Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Teroristé hrozí Itálii útoky

  14:28aktualizováno  14:28
Italové zesilují obranná opatření. V neděli totiž vypršelo ultimátum, které jim dala islamistická skupina napojenou na Al-Káidu. Teroristé Itálii vyzvali, aby stáhli své jednotky z Iráku. Itálie požadavky odmítla. Jedním z cílů teroristů má být premiér Silvio Berlusconi.

Ozbrojenci Řím varovali, že pokud do neděle nestáhnou svá vojska, zaútočí na italské cíle jak v Itálii, tak ve světě. Výzvu měla skupina publikovat na jedné islamistické internetové stránce.

"Vyzýváme všechny naše buňky, aby udeřily na jakékoli cíle v Itálii a aby na ně útočily opakovaně, dokud tato vláda nestáhne (jednotky) z Iráku. Neskončíme, dokud muslimové nebudou moci oslavovat váš odchod z Iráku," píše se v dokumentu, jehož pravost ale nebyla ověřena.

V řadě italských měst úřady z obavy před teroristickými útoky v minulých dnech výrazně posílily bezpečnostní opatření.

Například italská metropole pro dnešní den počítá s nasazením dalších tří tisíc příslušníků bezpečnostních sil a s mobilizací 200 vozidel rychlé záchranné služby.

Brigády Abú Hafíze Masrího hrozí Itálii útoky již po několikáté. Tato skupina se také přihlásila k březnovým pumovým útokům v Madridu, které si vyžádaly 191 mrtvých. Minulý týden italské bezpečnostní síly obdržely informace, podle nichž však za všemi těmito hrozbami možná stojí jen jeden člověk pocházející pravděpodobně odněkud ze severní Afriky. 
 

Řím, stejně jako ostatní italská města, zesiluje své obranné složky. V neděli Itálii vyprší ultimátum, ve kterém ji islamisté vyzvali, aby opustila Irák. (15. srpna 2004)

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ZÁPISNÍK: Cože? Už zase krachuje západní civilizace?

Nemůžete říci, že jste nebyli varováni, říká film Rolanda Emmericha 2012.

Ministr byl na šrot, Zdeněk Škromach fotil "výborné koláčky", Okamuru s Bártou spojila kniha a Tokio volá "Banzai"! To...

Sbohem! Editor Kavárny on-line Josef Chuchma se loučí

Sbohem, Kavárno... (Za ilustrační snímek byl zde použit záběr, na němž se 4.

K třicátému červnu 2013 byla uzavřena dosavadní existence Kavárny on-line, která vznikla z mé iniciativy, coby editora...

ZÁPISNÍK. Miss America a vůdkyně Bobo. Papež poskytl interview

Miss America 2014 Nina Davuluri. Někteří Američané ji šmahem odsoudili jako...

Hrozné, Miss America je mohemedánka. Pinožení u klausistů. Proč na rozdíl od Němců odsuzujeme velkou koalici. Rozhovor...

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz