Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Televizi Barrandov řídí „pět moudrých“, Svorova nástupce nehledá

  18:24aktualizováno  18:24
Televize Barrandov přes měsíc nemá programového ředitele. Tuto roli plní takzvaná programová rada. Zatím se nové plnoformátové televizi daří, je štikou mezi novými digitálními stanicemi a úspěšně přetahuje diváky České televizi, podle expertů ale tento stav nemůže praktikovat dlouho.

Ivan Mládek je tahounem sledovanosti nové digitální televize | foto: Barrandov TV

Nová digitální televize Barrandov se nachází ve zvláštním stavu. Od 25. února, kdy Přemysl Svora odešel z pozice programového ředitele, nepřišel na jeho místo žádný nástupce. - čtěte TV Barrandov opustil programový šéf Svora. Plánoval jsem to, tvrdí

O tom, jaké pořady a kdy bude stanice vysílat, rozhoduje pětičlenná rada složená ze tří vrcholných manažerů stanice a dvou externistů.

Předsedkyně představenstva TV Barrandov Janka Vozárová.Experti nad tím kroutí hlavou, předsedkyně představenstva TV Barrandov Janka Vozárová ale říká, že jim tento stav vyhovuje.

"Program nemůže být rozhodnutí pouze jednoho člověka," řekla Vozárová iDNES.cz na konferenci Kulatý stůl o digitalizaci.

Radní se prý scházejí pravidelně a probírají divácké návrhy na nové pořady. "Živě diskutujeme, měníme si názory a na čem se shodneme, to se snažíme aplikovat. Bavíme se o tom, koho by mohly zaujmout a jestli to chceme," vypočítala šéfka televize Barrandov.

Televize tají složení programové rady

Podle Jana Potůčka, šéfredaktora serveru Digizone.cz, je tento postup přinejmenším neobvyklý. "Je to znouzectnost, program musí vést jeden člověk," soudí Potůček.

Šéfredaktor serveru Digizone.cz Jan Potůček.Domnívá se, že minimálně do podzimu musí Barrandovští programového ředitele najít kvůli sestavení skladby na další rok. "Zajímá to zadavatele inzerce," vysvětlil Potůček.

Podobně se na to dívá šéf mediálního odborného serveru RadioTV.cz Martin Šinkovský. "Ani kdyby oněch ´pět moudrých´ mělo mezi sebou jasně vyřešené kompetence, nemůže to fungovat. Logicky velmi brzy dojdou k tomu, že se jeden z nich vyčlení a začne fungovat jako programový ředitel," domnívá se Šinkovský.

Podle místopředsedy představenstva televize Janise Sidovského je to Janka Vozárová, která coby nejvýše postavená manažerka společnosti má poslední slovo.

Kdo všechno s ní v radě zasedá, Vozárová nechtěla prozradit. Uvedla pouze jména zaměstnanců televize, externí spolupracovníky tají. "V radě je Janis Sidovský, vedoucí skladby programů Jaroslava Vokurková, já a dva externisté z branže," sdělila Vozárová.

Odtajnit exteristy prý nemůže kvůli tomu, že ještě mají závazky ve svých mateřských produkčních firmách. Člen Rady Českého rozhlasu Antonín Zelenka, který s televizí také spolupracuje, to prý není. "Ten se věnuje zpravodajství," řekla šéfka TV Barrandov.

Štika mezi novými televizemi

Logo TV BarrandovNové plnoformátové televizi se zatím daří, agentura Mediaresearch pro ni zjistila, že ji každý den sleduje téměř půl milionů diváků, kteří přijímají digitální signál. "Naši diváci si velmi oblíbili například Cyranův ostrov Ivana Mládka," uvedla Vozárová.

Tato show je také nejsledovanějším pořadem TV Barrandov na jejím webu. Daří se prý i talkshow Jana Saudka. "Saudek lidi táhne, chtějí vědět, co si myslí," vysvětluje Vozárová.

"Jsme nejsledovanější netematickou televizí v zemi v kategorii ostatní televize," doplnil Janis Sidovský. Pohled do statistik sledovanosti ukazuje, že diváky přetahuje především veřejnoprávní České televizi. "Je to pochopitelné, ale netrápí nás to," reagoval na konferenci o digitalizaci za ČT Pavel Hanuš.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Lidem chodily na mobil jízdenky, které neobjednali. Peníze dostanou zpět

SMS jízdenka (ilustrační foto)

Systém, který v Ústí nad Labem posílá na mobily SMS jízdenky na MHD, v sobotu posílal a zaúčtoval i doklady, které si...

Pošvářová dostala cenu za odvahu, protikorupční fond ocenil i Čecha a Romeu

Miloslava Pošvářová

Někdejší kontrolorka kvality Ředitelství silnic a dálnic Miloslava Pošvářová dlouhodobě upozorňuje na nešvary při...

Nemocnice spoléhala na sestřičky z Ukrajiny, zastavilo je ministerstvo

Ilustrační foto.

Do Liberce jich mělo nastoupit třicet. Místo toho zůstávají dál na Ukrajině. Krajské nemocnici v Liberci nevyšel plán...Najdete na iDNES.cz