Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

To je bomba, říká výherce Diplomky

  16:40aktualizováno  16:40
Jedna z největších her na českém internetu Diplomka, v níž soutěžící získali ceny celkem za 350 tisíc korun, má konečné vítěze. Hlavní cenu - počítač Compaq Presario - získal Hynek Rusňák. "To je teda bomba. Taková super zpráva mě zastihla při návratu do práce po dovolené," vzpamatovával se pan Rusňák.

O vítězi rozhodla odpověď na otázku: Kolik dukátů budou mít registrovaní čtenáři iDNES celkem na svých kontech v pátek 29.6.2001 ve 12.00 hodin? Správná odpověď byla 5 484 314 dukátů. Vítězův tip se lišil o pouhých 1 103 dukátů!

"Zrovna jsem plánoval, že si nějaký počítač pořídím. To je teda síla," ohodnotil pan Rusňák svou situaci. Soutěže se neúčastnil poprvé, zapojil se už do mnoha her. "Jednou jsem vyhrál horské kolo, ale jinak spíš drobnosti jako třeba tričko," dodal.

O termínu, kdy si výhru vyzvedne, teprve s redakcí jedná.

Druhou hlavní cenu - stavební spoření v hodnotě 54 tisíc korun - získal Petr Madara z Prahy 5.

Čtvrtou hlavní cenu si odnese Hynek Pikhart z Pardubic, který učí na londýnské univerzitě. Získal mobilní telefon Nokia 6210. "Na stránkách iDNES jsem každý den. Nemám rád soutěže, ve kterých se jenom bezhlavě kliká. Věděl jsem tak třetinu odpovědí a ostatní jsem si dohledal. Pomohlo mi to především k tomu, že teď vím, kde co na iDNESu najdu," řekl výherce po převzetí ceny.

Poslední hlavní cenou byl digitální fotoaparát Intelphoto Pocket PC Camera a vyhrál ji Ivo Knopp z Havířova. Po dohodě s redakcí ho dostane poštou

Pánové, kteří se umístili na druhé a čtvrté příčce si své výhry vyzvedli v pražské redakci v pondělí 16. července (viz fotogalerii).

Výherkyně třetí ceny: byla to střelba od boku
Třetí hlavní cenu ve Velké internetové soutěži iDNES si už převzala Lenka Říhová z Hodonína. Kruhový bazén Tampa XXL o průměru 4,57 metrů a výšce 107 centimetrů jí předal zástupce firmy Marimex Jan Novák. "Něco tak velikého jsem ještě nikdy nevyhrála," smála se Lenka Říhová do telefonu, když se o své výhře dozvěděla.

Soutěž Lence Říhové nepřipadala těžká. "Některé otázky byly těžší, ale vzhledem k tomu, že tam byly nápovědy, tak se to dalo.  Asi nejhorší byly ty tipovací otázka - to byla opravdu střelba od boku."

Čerstvá majitelka nového bazénu má ze soutěžením na iDNES dobré zkušenosti. "Na iDNES se dívám z práce a když je čas, tak také z domu. Už jsem vyhrála tričko a nějaké cédečko."

Lenku Říhovou vítězství posilnilo v její zálibě soutěžit. "Když člověk zjistí, že to opravdu vychází, tak to potěší."

Vítězové pátého kola
První cenu pátého kola, které se uskutečnilo na sklonku června, získává Drahoslava Přibilová z Jemnice. Je to minipočítač do dlaně handheld Compaq iPaq Pocket PC. "Pořád tomu nemůžu uvěřit, je to moje první pořádná výhra," řekla zpravodaji iDNES. "Zatím jsem vyhrála jen malou kalkulačku a pár korun ve sportce," svěřila se.

Klíčovou otázku pátého kola zodpověděla jako první. "Musím přiznat, že to byla náhoda," uvedla Drahoslava Přibilová. "Pracuji v reklamě a na internet se dívám sice pravidelně, ale nesedím u něj celý den. Ve středu jsem se zrovna koukla a objevila jsem klíčovou otázku. Tak jsem na ní hned odpověděla, ale výhru jsem nečekala. To opravdu ne," řekla.

