Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bobošíkové v televizi nahrál dotaz stranické kolegyně pod cizím jménem

  15:15aktualizováno  15:15
Prezidentská kandidátka a předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková odpovídala v televizní debatě se čtenáři na poměrně příjemný dotaz: "Říkají o vás, že jste nahnědlá, přitom jste největším sponzorem Lidic. Jak to jde dohromady?" Otázku položila místopředsedkyně strany Jana Volfová. Ale ne pod svým jménem.

Poměrně neobvyklá konstelace tazatelek a dotazované nastala v pátek v televizi Pětka. Ta postupně vystavuje prezidentské kandidáty otázkám diváků, nyní byla řada na předsedkyni Suverenity Janě Bobošíkové.

"Říká se o vás, že jste nahnědlá a podobně a přitom jste největší sponzor Lidic. Jak to jde dohromady?" zeptala se telefonicky divačka, která se představila jako Eva Beširevičová.

Jenže hlas, který otázku položil, zněl jinak. Ve skutečnosti patřil statutární místopředsedkyni Suverenity Janě Volfové. Ta to na dotaz iDNES.cz přiznala.

"Seděly jsme s Evičkou vedle sebe a v podstatě jsem dotaz položila já, protože Eva se tak nějak bála. Chtěla dotaz položit, ale je trošku zaraženější, není schopná se tak rychle vyjádřit, tak jsem to vzala za ni," odpověděla Volfová na otázku iDNES.cz, zda jí nepřišlo divné představit se jménem stranické kolegyně.

"Být nahnědlý"

Odkazem na "nahnědlost" kritici Jany Bobošíkové spojují její stranu s fašistickou ideologií. Ta v sobě zahrnuje i prvky vypjatého nacionalismu a silného vůdcovství.

Bobošíková to rezolutně odmítá, protiněmeckou rétoriku a program své strany označuje za vlastenectví, které podle ní ostatním stranám chybí.

Administrativní pracovnice Eva Beširevičová totiž je místopředsedkyní Suverenity v Ústeckém kraji a šéfkou chomutovské buňky.

Kdybych to věděla, nepustím se do toho, kaje se Beširevičová

"Byla jsem u Jany Volfové a chtěly jsme se na ten pořad dívat a položit otázku. Trvalo to se dovolat, a když se dostanu do stresu, zaskočí mě, když mám správně formulovat otázku," řekla iDNES.cz Eva Beširevičová. Řekla, že Volfovou sama o položení otázky požádala.

Přiznala, že ji nenapadlo, že si záměny někdo všimne. "Teď z toho může Jana Volfová mít problémy... Omlouvám se tímto paní Volfové, netušila jsem, že jí svojí žádostí o položení otázky mým jménem způsobím potíže. Kdybych to věděla, tak se do toho už nepustím," uznala.

Ačkoliv věděla, že volá do televize, dodala, že ji "začíná děsit, jak jsme sledovaní".

A jak se Jana Bobošíková s otázkou od kolegyně Beširevičové, kterou položila kolegyně Volfová, vypořádala? "Když se o mně řekne nahnědlá, tak mě to opravdu uráží. Říkají to o mně lidé buď ze zlé vůle, nebo ti, co nic nevědí, protože jsem dlouholetou členkou Českého svazu bojovníků za svobodu, členkou jeho ústředního výboru. Nestavím na odiv své sponzorské aktivity, ale v Lidicích mi řekli, že jsem největším soukromým sponzorem Památníku," řekla.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na univerzitách vědkyň přibývá, v praxi ubývá. Vědu neskloubí s mateřstvím

Ve vědět musíte pořád zkoušet. A připravovat se na to, že to třeba zase...

Na českých univerzitách přibývá mladých badatelek. Zatímco v roce 2000 jich byla víc než třetina, v současnosti ženy...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naši práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Najdete na iDNES.cz