Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


17:46
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, on-line reportáž o pátečních teroristických útocích v Tunisku, Kuvajtu a Francii končí. Děkujeme vám za pozornost.
17:17

Z pláže v Sousse se stalo pietní místo.

  • Lidé na pláž v Sousse nosí květiny (28. června 2015).

    Lidé na pláž v Sousse nosí květiny (28. června 2015). / Autor: Reuters

17:12
V neděli odpoledne vyrazil z Bratislavy do tuniského Monastiru slovenský vládní speciál pro více než 100 svých občanů.
16:03
Podle svědků, na něž se odvolává list Le Figaro, měl Salhi se svým šéfem několik ostrých pří a v kurzu bojových umění míval záchvaty zuřivosti.
15:52
Mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová podotkla, že žádná členská země Evropské unie ani Spojené státy nevydaly pro své občany doporučení, aby do Tuniska nejezdili.
15:25
Ministerstvo zahraničí neuvažuje o zpřísnění bezpečnostních doporučení pro Tunisko.
14:54
V dovolené bude v hotelu v tuniském Monastiru pokračovat 29 lidí, osm se v neděli vrací do Česka charterovým letem a další čtyři pravidelnou linkou z Tunisu do Vídně, odkud se do Česka dopraví sami. V Sousse svůj pobyt dokončí 11 českých turistů, uvedla zástupkyně cestovní kanceláře Best Reisen CZ.
14:45
Památku obětí útoku v Tunisku na pláži společně uctívají turisté i místní obyvatelé.
28.června 2015 v 14:35, příspěvek archivován: 28.června 2015 v 14:43

Tourists join Tunisians to lay flowers in memory of the 39 dead in the #SousseAttack #c4news pic.twitter.com/9CT3eXwtyN

14:35
Z 52 českých turistů, kteří v Tunisku bydleli v hotelu vedle místa pátečního útoku, většina pokračuje v dovolené v jiném hotelu. Domů jich odletí 12.
14:11
Muž podezřelý ze spáchání pátečního atentátu v průmyslovém závodě u Lyonu se přiznal k vraždě svého zaměstnavatele. Nepokládá se za teroristu.
13:52
Hlavním cílem teroristů v Tunisku je turistický ruch.
28.června 2015 v 10:24, příspěvek archivován: 28.června 2015 v 13:51

Tourism was the real target during the massacre in Tunisia http://t.co/p85HwF1lIN pic.twitter.com/mP1GUfDorL

12:56
Tunisko pošle do turistických letovisek dalších tisíc ozbrojených policistů, uvedl ministr vnitra Gharsallí.
12:54
Britská ministryně vnitra Theresa Mayová uvedla, že v neděli opět zasedne vládní krizový štáb Cobra. Vláda stanoví přiměřenou reakci na události v Tunisku. Ačkoli většina obětí tuniského atentátníka jsou pravděpodobně Britové, nemá prý Mayová v současnosti k dispozici důkazy, že by se střelec zaměřoval přímo na občany Spojeného království. V samotné Británii zůstává podle Mayové hrozba teroristického útoku na druhém stupni, což znamená, že je považován za vysoce pravděpodobný. Úřady podle ministryně v uplynulých měsících odhalily "množství" spiknutí s cílem spáchat v Británii atentát.
12:40
Pachatele pátečního atentátu v Tunisku bylo možné zastavit dříve, pokud by ochranka hotelu včas informovala místní policii. V rozhovoru poskytnutém dnes místnímu rádiu Mosaique FM to uvedl tuniský ministr vnitra Muhammad Nadžím Gharsallí. Více si přečtěte zde
12:15
Na ministerstvu zahraničí dnes zasedne krizový štáb k situaci po teroristických útocích v Tunisku. V africké zemi je nyní zhruba 3000 českých turistů.
11:33
Útoky mohou v Tunisku provádět "jednotlivci, o kterých úřady nemají informace a které inspirovali teroristické skupiny přes sociální sítě," uvedlo britské ministerstvo zahraničí v aktualizovaném doporučení pro své občany cestující do Tuniska.
10:50
Tunisku hrozí další útoky na turistická letoviska podobné tomu z pátku, při němž zahynulo 39 lidí, varovalo britské ministerstvo zahraničí.
10:27
Podezřelý ze spáchání pátečního útoku v průmyslovém závodě u Lyonu začal mluvit s vyšetřovateli. Selfie s odříznutou hlavou oběti zaslal do Kanady. Více si přečtěte zde
10:19
Sebevražedný atentátník, který v pátek zaútočil na mešitu v Kuvajtu, pocházel ze Saúdské Arábie. Do země prý vstoupil jen několik hodin před útokem.
10:05
"Jak jsme utíkali z té pláže, schovali nás místní lidé v domě. Jenom za námi zavřeli dveře, tak útočníci rozstříleli celej barák. Byli tam s námi Poláci, Češi i Slováci. Tři hodiny nás tam drželi pod zámkem, aby se nám nic nestalo," řekl Říčař. Schované turisty pak do hotelu odvedli vojáci.