Je dloholetou čtenářskou MF DNES a když objevila iDNES, začala být jeho čtenářkou také. "Fandím vám a hraju skoro každou hru. Motynku (soutěž deníku MF DNES - pozn.red.) jsem stírala jako divá, ale nevyhrála jsem. Až teď. Už se na ten minipočítač těším."

Další ceny v pátém kole získali Petra Bendová z Jihlavy (stavební spoření Raiffeisen v hodnotě 18 tisíc korun) a Miloslav Uher také z Jihlavy (webovou kameru Intelphoto Easy PC Camera).

Je to bomba, říká výherce spoření
Ve čtvrtém kole získal první cenu - stavební spoření Raiffeisen v hodnotě 36 tisíc korun - Michal Havlena z Karlových Var. "Je to bomba," řekl zpravodaji iDNES.

Michal Havlena studuje v Praze Matematicko-fyzikální fakultu UK a iDNES čte denně. "Je to nejlepší zpravodajský server. Když chci vědět, co je nového, jdu na iDNES," řekl. Výhru získal vlastně i díky studiu. Připojení k internetu má na koleji a tam také ve středu odpovídal na klíčovou otázku 4. kola. "Měl jsem stránku, kde se měla klíčová otázka objevit, minimalizovanou a každou chvíli jsem se na ní koukal. Vyšlo to!"

Stavební spoření v hodnotě 36 tisíc korun je pro něj zatím nejvyšší výhrou v životě. "Zatím jsem vyhrával jen CD nebo nějaké suvenýry. Stavební spoření už mám, dokonce také u Raiffeisen. Doufám, že mi tu výhru jen připíšou k mému spoření," poznamenal Michal Havlena.

Další cenu 4. kola - vlasovou kosmetiku WELLA - získal Jiří Král z Prahy 5, a webovou kameru Intelphoto Easy PC Camera Vladimír Ševeček z Chodova.

Ti všichni odpověděli správně všechny otázky čtvrtého kola a odpověděli nejdříve na klíčovou otázku kola.

První předané ceny

Do redakce iDNES také přišli první vítězové převzít ceny.

První cenu v druhém kole si do redakce iDNES přišla převzít Bohdana Mikšíková, která vyhrála v Diplomce stavební spoření Raiffeisenbank s vkladem 36 tisíc korun. (Viz fotogalerie.) Svěřila se, že nikdy předtím nic hodnotného nevyhrála, tuto cenu získala navíc v den svých 25. narozenin. "Nejvíc práce mi daly otázky na formuli 1. iDNES znám, ale najít kdo a kdy ve F1 vyhrál velkou cenu, mi dalo zabrat," řekla vítězka. iDNES čte denně a v Diplomce pokračovala až do konce.

Za Ivana Picka, který vyhrál počítač do dlaně Compaq iPAQ, převzal cenu jeho švagr. Ivan Picek čte podle něj iDNES denně, proto měl po zodpovězení všech otázek šanci uspět v odpovědi na klíčovou otázku, která se objevuje vždy ve středu v předem neurčený čas. Stejně jako Bohdana Mikšíková i Ivan Picek pokračuje ve hře a chce vyhrát i hlavní cenu.

Výherci třetího kola
Už podruhé za tři kola se mezi tři vítěze dostal čtenář, který už jednou vyhrál. A to v soutěži s téměř dvanácti sty účastníky opravdu není příliš obvyklé. Šťastným hráčem je Petr Medek z Karviné.
Ve třetím kole si čtenáři rozdělili výhry takto:
- Petr Medek z Karviné - vyhrává digitální fotoaparát Intelphoto Pocket PC Camera nebo mikroskop.
- Miloš Bartoň - stavební spoření Raiffeisen v hodnotě 18 tisíc korun
- Tomáš Brožovský ze Žatce - webová kamera Intel

Výherci druhého kola
Závěr druhého kola velké kvizové soutěže Diplomka přinesl překvapení: mezi třemi výherci byl stejně jako minulý týden Jiří Kappel z Prahy 4. Ten byl stejně překvapen jako organizátoři hry. "Vážně jsem zase vyhrál? A jsem jediný? No to snad není možné!" reagoval v telefonu, když mu zpravodaj iDNES oznámil druhou výhru.

Přiznal, že měl stránku se soutěží Diplomka ve středu otevřenou od rána téměř nepřetržitě. "Měl jsem jí na ploše a koukal jsem se na ni každou chvilku. Samozřejmě je to ale náhoda, že jsem se trefil právě ve chvíli, kde jste zveřejnili klíčovou otázku," řekl Jiří Kappel.

Jiří Kappel vyhrál v prvním kole webkameru, ve druhém digitální fotoaparát. "Obojí se mi hodí v práci," poznamenal. Pracuje totiž jako správce webu. I když měl v Diplomce dvojnásobné štěstí, předtím nic velkého nikdy nevyhrál. "Jednou stovku ve sportce a jednou na internetu baseballovou čepici," dodal.

Dalšími výherci druhého kola jsou Bohdana Mikšíková z Prahy 10, která vyhrála stavební spoření Raiffeisen v hodnotě 36 tisíc korun, a Pavel Čuban z Mladé Boleslavi, jenž se může těšit na webovou kameru Intel. Klíčová otázka druhého kola byla zveřejněna 30. 5. v 11:31 hodin, všichni výherci odpověděli do dvou minut.

Výherci prvního kola
V prvním týdenním kole vyhrál minipočítač Compaq Ivan Picek z Hradce Králové. Měl správně zodpovězeny všechny otázky prvního kola soutěže a nejdříve odpověděl správně na tzv. klíčovou otázku.

Dalšími výherci, kteří měli správně všech 21 odpovědí prvních sedmi dní soutěže Diplomka a odpověděli správně jako druhý a třetí v pořadí na klíčovou otázku, byli Petr Medek z Karviné (vyhrál stavební spoření firmy Reiffeisen v hodnotě 16 tisíc korun) a Jiří Kappel z Prahy (webová kamera Intel).

Jak a o co se hrálo
Hrálo se šest týdenních kol a v každém z nich se dalo vyhrát. Body se účastníkům sčítali, kdo jich měl nejvíc, mohl vyhrát počítač, mobilní telefon, digitální fotoaparát, bazén nebo stavební spoření.

Počínaje 17. květnem jsme zveřejňovali vždy ráno tři nové kvízové otázky. Za každou správnou odpověď se registrovanému hráči přičetl jeden bod.

Vždy ve se středu, tedy na konci každého kola, jsme zveřejnili mezi 10. a 24. hodinou klíčovou otázku pro dané kolo.

O výherci kola rozhodl počet bodů za správné odpovědi a čas zodpovězení klíčové otázky. Kdo odpověděl nejdřív, a měl dostatečný počet bodů, vyhrál.

O výhercích hlavních cen rozhodl počet správných odpovědí ze všech šesti kol a správná (nebo nejblíže správné) odpověď na tipovací otázku.

Co se dalo všechno vyhrát v internetové hře
diplomka.idnes.cz

Domácí počítač Compaq Presario
Mobilní telefon Nokia 6210
Digitální kamera Intel
PDA počítač Compaq
Bazém Marimex
Stavební spoření Raiffeisen
Digitální mikroskop Compaq
PC kamera Intel

Výherkyně druhého kola hry Diplomka Bohdana Mikšíková převzala svoji cenu - stavební spoření u Raiffeisenbank se vkladem 36 000 korun. (7. června 2001)

Výherkyně druhého kola hry Diplomka Bohdana Mikšíková přebírá svoji cenu - stavební spoření u Raiffeisenbank se vkladem 36 000 korun. (7. června 2001)

