Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Technik měl spadeno na opiáty

  11:04aktualizováno  11:04
Vrchlabí - Policie zatkla technika soukromé nemocnice ve Vrchlabí, který půl roku rozkrádal na odděleních opiáty. Podle výpovědi pětadvacetiletého muže morfin, dolzin a analegetika za pět tisíc korun kradl pro sebe. V minulosti se léčil kvůli závislosti na drogách. Národní protidrogová centrála a trutnovská policie na akci s názvem Nemocnice pracovaly několik měsíců.

Mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová tvrdí, že vedení Česko-německé horské nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí zaznamenalo první krádež léků letos v únoru. Ze skříněk na různých odděleních mizely opiáty typu morfin, dolzin a silná analgetika v injekční i tabletové formě.

"Zadržený vždy využil pracovního vytížení zdravotních sester a lékařů a částečně i jejich nepozornosti," vysvětlila Kosinová.

Kriminalisté vytipovali z řad zaměstnanců nemocnice několik lidí, kteří měli při své práci volný, nikým nekontrolovaný přístup na různá oddělení. "Podezření na vytipovanou skupinu se ukázalo jako správné, a proto policie místa, kde se opiáty vydávají, stále kontrolovala," řekla mluvčí policejního prezidia.

Narkoman byl zadržen ve čtvrtek, když byl přivolán na jedno z výdejních míst opiátů kvůli poruše počítače. Využil toho, že zdravotní sestra musela odejít k pacientovi. Otevřel skříňku s léky a vzal si morfin do injekcí.

Policisté ho pak sledovali až k jeho kanceláři, kde si ukradené léky zhruba za pět tisíc korun schovával, a zatkla ho. "Byl obviněn z trestných činů krádeže, poškozování cizí věci a nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Je na svobodě," konstatovala policejní mluvčí.

Opiáty kradl správce počítačové sítě pro vlastní potřebu. Už v minulosti se totiž léčil kvůli závislosti na drogách, kterými chtěl řešit svoje osobní problémy.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Případ gurua Járy se vrací na začátek, soudkyně vyloučila veřejnost

Jaroslav Dobeš alias Guru Jára při rozhovoru se svými žačkami v detenčním...

Poté, co původní tresty zrušil odvolací soud, řeší krajský soud ve Zlíně znovu případ Jaroslava Dobeše alias gurua...

Řidiči sjel při selfie vůz do lomu, z nějž policie lovila kradená auta

Vytažení dalšího auta ze dna Velké Vápenky 15. ledna 2018

Nečekané rozuzlení má případ pátého auta, které našli potápěči na dně zatopeného lomu Velká Vápenka v Lahošti na...

Soud s Bartošem provázejí průtahy. Opět navrhl předčítání svých knih

Adam B. Bartoš čeká na zahájení soudního jednání.

Soudní jednání s předsedou Národní demokracie Adamem B. Bartošem provázejí obstrukce. Po několika dnech, kdy se...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Opravdu skvělá rychlovka, pokud se snažíte držet linii.

Najdete na iDNES.cz