtější, jak Vy hezky říkáte Obamovské, dary obyčejných lidí na tu Vaši kampaň. Třeba ta paní, ta samoživitelka s dítětem, která Vám jen tak poslala, tuším, asi 50 tisíc. Tak to jsem byl úplně na měkko a přitom ona vůbec nevěděla, že vám nějaké peníze poslala," glosuje v klipu Hanák.

Narážel tím na zjištění MF DNES, která v listopadu napsala, že Zemanovci uváděli ve finanční zprávě za rok 2010 falešné sponzory. Byla mezi nimi i samoživitelka Alena Sýkorová z Brna, která MF DNES řekla, že na dar straně by neměla peníze (více zde).

Zemanovci ale tvrdí, že financování strany je a bylo v pořádku. Jako důkaz lídři strany ukázali prohlášení dvou údajných donátorů, mezi nimi i Aleny Sýkorové.

Mluvčí Miloše Zemana na nový klip Tomáše Hanáka reagovala pozváním herce do Zemanovy prezidentské kanceláře. "Dovolte nám, abychom Vás jménem volebního výboru prezidentské kampaně Miloše Zemana pozvali do kanceláře v Loretánské ulici a rozptýlili Vaše poslední pochybnosti. Neváhejte nás kontaktovat s navržením Vámi vybraného termínu pro uskutečnění schůzky," napsala mluvčí Hana Burianová.

Herec Hanák podobnou formou jako nyní Zemana vyzval k odstoupení z kandidatury Jana Fischera. Ve spotu kritizoval Fischerovo členství v komunistické straně (kritiku Jana Fischera můžete vidět zde). 

V reakci na toto video Fischer uvedl, že považuje své členství v komunistické straně před rokem 1989 za chybu (o reakci Jana Fischera čtěte zde).

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

PŘÍMÝ PŘENOS: Paroubek radí ČSSD, jak se má strana změnit

Expremiér Jiří Paroubek hostem volebního studia iDNES.cz (21. října 2017)

Expremiér Jiří Paroubek, který se od minulého roku neúspěšně snaží vrátit do řad členů ČSSD, pořádá v neděli...

Najdete na iDNES.cz