Výherkyně druhého kola hry Diplomka Bohdana Mikšíková přebírá svoji cenu - stavební spoření u Raiffeisenbank se vkladem 36 000 korun. (7. června 2001)

Za výherce prvního kola hry Diplomka Ivana Picka převzal cenu - počítač do dlaně Compaq - jeho švagr. (7. června 2001)

Za výherce prvního kola hry Diplomka Ivana Picka přebírá cenu - počítač do dlaně Compaq - jeho švagr. (7. června 2001)

Za výherce prvního kola hry Diplomka Ivana Picka přebírá cenu - počítač do dlaně Compaq - jeho švagr. (7. června 2001)

Třetí hlavní cenu ve Velké internetové soutěži iDNES si převzala Lenka Říhová z Hodonína. Kruhový bazén Tampa XXL o průměru 4,57 metrů a výšce 107 centimetrů jí předal zástupce firmy Marimex Jan Novák. (16.7.2001)

Čtvrtou hlavní cenu v soutěži iDNES Diplomka - mobilní telefon Nokia 6210 - si odnesl Hynek Pikhart z Pardubic. "Na stránkách iDNES jsem každý den. Soutěž přispěla k tomu, že teď vím přesně, kde co najdu," řekl výherce (16. července 2001).

Čtvrtou hlavní cenu v soutěži iDNES Diplomka - mobilní telefon Nokia 6210 - si odnesl Hynek Pikhart z Pardubic. "Na stránkách iDNES jsem každý den. Soutěž přispěla k tomu, že teď vím přesně, kde co najdu," řekl výherce (16. července 2001).

Čtvrtou hlavní cenu v soutěži iDNES Diplomka - mobilní telefon Nokia 6210 - si odnesl Hynek Pikhart z Pardubic. "Na stránkách iDNES jsem každý den. Soutěž přispěla k tomu, že teď vím přesně, kde co najdu," řekl výherce (16. července 2001).

Čtvrtou hlavní cenu v soutěži iDNES Diplomka - mobilní telefon Nokia 6210 - si odnesl Hynek Pikhart z Pardubic. "Na stránkách iDNES jsem každý den. Soutěž přispěla k tomu, že teď vím přesně, kde co najdu," řekl výherce (16. července 2001).

Třetí hlavní cenu ve Velké internetové soutěži iDNES si převzala Lenka Říhová z Hodonína. Kruhový bazén Tampa XXL o průměru 4,57 metrů a výšce 107 centimetrů jí předal zástupce firmy Marimex Jan Novák. (16.7.2001)

Hlavní cenu Diplomky počítač Compaq vyhrál Hynek Rusňák. Cenu převzal 23. července 2001. Předala mu ji vedoucí marketingu iDNES Tamara Smolová.

Hlavní cenu Diplomky počítač Compaq vyhrál Hynek Rusňák. Cenu převzal 23. července 2001. Předala mu ji vedoucí marketingu iDNES Tamara Smolová.

Hynek Rusňák vyhrál hlavní cenu Diplomky počítač Compaq. Cenu převzal 23. července 2001.

Hlavní cenou Diplomky byl počítač Compaq.

Hynek Rusňák vyhrál hlavní cenu Diplomky počítač Compaq. Cenu převzal 23. července 2001. Na snímku se svou přítelkyní Jitkou Svobodovou.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...

VIDEA TÝDNE: Jak vypadala krádež století i nahý muž žijící ve křoví

Krádež století: František Procházka na záběru bezpečnostní kamery nakládá peníze

Záznam krádeže století, při které zmizelo půl miliardy korun, nebo video o muži, který se rozhodl žít ve křoví a úplně...

Matka pašeráka uvězněného na Novém Zélandu: Měla to být dovolená snů

Novozélandští policisté zadrželi na letišti v Auklandu dva Čechy s dvaceti...

Čtyřiačtyřicetiletý Jiří přišel loni v květnu za matkou, ať s ním letí na životní dovolenou. Z Prahy na pár dnů do...Najdete na iDNES.cz